В Україні хочуть встановити чіткі терміни заміни зимових шин

В Україні хочуть встановити чіткі терміни заміни зимових шин

04.07.2016 г. в 09:59, autocentre

Кабінет Міністрів України пропонує запровадити нововведення, яке можна оцінити як ноу-хау для нашої країни – точні терміни, коли власникам транспорту необхідно буде перевзувати своїх залізних коней.

Це передбачено законопроектом №4683 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність до актів Європейського Союзу», підготовленим нашим урядом та поданим у профільний комітет Верховної Ради.

Насамперед зазначимо, що цей проект, зокрема, пропонує законодавчо заборонити їздити взимку на літній гумі». Там чітко задекларовано, що «… експлуатувати транспортні засоби в зимовий сезон на дорогах із твердим покриттям допускається виключно із застосуванням зимових або всесезонних шин». Відведено також і час для «перевзування» – його слід проводити з урахуванням сезонності протягом 20 днів із дня закінчення відповідного періоду.

А щоб остаточно розставити всі крапки на «і» Кабмін встановив чіткі терміни використання шин. Зокрема, законопроектом задекларовано, що зимовий сезон – це період часу, який розпочинається датою досягнення природних умов, під час яких протягом 7 діб тримається температура нижча за + 5°С, але не пізніше 30 листопада, і закінчується датою досягнення погодних умов, за яких протягом 7 діб стоїть температура вища за + 5°С, але не пізніше 31 березня. У свою чергу прописано, що літній сезон – період часу в календарному році між датами кінця і початку зимового сезону .

Нагадаємо, що розмови з приводу обов’язкового використання «гуми» по сезону, щоб заборонити взимку їзду на літніх шинах і уникнути чималої кількості ДТП з цієї причини, тривають у середовищі українських автомобільних експертів вже довгі роки. Максимум, чого вдалося домогтися з цього питання – внесення у 2013 році в ПДР невеликого уточнення, що у разі постійної експлуатації ТЗ на дорогах зі слизькою проїжджою частиною, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану цієї самої проїжджої частини. Тобто цілком розмите побажання без чіткого уточнення сезонності і чіткого поняття, що ж це має бути за «гума». Саме тому, пропоновані нововведення Кабміну можна розцінити як сенсаційні.

загрузка...
А это вы видели?
Як часто доведеться проходити техогляд в Україні

Як часто доведеться проходити техогляд в Україні

04.07.2016 г. в 09:25, autocentre

До Верховної Ради України подано законопроект, яким, зокрема, пропонується повернути обов'язковий техогляд для всіх категорій транспортних засобів. Ми з'ясували, як часто доведеться проходити цю процедуру вітчизняним власникам транспорту.
Прочитать статью
И вот еще посмотрите:
Отныне украинцы смогут путешествовать на поезде с собственной машиной

Отныне украинцы смогут путешествовать на поезде с собственной машиной

04.07.2016 г. в 08:34, auto.ria

Отныне украинские автовладельцы смогут путешествовать на поезде с собственной машиной. В целом, такой вариант – неплохое средство от плохих дорог.
Прочитать статью
загрузка...
Ну и еще одна статья
Хитрый акциз или насколько подешевеют автомобили с пробегом, пригнанные в Украину?

Хитрый акциз или насколько подешевеют автомобили с пробегом, пригнанные в Украину?

04.07.2016 г. в 07:37, avtoblog

Действительно ли пересмотр акцизов на б/у авто приведет к удешевлению растаможки и снижению цен на них в Украине?
Прочитать статью

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть