Водіїв-порушників штрафуватимуть по-новому

Водіїв-порушників штрафуватимуть по-новому

18.06.2015 г. в 12:42, Автомотоклуб

Проект закону, який винесений на розгляд парламенту, передбачає абсолютно нову систему покарання за неправильну парковку.

Так, проектом Закону №2228 від 24.02.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо правил парковки, зупинки, стоянки транспортних засобів" передбачається створення системи контролю за неправильним паркуванням автомобілів за допомогою відео - та фотокамер. А штрафувати водіїв за неправильну парковку (або навіть забирати автомобілі-порушники на штрафмайданчики) зможуть не тільки співробітники МВС, але й особи, уповноважені місцевими радами.

Законопроект передбачає зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, Законів "Про дорожній рух", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про міліцію". Зокрема, місцевим радам треба буде створити комп'ютеризовану систему контролю паркувального простору, а також визначити осіб, які зможуть штрафувати або евакуювати автомобілі на штрафмайданчик, якщо машина була припаркована не за правилами. МВС має у режимі онлайн надати місцевим радам доступ до системи реєстрації автомобілів для того, щоб за номером машини-порушника визначити власника та його адресу.

Якщо автомобіль буде стояти під заборонним знаком або водій не заплатить за паркування, уповноважена місцевою радою посадова особа (наприклад, працівник муніципальної варти) зможе особисто, або ж за допомогою відео - або фотокамери зафіксувати порушення. Після цього він випише протокол і постанову про винесення штрафу на власника цієї машини. Причому якщо сьогодні водій не зобов'язаний пред'являти документи кому-небудь, крім співробітника МВС, то даний проект зобов'язує показувати лише водійське посвідчення та техпаспорт і уповноваженій міськ - або сільрадою особі. Крім того, водіїв на рівні Закону "Про дорожній рух" зобов'яжуть сплачувати послуги паркування (зараз цей обов'язок розмита).

Ще одне нововведення – скасування презумпції невинуватості водіїв-порушників за аналогією з законопроектом про відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Так, власник автомобіля, причетного до стоянки на забороненому місці, апріорі стає порушником і несе відповідальність. Якщо ж власник даного автомобіля не скоював цього порушення (тобто не він поставив машину в недозволеному місці), то він протягом 5 днів з моменту винесення постанови повинен надати уповноваженій особі інформацію про людину, яка скоїла дане порушення. Власник машини-порушника повинен надати прізвище, ім'я та ідентифікаційний код того, хто в момент порушення був за кермом. Тоді відповідальний за паркування в даному населеному пункті випише штраф на цю людину. Схожий порядок діє у випадку, якщо автомобіль належить юридичній особі.

Законопроект №2228 був розроблений ще 24 лютого 2015 року, а на початку квітня був доопрацьований авторами. Незважаючи на внесені правки, головне науково-експертне управління Верховної Ради рекомендувало повернути його на доопрацювання ще раз. У той же час комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує прийняти його в першому читанні.

загрузка...
А это вы видели?
Назначен глава новой патрульной полиции Киева

Назначен глава новой патрульной полиции Киева

12.06.2015 г. в 12:32, Автоцентр

Руководителем новой патрульной службы стал боевой офицер Александр Фацевич.
Прочитать статью
И вот еще посмотрите:
Патрульная полиция начнет работать в Киеве 4 июля

Патрульная полиция начнет работать в Киеве 4 июля

08.06.2015 г. в 12:29, Автоцентр

Министр МВД Украины Арсен Аваков назвал очередную дату начала работы в столице патрульной полиции.
Прочитать статью
загрузка...
Ну и еще одна статья
Як уникнути засліплення фарами

Як уникнути засліплення фарами

01.06.2015 г. в 14:08, Автопалац

Багато хто з нас бачили старі фільми про підводні човни часів другої світової, в яких офіцери носять темні окуляри, а відсіки висвітлені тьмяним червоним світлом. Це зроблено для того, щоб нічне бачення офіцерів і чергових залишалося гострим.
Прочитать статью

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть