Як Автодор "закатує" в українські дороги мільярди гривень

21.10.2015 г. в 10:13, 24tv

Щороку на утримання українських автошляхів з держбюджету виділяють мільярди гривень, але чиновники Автодору традиційно виправдовують відсутність доріг браком фінансування. Мабуть через це змушені впроваджувати новаторські, часто неочікувані технології ремонту.

Гроші витрачені. Асфальт не тримається, а статки та маєтки автодорівців магічним чином зростають.

Орест Проник – голова правління державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України", яка об'єднує всі облавтодори. Орест Юрійович очолив компанію у березні 2014 року, тоді йому ледь виповнився 31 рік. Чоловік має 2 вищі освіти. Трудову діяльність розпочав ще у студентські роки – був помічником Івана Стойка – народного депутата та екс-губернатора Тернопільської області.

Після закінчення університету Проник працював у держпідприємствах виключно на керівних посадах. Бізнесовий досвід начальник "Автодору" не афішує. Але відомо, що свою першу компанію він заснував у 16 років. Згодом став співвласником ще кількох.

Більшість із них залучали до розбудови українських шляхів. Наприклад, одна з київських компаній Проника мала виключне право робити розмітки на дорогах Тернопільської області.

Орест Проник – із династії західноукраїнських шляховиків, які міцно вкорінилися на державній службі та у державних підрядах. Батько Ореста – Юрій, очолює Службу автодоріг Рівненської області, до того обіймав аналогічну посаду в Тернопільській. А у 2003-2005 роках був керівником держкомпанії "Автомобільні Дороги України". Чи міг він тоді подумати, що менше ніж за 10 років у тому ж кріслі сидітиме його син?

Крім того, Юрій Проник – заслужений будівельник України. Він цілком відповідає званню, адже на чиновницьку зарплату зміг "побудувати" чимало нерухомості, переважно в Тернополі. Наприклад, 2012 року пан Юрій купив скромну квартиру на 95 квадратів.

Цікаво, що ділянка, на якій стоїть будиночок, – власність тернопільської міської ради, її призначення – городництво. Дружина Юрія Проника орендувала її три роки тому і, як бачимо, виростила не лише огірки.

У селі Софіївська Борщагівка сусідом головного "автодорівця" є "діамантовий прокурор" Олександра Корнієць. Будинок любителя коштовностей оцінюють щонайменше у 10 мільйонів гривень. Здається, хатка Ореста Проника коштує не менше.

Схоже, дорожню галузь Тернопільщини Проники перетворили на клановий бізнес. Старійшина клану – Степан Проник очолював Деренівський асфальтобетонний завод – дочірнє підприємство Тернопільського облавтодору.

Родича Ореста – депутата Тернопільської міськради Андрія Грегоращука – пов'язували зі шляхобудівним підприємством "Техно-Буд-Центр". Підприємство виграло чимало тендерів на ремонт доріг у Тернопільській та Рівненській областях, а в останні роки компанія розширила тендерні горизонти на Львівську, Чернівецьку та Хмельницьку області. Сайт "Наші гроші" підрахував, що сума підписаних з нею договорів становить більше півтора мільярда гривень.

У вартість кожного літра палива закладено дорожній збір. Водії, купуючи пальне, сплачують його автоматично. Гроші ідуть на утримання доріг та Автодору. Здається, чиновники іноді забувають, хто на кого працює.

загрузка...
Еще одна новость

Чем вызван рост цен на сжиженный газ на украинских АЗС

21.10.2015 г. в 10:13, delo

Цены на сжиженный пропан-бутан растут на фоне роста спроса на автомобили с газобалонным оборудованием и ограничения поставок этого вида топлива из России. За прошедшие выходные, 17-18 октября, розничные цены на сжиженный пропан-бутан (LPG) на заправках заметно выросли. По данным консалтинговой компании UPECO, литр газовой смеси за этот период подорожал…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Советы бывалых: четыре водительских хитрости

21.10.2015 г. в 10:13, ultramir

Нa cтpaницaх нaшeгo caйтa мы чacтo oбpaщaeмcя к coвeтaм бывaлых: пpoфeccиoнaльных вoдитeлeй и aвтoлюбитeлeй co cтaжeм. Бoльшoй oпыт и мнoгoлeтняя пpaктикa вoждeния чacтo бывaют oчeнь пoлeзными и пoмoгaют вo мнoгих cлoжных cитуaциях. А инoгдa coвeты бывaлых пoмoгaют cпacти жизни вoдитeлям и их пaccaжиpaм. Сeгoдня мы пpивoдим нeкoтopыe coвeты бывaлых,…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть