Як уникнути засліплення фарами

Як уникнути засліплення фарами

01.06.2015 г. в 14:08, Автопалац

Багато хто з нас бачили старі фільми про підводні човни часів другої світової, в яких офіцери носять темні окуляри, а відсіки висвітлені тьмяним червоним світлом. Це зроблено для того, щоб нічне бачення офіцерів і чергових залишалося гострим.

Тоді подібні заходи були необхідні – кілька секунд на поверхні океану без пильних очей могли призвести до катастрофи, якщо поблизу опинявся ворожий літак або корабель. Коли керуєш транспортним засобом вагою в тонну на швидкості 30 метрів на секунду, без гострого нічного зору ти ризикуєш не менше, аніж екіпаж підводного човна.

У наші дні автомобільні фари світять яскраво, як ніколи. На багатьох машинах встановлені галогенні, а то й новітні “сині” ксенонові (HID) лампи, і після осліплення такими фарами зір повертається ще повільніше.

З віком, здатність нічного бачення відновлюватися після висвітлення яскравим світлом погіршується. Як професійний водій зі стажем, я вважаю, що осліплення фарами – один з найбільш утомляющих факторів на трасі. Кілька годин їзди по нічному шосе з інтенсивним рухом може закінчитися не тільки втомою, а й головним болем.

Якщо ти підозрюєш, що відчуваєш проблеми з відновленням нічного бачення після осліплення яскравим світлом (або навіть знаєш, що піддається цьому), скинь швидкість в нічний час, оскільки ти можеш легко ” обігнати власні фари “. Якщо фари зустрічної машини світять дуже яскраво, то блимати їй у відповідь – не найкраща ідея, хоча і дуже популярна. Так, багато хто так робить. Але подумай про результати: замість одного погано бачить водія ми отримаємо відразу два, а це вже потенційна загроза лобового зіткнення!

Крім того, влючає дальнє світло прямо в обличчя іншому водієві – протизаконно, навіть на частку секунди. Включати його, наближаючись ззаду, теж заборонено. Я знаю багатьох офіцерів дорожньої поліції, штрафувати водіїв за спробу зробити це з ними.

Борись з осліпленням, відводячи погляд вниз і направо. Біла лінія, що позначає край дорожнього полотна, називається “противотуманною лінією”. Одне з її призначень – допомогти водієві орієнтуватися в умовах поганої видимості – а це якраз одна з таких ситуацій. Використовуй її, щоб утримувати машину на дорозі, але використовуй бічний зір, щоб стежити за наближається машиною. Якщо вона почне з’їжджати в твою смугу, ти повинен будеш швидко реагувати.

загрузка...
А это вы видели?
Заснеженный Киев бьет рекорды по пробкам и авариям

Заснеженный Киев бьет рекорды по пробкам и авариям

12.12.2013 г. в 12:17, «Сегодня»

Уже третий день центр Киева стоит в десятибалльных пробках. Движение днем практически остановилось из-за огромного количества аварий и неубранного снега, который вчера сыпал пол дня.
Прочитать статью
И вот еще посмотрите:
Автодороги Украины: «За последние три года мы не закупили ни шурупчика»

Автодороги Украины: «За последние три года мы не закупили ни шурупчика»

12.11.2013 г. в 11:07, «Коммерсант-Украина»

Зампред правления Государственной акционерной компании «Автомобильные дороги Украины» (предприятие подведомственно «Укравтодору», занимается строительством, ремонтом и содержанием автомобильных дорог) рассказал о том, в каком состоянии оказалась автодорожная отрасль накануне прихода зимы.
Прочитать статью
загрузка...
Ну и еще одна статья
Как украинским водителям избежать необоснованных штрафов за пьяную езду

Как украинским водителям избежать необоснованных штрафов за пьяную езду

10.10.2013 г. в 14:18, «Вести»

Наказание за езду под мухой хотят ужесточить. Водители опасаются, что их будут нарочно обвинять в пьянке, вымогая взятки. Журналисты и юристы разобрались, как защититься
Прочитать статью

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть