Перевірка українських АЗС: де краще не заправлятися

Перевірка українських АЗС: де краще не заправлятися

11.07.2016 г. в 22:22, automotoclub

Більшість автомобілістів хвилює якість пального, яке вони придбавають на українських заправках.

Інститут споживчих експертиз провів дослідження дизельного палива на АЗС України.

Продажі бензину в країні падають, а от з дизельним паливом все не так погано.

Перевірку, проведену взимку, «солярка» на українських АЗС витримала з честю, а ось як буде влітку, особливо після нещодавнього підвищення цін? Розбиралися у питанні фахівці Інституту споживчих експертиз, які досліджували, як нині справи у «важкого» палива на українських АЗС.

Тест-контроль

На цей раз експерти вирішили перевірити не тільки великих гравців, але й приділити увагу і середнім і невеликим мережам. Проби відібрали в 10 мережах: WOG (ДТ Mustang), ANP (Energy), КЛО (ДТ Євро), ОККО (ДТ Євро), AMIC (ДТ Євро), ТНК (ДТ Євро), LUXWEN (ДП ЄВРО), БРСМ – Нафта (ДТ Євро), Marshall (ДТ Євро) і SunOil (ДТ Євро). Ціни різнилися не сильно, але все ж дискаунтери пропонували ціну нижче лідерів. В лабораторії всі зразки пройшли перевірку 5 параметрів: цетановий індекс, фракційний склад, температура спалаху в закритому тиглі, вміст сірки і щільність. Скажемо відразу, що всі випробовувані виявилися «літніми» зразками. Але і без сюрпризів не обійшлося.

Фракційний склад

Фракційний склад дизельних палив має важливе значення для роботи дизеля. При збільшенні вмісту легких фракцій в дизельному паливі підвищується критичний тиск займання робочої суміші, з’являються стукіт у циліндрах і розріджується картерне масло. Занадто важкі фракції згорають неповно і збільшують відкладення нагару в камері згоряння. Також фракційний склад дизельного палива побічно характеризує його випаровування. Паливо з полегшеним фракційним складом легше випаровується. Для автомобільних дизелів найбільш задовільним є паливо, що складається з фракцій, що википають при температурах 200-360⁰ С. Чим вужчий інтервал температур, в якому википає паливо, тим краще процес його згоряння в двигуні. За цим показником у всіх учасників не виявилося ніяких проблем, значення приблизно однакові. Найбільш вузький інтервал (65-85 градусів Цельсія) – у «дизеля» LUXWEN.

Спалах

Другий значимий показник – температура спалаху в закритому тиглі. Він характеризує температуру займання палива. У разі ДТП за участю автомобіля, заправленого паливом з малої температурою займання, безпека водія в цьому випадку є досить умовною. Крім того, опосередковано цей показник може показати, не потрапляли в «солярку» сторонні компоненти. Кращий результат, 70 градусів при нормативі не нижче 55, палива WOG (ДТ Mustang) і ОККО (ДТ Євро). А ось у палива, придбаного в мережі Marshall значення було далеко нижче межі – 47 С0.

Цетановий індекс

Насамперед фахівці підрахували цетановий індекс випробовуваних. Цетановий індекс – це цетанове число палива до застосування цетаноповищувальних присадок. Загальний принцип – чим більше, тим краще. Всі учасники тесту вклалися в норматив, найбільший запас продемонстрували зразки WOG (ДТ Mustang) – 55,3 одиниці, і LUXWEN (ДП ЄВРО) – 54,4 одиниці. На такому дизпаливі буде менше витрата палива і димність.

Сірка

Головний «екологічний» показник дизпалива – вміст сірки. Хоча продукти згоряння сірки боляче б’ють не тільки навколишньому середовищу, але і по двигуну. Сірка убивча для нейтралізаторів і сажових фільтрів, витяг її з палива досить важкий і дорогий процес. При концентрації в паливі сірки менше 10 мг/кг «пробіг» нейтралізатора більше сотні тисяч кілометрів – не проблема. Для прикладу, якщо буде 1000 мг/кг (ще п’ять років тому це було за благо) він може перестати ефективно працювати після десяти – п’ятнадцяти заправок: сірка, взаємодіючи з дорогоцінними металами нейтралізатора, множить їх хімічну активність на нуль. За українськими стандартами допускається різна частка сірки в дизпаливі різних видів. Для виду II (відповідає Євро-4) – не вище 50 мг/кг, а в паливі виду I (Євро-5) – і зовсім не більш 10 мг/кг. В цей раз результати в цілому порадували, але не обійшлося без ложки дьогтю. За винятком одного зразка, всі проби відповідали найвищим рівнем Євро-5! Рекордсменом став зразок WOG (ДТ Mustang) (всього 3 мг/кг!). А зіпсувала картину проба Marshall (ДТ Євро) – чималі 370 мг/кг.

Висновок простий – якість дизельного палива на українських АЗС досить висока. Основна боротьба йде вже не стільки за якість, скільки за супутні послуги і лояльність споживача. Про це експерти збираються розповісти в наступних дослідженнях.

загрузка...
А это вы видели?
Всю историю каждого автомобиля можно будет прочесть онлайн

Всю историю каждого автомобиля можно будет прочесть онлайн

11.07.2016 г. в 13:21, avtomaniya

С такой инициативой выступил и.о. директор Главного сервисного центра МВД Владислав Криклий во время телемарафона «Україна понад усе» на 5 канале.
Прочитать статью
И вот еще посмотрите:
Які автомобілі українці найкраще купували в червні

Які автомобілі українці найкраще купували в червні

10.07.2016 г. в 20:27, autocentre

Порівняно з минулим роком червневий продаж нових автомобілів зріс на 42% і становив 4781 автомобіль. Водночас проти травня поточного року попит на нові легкові автомобілі збільшився лише на 7,5%.
Прочитать статью
загрузка...
Ну и еще одна статья
Плюсы и минусы установки ГБО. Стоит ли устанавливать «газ» на автомобиль?

Плюсы и минусы установки ГБО. Стоит ли устанавливать «газ» на автомобиль?

10.07.2016 г. в 19:58, gas-expert

Прочитать статью

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть