Повернення техогляду: хто, де і як перевірятиме ваші автівки

12.11.2015 г. в 21:19, uzhgorod

Звільняються від техогляду тільки нові авто в перші чотири роки після купівлі.

Кабмін уже розробив правила обов’язкового техогляду авто, який збираються повернути (його скасували, нагадаємо, за минулої влади через те, що він був джерелом корупції). Якщо парламент за нього проголосує, то проводити огляди будуть тільки СТО, які отримали дозвіл від Мінінфраструктури.

Експерти кажуть: це знову ж таки шлях до корупції, пишуть Вісті. У Міністерстві інфраструктури розробили законопроект, за яким обов’язковий техогляд доведеться проходити раз на два роки. Звільняються від нього тільки нові авто в перші чотири роки після купівлі. Чиновники запевняють, що огляд потрібен для зниження аварійності на дорогах. Проводити його збираються не за допомогою поліції, а на приватних СТО, правда, із застереженням – вони повинні отримати ліцензію.

«Для того щоб отримати дозвіл на перевірки, СТО повинні будуть мати відповідне обладнання за європейським стандартом. Також в штаті станції повинен бути експерт, який пройде спеціальне навчання і отримає індивідуальну печатку. Він нестиме особисту відповідальність за якість перевірки транспорту, що ліквідує будь-які можливості для корупції »- сказали в прес-службі Мінінфраструктури. Експерти стверджують, огляд автомобіля потрібен, але не згодні з тим, які саме неполадки будуть враховувати. «Згідно з постановою Кабміну, перевірятиметься справність одометра (вимірює пробіг автомобіля), справність кондиціонера, наявність сколів на дисках або іржі на кузові. Яке це має відношення до безпеки дорожнього руху? Ніякого», – вважає автоексперт Олег Назаренко. Автоюрист Володимир Караваєв вважає також, що перевіряти автомобілі потрібно, але тільки називати це треба діагностикою.

«Як тільки люди чують «техогляд», люди згадують «колишні часи», коли талон просто купувався (хабар коливалася від 300 до 1000 грн. – Ред.). Тому краще говорити про діагностику, яка сьогодні коштує відносно недорого – 160-200 гривень. Краще буде зобов’язати водія проходити діагностику раз на два роки і там, де він вважає за потрібне », – сказав Володимир Караваєв. Він уточнює, що якщо йти шляхом акредитації, то всім стає ясно, що «акредитація означатиме хабар». Цей хабар буде закладений у вартість послуг, тобто техогляду», – підводить він підсумок.

Керівник відділу сервісу одного з СТО Руслан Нікітін вважає, що техогляди не потрібні: «Мені здається, це чергова спроба створити корупційну схему, тому що папери на проведення СТО отримають ті станції, які «занесуть» більше».

загрузка...
Еще одна новость

Автохам жестом дав зрозуміти, як він ставиться до дотримання ПДР (відео)

12.11.2015 г. в 21:19, autopalace

Припарковані автомобілі не дають проїхати автобусу (тут у нього розворот). Поки на місце їхав наряд поліції, активісти прогнали два авто, але цього було недостатньо. Через хвилин 15 з’явився “герой” – водій одного з авто. Герой дуже позитивний – після зауваження почав було грубіянити і кидатися на людей, правда після включення камери став мило посміхатися…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

УАЗ один-в-один содрал рекламу у Мерседеса

12.11.2015 г. в 21:19, «AvtoVod»

Рекламные войны именитых автобрендов всегда привлекали внимание своим креативным подходом. Поклонники BMW, Mercedes и Audi были в восторге от того, как рекламщики тонко и изысканно «подкалывали» конкурентов. Но не в этом случае! У производителей УАЗа очевидно, все деньги ушли на фантастический дизайн автомобиля, который не меняется уже 43 года, поэтому…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть