Переваги та недоліки ГБО

29.10.2015 г. в 20:16, expres

Неодноразово підвищення цін на бензин змушує деяких водіїв говорити про перехід автомобіля на газ. Інші знаходять у газобалонного обладнання (ГБО) мінуси.

Насправді ГБО має свої плюси і мінуси, пише auto.ria.com При експлуатації з великими денними пробігами по 100-300 км вартість окупається протягом лічених місяців і далі починається вже чистий прибуток. Тим більше що конструктори не дрімають. Створені ними нові моделі паливної апаратури для роботи на газі не тільки забезпечують високу економічність і мінімальну втрату потужності, але ще й коштують помітно дешевше своїх попередників навіть трирічної давності.

Трохи статистики. У 2006-2007 році за даними операторів ринку ГБО на Україні експлуатувалося близько 15% «газових» авто. Зараз же мова йде вже про 30%. І кількість бажаючих перейти на газ зростає. Причина проста – ГБО володіє незаперечними перевагами.

Переваги:

1. Газ дешевше бензину А-95 майже в два рази.

2. Газ має октанове число близько 105, що означає більш плавне згоряння палива, а значить відсутністю детонації.

3. Газ практично не дає нагару, а також не залишає лаку на поршнях і клапанах (наслідок роботи на неякісному бензині) який віддирається виключно зубилом.

4. Газ не містить сірки, яка руйнує масло.

5. Газ не змиває масляну плівку зі стінок поршнів.

Який результат? Підвищення ресурсу двигуна в 1,5-2 рази.

Недоліки, на жаль, теж присутні:

1. Конструктивне ускладнення паливної системи, що ускладнює ремонт і експлуатацію.

2. Громіздкі балони. На легкових авто вони забирають «життєвий простір» в багажнику, а на вантажівках, де вони встановлені під днищем, «відкушують» від вантажопідйомності близько 150-1500 кг для метану і на 50-200 кг для пропан-бутану.

3. Падіння потужності на 10-20% для першого, другого і третього покоління ГБО і на 3-8% для четвертого.

4. Недостатньо розвинена мережа газонаповнювальних станцій в деяких регіонах.

5. Горезвісна вибухонебезпечність. Втім, як і у бензину, до якого ми вже звикли. Однак якщо дотримуватися техніки безпеки (тобто звертати увагу на характерний запах газу при витоку), регулярно проводити ТО на спеціалізованому СТО, то нічого поганого не трапиться.

6. Можливість позбутися гарантії. Не критично, якщо дилер має відповідний дозвіл на установку ГБО (ставить партнерську СТО).

7. Знос та прогар клапанів і клапанних сідел при постійній експлуатації на газі без добавки спеціальної мастила.

загрузка...
Еще одна новость

Автомобіль Бетмена помітили в Черкасах

29.10.2015 г. в 20:16, f1analytic

Соціальні мережі підірвало фото особливого автомобіля, який нещодавно бачили місцеві жителі у Черкасах. Черкащани прозвали це диво техніки Бетмобілем і тепер чекають на появу власника авто. Джокер теж, імовірно, десь за рогом ховається.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Из ада в рай: как отличаются дороги России и Беларуси (видео)

29.10.2015 г. в 20:16, avtoblog

Недавно, один из пользователей видеохостинга youtube опубликовал ролик, в котором видно, насколько отличается качество дорожного покрытия в России и Белоруссии.

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть