Як безпілотні автомобілі змінять наше повсякденне життя

Як безпілотні автомобілі змінять наше повсякденне життя

02.09.2016 г. в 11:47, energolife

Безпілотні автомобілі на вулицях великих міст потроху перестають бути подією – вони ще не повністю автономні, однак вже вміють слідкувати за розміткою та ситуацією на шляху, вони навіть рятували господарям життя.

Безпілотні автомобілі на вулицях великих міст потроху перестають бути подією – вони ще не повністю автономні, однак вже вміють слідкувати за розміткою та ситуацією на шляху, вони навіть рятували господарям життя. Однак зміни від зростання ринку машин з автопілотом готує зміни, що вийдуть далеко за рамки дорожнього руху.

Страховка і штрафи

Автопілот може попередити більшість аварій, а отже, страховикам доведеться шукати нових шляхів для продажу своїх послуг. За даними консалтингової компанії McKinsey, кількість автомобільних аварій в США скоротиться на 90%. Схожа ситуація зі штрафами, які складають суттєву частину надходжень до бюджету, особливо в США.

Технологічне безробіття

Безпілотні вантажівки вже перевозять залізну руду на шахтах в Австралії, а канадська енергетична компанія Suncor Energy працює над автоматизацією вантажівок, щоб звести кількість задіяних в процесі людей до 800. Зараз компанія дає роботу 230 тис. чоловік. І це лише початок: із розвитком технологій професійні водії не зможуть конкурувати з машинами, яким не потрібен ані сон, ані зарплата. Натомість попит на технічних спеціалістів значно зросте, передає businessviews.com.ua. Навіть сервіс Uber збирається вкладати гроші не у найм водіїв, а у розробку власного програмного забезпечення та створення автопарку із автономних авто.

Готелі та перельоти

Віце-президент Audi по стратегії бренду і цифрового бізнесу Свен Шувірс впевнений, що через 20 років багато хто ночуватиме у себе в машині. І справді, навіщо заїжджати в готель, якщо можна просто лягти спати в машині, поки вона сама їде до місця призначення?

«Розумні» авто принесуть збитки й авіакомпаніям. Коли з'явиться можливість їхати на своїй машині хоч кілька діб, все більше людей обиратимуть власне авто замість перельотів. Хоча це, звісно, стосуватиметься лише відносно близьких рейсів, та й час подорожі буде прийнятним хіба для тих, хто не поспішає.

Ремонт

Окрім зменшення кількості аварій підвищиться й довговічність більшості вузлів авто. Спеціальне програмне забезпечення буде стежити за тим, щоб автомобільні запчастини менше піддавалися зносу.

PwC прогнозує, що до 2030 року на електроніку припадатиме половина вартості автомобільного виробництва – замість теперішньої третини.

Водночас, виробники традиційних автозапчастин, ймовірно, зіткнуться з конкуренцією з боку більш технологічно орієнтованих компаній. Як наприклад, Nvidia, яка вже допомагає кільком автовиробникам створювати комп'ютери для автомобілів з можливістю вибору режиму водіння.

Гаражі та стоянки

Необхідність у довгостроковій парковці значно знизиться, оскільки самокеровані автомобілі будуть постійно переміщатися. На думку McKinsey, такі автомобілі могли б заощадити майже 20 млрд квадратних метрів місця під парковку тільки в США. У деяких великих містах парковки займають третину території. А завдяки безпілотним автомобілям цей простір використовуватимуть у більш важливих цілях.

Зменшення споживання традиційного палива? Не факт

Дослідники з Мічиганського університету дійшли висновку, що самоврядні автомобілі приведуть людей до більшого споживання палива.

Але зростаюча популярність електричних автомобілів як Tesla Model S вже пригнічує попит на бензин. Поки що наявні проблеми з розвитком інфраструктури для електрокарів дають нафтогазовим компаніям можливість з'ясувати, як вони вписуються в нову енергетичну екосистему. Однак поки велика частина електроенергії виробляється на станціях, що використовують викопне паливо. З іншого боку, електрокари дадуть новий імпульс для розвитку «зеленої» енергетики.

Життя поза містом – більше не проблема

Багато людей зможуть дозволити собі жити за містом, а міську нерухомість використовуватимуть виключно в комерційних цілях.

Соцмережі, ЗМІ та провайдери отримають нові прибутки

Людина за кермом авто може хіба що слухати радіо – все інше відволікатиме від дороги. Однак повноцінний автопілот звільняє не тільки руки, а й увагу: «водії» таких авто шукатимуть більше розваг, а значить ЗМІ отримають нових споживачів контенту. Оскільки кожній машині для цього необхідний буде інтернет – мережі розростуться, відповідно збільшиться й кількість трафіку, що призведе до наступної хвилі модернізації, та появи наступних, швидших за 5G стандартів зв’язку.

загрузка...
А это вы видели?
Картельный сговор или давление на бизнес: почему цены на бензин синхронно растут и кто виноват

Картельный сговор или давление на бизнес: почему цены на бензин синхронно растут и кто виноват

26.08.2016 г. в 10:11, segodnya

В Антимонопольном комитете считают, что пять крупных операторов рынка согласовывают свои цены, в то же время сами операторы жалуются на борьбу с "легальным" бизнесом.
Прочитать статью
И вот еще посмотрите:
Вбережіть найдорожче: правила перевезення дітей в автомобілі

Вбережіть найдорожче: правила перевезення дітей в автомобілі

26.08.2016 г. в 02:08, uainfo

У 21 столітті, коли чи не у кожній сім'ї є власне авто, питання високого рівня травматизму в дорожньо-транспортних пригодах та безпеки дітей при їх перевезенні є особливо актуальними. Як максимально убезпечити малюків і який саме захист буде найнадійнішим?
Прочитать статью
загрузка...
Ну и еще одна статья
Як мити машину в спеку: п’ять порад автомаляра

Як мити машину в спеку: п’ять порад автомаляра

25.08.2016 г. в 13:11, mmr

Влітку в спеку велика спокуса помити машину самостійно. Прагнення заощадити похвально, але є нюанси.
Прочитать статью

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть