Асоціація з ЄС позбавляє український автопром перспектив

06.11.2015 г. в 15:13, nv.ua

Існуюча угода про Асоціацію з ЄС позбавляє українську автомобільну галузь перспектив для розвитку, про це заявляють не тільки представники автопрому, але і ті, хто здавалося б повинні аплодувати безмитноій торгівлі із Євросоюзом, - автодилери.

"Ми підписали угоду про асоціацію з ЄС у вкрай невигідному для України вигляді. Потрібно переграти умови, тоді будуть приходити інвестори", - вважає генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

За його словами внутрішній ринок країни дуже малий для того, щоб інвестори були зацікавлені у тому, щоб вкладати кошти у створення нових автомобільних підприємств. Інвестиції можуть прийти тільки в тому випадку, якщо ми будемо експортувати.

При цьому для експорту в нинішній ситуації у нас залишається тільки Росія і СНД, які з політичних причин не можуть розглядатися як вигідні ринки. А в ЄС, навіть незважаючи на скасування ввізного мита експортувати автомобілі з України неможливо. "Існують нетрифные методи регулювання. Технічні регламенти там такі, що виконати їх для вітчизняних підприємств практично неможливо",- говорить Олег Боярин, голова наглядової ради Єврокару (український виробник автомобілів Skoda).

Ну і нарешті скасування мита для ЄС буде грати на руку імпортерам старих застарілих автомобілів. "У ЄС утримувати транспортні засоби, що не відповідають екологічним стандартам невигідно. Податок може досягати до 3 тисяч євро на рік", - говорить Назаренко. Тому значна їх частина може з'явитися в Україні, що посилить і без того катастрофічну ситуацію як для автодилерів, так і автовиробників. Слід зазначити, що ввезення транспортних засобів старше 5 років в Україну планується заборонити.

За перше півріччя цього року в країні було продано всього 17,6 тис нових автомобілів. Для порівняння за аналогічний період минулого року - 106,9 тис. Виробництво впало більш ніж у вісім разів - до 3,1 тис.

Угода про Асоціацію між Україною та ЄС вступає в силу з 1 січня 2016 року.

Також у програмі йдеться про те, яку оцінку діям уряду Арсенія Яценюка дає екс-прем'єр-міністр Болгарії Іван Костов. Він як і український прем'єр називає себе "політичним камікадзе", бо втратив популярність заради проведення реформ.

загрузка...
Еще одна новость

Tesla Motors никак не может стать прибыльной

06.11.2015 г. в 15:13, UBR

Скорректированный убыток компании составил $75 млн, или 58 центов на акцию, в то время как аналитики прогнозировали 60 центов на бумагу. Выручка в рассматриваемом периоде возросла на 33% г/г и достигла $1,24 млрд, что совпало с ожиданиями рынка, тогда как чистый убыток расширился с $74,7 млн годом ранее до $229,9 млн. Негативное влияние на чистый…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

ДАІ почало "штрафувати" у доларах

06.11.2015 г. в 15:13, automotoclub

Cпівробітник Державної автомобільної інспекції Хмeльницькoго взяв хабар з водія в доларах, а пізніше "зізнався" у цьому у кабінеті начальника обласного ДАІ. Відповідну відеозапис опублікував співробітник Національної патрульної поліції Олексій Савкін в Twitter. Зловмисник заперечував свою провину, але зізнався, що коли йому показали запис відеореєстратора,…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть