Відкладена реформа. Як дорожній збір допоможе українським дорогам, але не одразу

Відкладена реформа. Як дорожній збір допоможе українським дорогам, але не одразу

18.11.2016 г. в 19:42, obozrevatel

Законопроект номер 4014 передбачає створення спеціального фонду в рамках бюджету, що буде наповнюватися за рахунок зборів на нафтопродукти та транспортні засоби, а також плату за проїзд по автошляхам транспорту, що не відповідає ваговим чи габаритним нормативам.

Всі ці гроші відтепер виділятимуться на будівництво, ремонт, реконструкцію та утримання автошляхів та фінансування заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху.

Стабільність та планування

У своїй розмові з DW Омелян називає отримання стабільного джерела фінансування дорожніх робіт головним досягненням цього закону. "Зараз ці гроші йдуть на різні цілі, а з 2020 року вони йтимуть виключно на дороги. Раніше все це перерозподілялося в ручному режимі", - каже міністр.

З тим, що це є позитивом, погоджується й колишній заступник міністра інфраструктури Олександр Кава. За словами експерта, це не лише збільшить фінансування дорожньої мережі країни, але дозволить планувати проекти та складати їх кошторис більш передбачуваним чином. І міністр, й усі опитані редакцією експерти кажуть в один голос - будівництво та утримання національної системи доріг потребує ширшого горизонту планування, ніж один рік.

Не менш важливим досягнення Омелян вважає і децентралізацію "Укравтодору", яка, за його словами, допоможе перетворити його на нормальну європейську агенцію. Завдяки новому закону, говорить міністр, на підставі довгострокових контрактів можна буде залучати підрядників на конкурсній основі. Це можуть бути і приватні, і державні компанії, які будуть змушені перемагати в конкурентній боротьбі.

Олександр Кава, у свою чергу, також говорить про те, що новий підхід до утримання автошляхів відповідає західним зразкам. "Ця реформа розроблялася на основі найкращого європейського досвіду", - запевняє експерт.

Відповідаючи на запитання DW, Омелян запевнив, що для автомобілістів це не стане додатковим навантаженням. Для створення дорожнього фонду не буде запроваджуватися жодних нових податків, адже йдеться про зміну філософії перерозподілу цих коштів.

У майбутньому 60 відсотків грошей дорожнього фонду підуть на будівництво і ремонт доріг державного значення. Йдеться, за словами міністра про 50 тисяч кілометрів автошляхів. 35 відсотків надходжень розподілятимуться на 120 тисяч кілометрів доріг місцевого значення. Таку диспропорцію Омелян пояснює тим, що магістралі державного значення є набагато дорожчими в утриманні через значно більше навантаження в порівнянні з місцевими шляхами. Ще п’ять відсотків виділятимуться на заходи безпеки дорожнього руху, зокрема створення безпечних пішохідних переходів, каже міністр, - вкрай необхідний захід з огляду на жахливу статистику смертності на українських автошляхах.

Роки бездоріжжя

Та позитивну картину на папері дещо псує той факт, що для повноцінного оновлення системи українських автошляхів знадобиться не один рік. За словами Омеляна, аби повністю "перезавантажити" українські дороги за умови щорічного надходження на ці потреби 50 мільярдів гривень знадобиться приблизно десять років. Теоретично це можливо, адже цього року уряд планує отримати від відповідних акцизів біля 40 мільярдів гривень, а на наступний закладає вже суму в 56 мільярдів. Кава підтверджує - якщо щороку на потреби українських доріг виділятимуться подібні суми, то для їх оновлення може вистачити декади.

Але навіть за умови, що все відбуватиметься за прописаним у законі сценарієм, його імплементація відбудеться із значною затримкою. Наступний рік буде підготовчим, пояснює Омелян, а з 2018 року в дорожній фонд надійде лише 50 відсотків від усіх зібраних мит та акцизів. У 2019 сума збільшиться до 75 відсотків, і лише з 2020 року закон запрацює на повну. Саме це змушує деяких експертів вкрай скептично ставитися до бажання влади всерйоз реформувати дорожню галузь.

Для Андрія Мартенса, експерта ініціативи "Реанімаційний пакет реформ", який спеціалізується на реформуванні дорожньої галузі, це відтермінування перекреслило весь оптимізм, який він пов’язував із законом про створення дорожнього фонду. Він погоджується, що в теорії закон і зараз є дуже позитивним. Але Мартенс розчарований тим, що імплементація закону розпочнеться в 2018, а не в 2017 році, як це передбачала попередня редакція законопроекту. "Це значить, що в наступному році продовжиться дерибан грошей в ручному режимі. На цілий рік відтерміновується створення передумов для розвитку ринку підрядних дорожньо-будівних компаній". Отже, руйнування доріг продовжуватиметься, і країна ризикує пройти точку неповернення, коли видатки на їх відновлення будуть рости в арифметичній прогресій, доходить висновку експерт.

загрузка...
А это вы видели?

"Жители вызывали на нас полицию". Глава Киевавтодора - о том, что мешает уборке и ремонту дорог

18.11.2016 г. в 15:52, thekiev.city

К офису Киевавтодора на Печерске ведет старательно вычищенный тротуар. Вдоль него даже припаркована машина полиции, а бодрые служители закона настоятельно просят не парковаться на обочине.
Прочитать статью
И вот еще посмотрите:
Jaguar вернул к жизни «первый в мире суперкар»

Jaguar вернул к жизни «первый в мире суперкар»

16.11.2016 г. в 16:39, Motor

Компания Jaguar собрала первый экземпляр возрожденной модели XKSS образца 1957 года, которую называли «первым в мире суперкаром». Всего будет выпущено девять классических машин, каждая из которых обойдется примерно в полтора-два миллиона долларов. Первые автомобили будут доставлены клиентам в начале 2017 года.
Прочитать статью
загрузка...
Ну и еще одна статья
Безопасность за рулем. Что зависит от тебя

Безопасность за рулем. Что зависит от тебя

13.11.2016 г. в 12:29, autocentre

Водителя часто называют шефом, командиром и даже капитаном: он выбирает маршрут, скорость движения, стиль езды, приемы управления, авто в целом и отдельные его комплектующие. За безопасность всего экипажа также отвечает именно он – и начинать нужно с самых простых вещей.
Прочитать статью

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть