Що ми не знали про кольори світлофора?

02.11.2015 г. в 21:01, zakarpattya

Нам здається само собою зрозумілим, що зелений колір дозволяє, а червоний - забороняє. Але чи є в цьому раціональне зерно?

Адже журавлина і брусниця не представляють небезпеки, і в той же час є безліч отруйних рослин і тварин зеленого кольору. Втім, відповідь треба шукати не у підручниках біології, а фізики.

Як відомо, світло - це хвилі, а біля хвиль є такий показник, як довжина. Біле світло являє собою суміш хвиль різної довжини, чорного світла не буває взагалі, а от іншим "чистим" кольорам відповідають певні діапазони довжини хвиль.

Якщо ми подивимося на залежність кольору від довжини хвилі, то побачимо, що для світлофора обрані кольори з найдовшими хвилями: у червоного це 650-750 нм, у жовтого - 560-590, у зеленого - 500-550. Довжина хвиль, що утворюють синій промінь, буде в діапазоні 450-480 нм. А найбільш короткі з видимих світлових хвиль відповідаю фіолетового кольору, їх довжина - 380-450 нм.

Для тих, хто придумав світлофор, і для всіх, хто цим винаходом користується, важливо, що від довжини хвилі залежить "якість" поширення світла в атмосфері Землі. Приміром, так званий закон лорда Релея пов'язує з інтенсивність розсіяного світла з довжиною хвилі, а ефект Тиндаля доводить, що в каламутньому середовищі малої довжини хвилі розсіюються сильніше, ніж довгі хвилі. Таким чином, чим більшою є довжина хвилі, тим з більшої відстані буде видно світло, тим простіше його буде помітити крізь дощ і туман. Таким чином, червоний колір зроблений забороняючим, тому що він найбільш "сильний". А зелений обраний на роль дозволяючого, тому що він найбільш "слабкий" з трьох.

Звичному нам світлофору вже більше ста років, причому ключову роль в його історії зіграли американці: у 1912 році дехто Лестер Вайр запатентував такий пристрій, а двома роками пізніше одразу чотирма світлофорами вперше обладнали звичайне перехрестя в місті Клівленд.

загрузка...
Еще одна новость

Уряд заборонив перевезення автодорогами вантажів вагою понад 40 тонн

02.11.2015 г. в 21:01, unn

Уряд заборонив перевезення автомобільними дорогами подільних вантажів вагою понад 40 тонн. Про це УНН повідомили в прес-службі КМУ. Так, вже опублікована Постанова Кабінету Міністрів України № 869 від 21 жовтня 2015 року про заборону руху для транспортних засобів фактичною масою понад 40 тонн, або більше 11 тонн на вісь (для контейнеровозів — понад…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Продавці бензину в Україні «мовчки змовилися», - АМКУ

02.11.2015 г. в 21:01, redtram

В АМКУ вважають, що в Україні між великими мережевими АЗС діє «мовчазний змова». Про це заявив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв в інтерв’ю газеті «Дзеркало Тижня». За словами Терентьєва, справжнього змови між продавцями палива немає. Однак кожен чітко стежить за діями конкурента, розуміючи, що знижувати ціну ніякого резону…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть