7 найбільш цікавих автоматизованих паркінгів світу

7 найбільш цікавих автоматизованих паркінгів світу

23.10.2015 г. в 07:31, Mashyna.com.ua

Розвиток технологій дозволяє зменшити проблеми з паркуванням автомобілів, що існують в найбільших містах світу. Українським містам-мільйонникам пора вивчати міжнародний досвід.

За прогнозами вчених, до 2050 року 70% населення світу житиме в містах. Це потребуватиме не тільки побудови нових помешкань, але й розвитку транспортної інфраструктури. Адже, у зв’язку зі зростанням доходів середньостатистичного громадянина планети, зростає і загальна кількість автомобілів.

У великих містах це призводить до багатогодинних пробок, проблем з паркуванням та значним навантаженням на навколишнє середовище. Сучасні технології пропонують сьогодні ряд рішень, що здатні спростити життя автомобілістам. Одним з них є побудова автоматизованих паркінгів. В Європі, США, Південно-Східній Азії цей тренд набирає все більших обертів. Журналісти зібрали 7 найбільш цікавих, на нашу думку, прикладів використання таких механізмів:

1. Автомобільні башти Autostadt в Вольфсбурзі (Німеччина)

Дві башти, що розташовані в автомобільному містечку Вольфсбурга, поруч з дистрибуційним центром Volkswagen, є однією з туристичних цікавинок міста. Кожна башта – двадцятиповерхова, повністю автоматизована будівля висотою 48 метрів, що здатна розмістити до 400 автомобілів. Автомобілі накопичуються та покидають будівлю за допомогою двох спеціальних ліфтів. В 2014 році башти Autostadt потрапили до Книги рекордів Гіннеса як «найшвидша автоматична паркувальна система в світі» саме завдяки швидкості роботи ліфту – 2 метри за секунду. Новий автомобіль підіймається від входу до найвищого паркувального місця усього за 1 хвилину й 44 секунди.

2. Автоматична парковка хмарочосу Emirates Financial Towers (ОАЕ)

Парковка хмарочосу Emirates Financial Towers в Дубаї також входить до Книги рекордів Гіннеса як найбільша в світі роботизовано парковка. Тут одночасно можуть розміститися 1 191 автомобіль. Причому вартість парковки є вдвічі нижчою, ніж в сусідніх будівлях. А для покупців магазинів, що розташовані в 25-поверховій будівлі хмарочосу, паркування взагалі безкоштовне.

3. Роботизована парковка в аеропорту Дюссельдорфа (Німеччина)

Робот Ray сканує автомобіль, потім підіймає його за допомогою погрузочної системи і транспортує у найбільш зручне місце на паркінгу. Це не тільки економить час пасажирів, які поспішають на літак, але й дозволяє збільшити місткість парковки на 60%.

4. Парковка «сад Porsche» (Porsche Garden) компанії Cardok (Великобританія)

Цей пристрій, який чудово підійде Джеймсу Бонду, був вперше продемонстрований в 2008 році на квітковому шоу в колишній заміській резиденції англійських королів – Хемптон Корт (Великобританія). Для того, щоб запаркувати автомобіль, достатньо лише натиснути кнопку на пульті дистанційного керування. За тридцять секунд «гараж» відкриється і буде готовий прийняти авто. В компанії випускають і двохмісні версії. Кожна платформа здатна піднімати автомобілі вагою до 3 тон.

5. «Карусельні» парковки в Токіо (Японія)

Цей тип парковки є типовим для японських міст. В умовах дефіциту площі саме вертикальні роторні механізми дозволяють розмістити велику кількість машин на обмеженій площі.

6. Роторні парковки в Бухаресті (Румунія)

Роторні парковки румунської компанії Smart Parking – це не останнє слово техніки. Вони типові для багатьох країн світу. Але вони є чудовою ілюстрацією того, як автоматизовані парковки можуть бути «вбудовані» в інтер’єр міст, що дуже схожі на українські. Найбільш простий механізм здатен вмістити до 16 автомобілів та розміститись на площі 6,5 на 5 метрів.

7. Підземні парковки для велосипедів в Токіо (Японія)

Велосипед – це екологічний і зручний засіб пересування у великих містах. Особливо там, де для цього є вся необхідна інфраструктура. Єдиною значною незручністю є необхідність «паркувати» своїх двохколісних друзів на час роботи або зустрічей. Японська інженерна фірма Giken Seisakusho Co. LTD створила підземний паркінг діаметром усього сім метрів, що здатен вмістити 144 велосипеди. Система також дозволяє користувачам бути повністю впевненими, що їх велосипеди не поцуплять під час зберігання. Компанія Giken також побудувала «екологічний велосипедний підземний парк» (Eco-Cycle Underground Park) на 800 велосипедів.

загрузка...
А это вы видели?
Как предотвратить запотевание стекол в авто

Как предотвратить запотевание стекол в авто

22.10.2015 г. в 14:30, DriveNews

После жаркого и сухого лета пришедшие дожди принесли массу проблем. Одна из них – запотевание стекол в автомобиле. Как этого избежать?
Прочитать статью
И вот еще посмотрите:
Автомобили с «автоматами» провалились в рейтинге надежности

Автомобили с «автоматами» провалились в рейтинге надежности

22.10.2015 г. в 13:59, За рулем (РФ)

Результаты ежегодного рейтинга надежности издания Consumer Reports, впервые полученные методом исключительно онлайн-опроса, тянут на небольшое откровение. Американцы признали, что современные многоступенчатые коробки передач частенько приносят автовладельцам только огорчения.
Прочитать статью
загрузка...
Ну и еще одна статья
Как быстрее продать авто: топ-10 советов фотографов

Как быстрее продать авто: топ-10 советов фотографов

21.10.2015 г. в 13:26, auto.ria.ua

При продаже автомобиля продавцу необходимо «зацепить» покупателя при визуальном контакте. Как сделать объявление идеальным при помощи фотографий?
Прочитать статью

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть