Техогляд авто за правилами ЄС: старі іномарки утилізують — експерт

15.11.2015 г. в 11:33, newsradio

Обов'язковий техогляд автомобілів необхідно буде проводити раз на два роки. Кабмін розробив правила державного огляду авто, який збираються повернути.

Нагадаємо, що обов'язковий техогляд був скасований в 2011 році. Це мотивували тим, що даний процес був постійним джерелом корупції.

Деякі експерти впевнені, що на техогляді знову будуть наживатися нечесні чиновники. Чи це так, в ефірі радіостанції Голос Столиці повідомив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Чи доцільно повертати техогляди авто?

— Закон, який прийнятий, ратифікований угодою з ЄС, ратифікований парламентом, тому техогляд — це даність, яку ми отримали на шляху в ЄС. І вже не обговорюється доцільність, тут треба думати про те, як зробити його для людей необтяжливим, не перетворити його знову в корупційну годівницю, а я вже бачу передумови. Наприклад, експерти, яких мають вчити. Вибачте, а хто буде їх навчати? І хто навчить вчителів, які навчатимуть експертів?

Можливо, європейські експерти?

— А хто навчить їх? Навчити проводити техогляд Ford зможе тільки завод Ford. Тільки він може визнати кваліфікацію даного експерта. В Україні вже існують офіційні дилери, які отримали ексклюзивне право. У нас люди, які готують законопроект, навіть не розуміють, що провести техогляд і потім зробити так, щоб збою бортового комп'ютера не було, без програмного забезпечення, яке дає тільки завод, неможливо. А кому дає завод програмне забезпечення? Тільки офіційному дилеру.

Якщо існують такі складнощі з підготовкою фахівців, це може дорожче зробити техогляди?

— Та ні, не треба робити дорожче, не треба взагалі нічому навчати. Є навчені фахівці, є мережа офіційних дилерів, які вже мають необхідне обладнання, готові без жодного навчання вже перевіряти автомобілі. А ось для того, щоб автомобілі менш складні перевіряти, то тут і навчати не треба.

А якою може бути вартість техогляду?

— Я вважаю, що техогляд повинен бути спрощеним. Ми назвемо його діагностика, не варто лякати людей і говорити, що це техогляд. Це діагностика. Ось на сьогодні ви приїжджаєте з вашою машиною до офіційного дилера — скільки ви платите за діагностику? Не більше 200-300 гривень. Тому вартість діагностики не повинна бути більше 200 гривень. Якщо машина несправна — показали діагностичну карту, що треба відремонтувати, людина пішла і зробила це.

А що перевіряють під час такої діагностики в ЄС?

— Перевіряти потрібно тільки ті речі, які впливають на безпеку дорожнього руху: ходову, рульову, світло, гальмівну систему. Якщо ми приймемо правила ЄС, то власники іномарок, які повирезать зі своїх автомобілів каталізатори, нейтралізатори, назад їх не поставлять. Вони фізично зараз не повинні пройти техогляд, бо в директиві чітко прописано, що для власників автомобілів з каталізаторами і нейтралізаторами дуже жорсткі умови. Виходить, що у нас старі іномарки підуть на утилізацію. Тому я вважаю, що ми не повинні брати жорсткі правила ЄС, які прописані в директиві, ми повинні зробити перехідний період, під час якого дати можливість адаптуватися. Ми не можемо відразу застосовувати ці нововведення, інакше це буде соціальний вибух.

загрузка...
Еще одна новость

Первые результаты работы эвакуаторов в Киеве

15.11.2015 г. в 11:33, veddro

Вместе с вступлением в силу закона «О национальной полиции» в столицу вернулись (ненавистные многим водителям!) эвакуаторы. Как многим из вас известно, сейчас водители очень часто оставляют на свои автомобили на тротуарах, пешеходных переходах или на полосах для общественного транспорта. С вступлением в силу нового закона ситуация должна измениться. Теперь если транспортное средство будет мешать другим участникам дорожного движения или будет стоять в неположенном месте, патрульные будут иметь право вызвать эвакуатор. Первый резонансный случай, вызванный желанием патрульных эвакуировать неправильно припаркованный автомобиль, произошёл буквально вчера, возле станции метро «КПИ». Водитель BMW оставил свой автомобиль на остановке, чем помешал нормальной высадке и посадке пассажиров рейсовых автобусов. Полицейский патруль вызвал эвакуатор, по приезду которого завязалась…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Хотел продать машину – остался без денег

15.11.2015 г. в 11:33, kherson

Жертвой мошенников на прошлой неделе стал новокаховчанин Ш., 1964 года рождения, которому по мобилке позвонил неизвестный, сообщил, что хочет купить его автомобиль, объявление о продаже котрого нашел на сайте “auto.ria”. Договорились о предоплате, ничего не подозревающий продавец назвал номер своей карточки «ПриватБанка». После этого позвонил неизвестный, представился работником «Приват Банка» и сообщил, что тому пришел перевод в 10 тыс. грн., но он не может его получить, мол, возникла ошибка. Мнимый работник банка попросил назвать фамилию, имя, отчество, дату рождения, коды и увеличил кредитный лимит до 5 тыс. грн. Через некоторое время деньги исчезли.

Прочитать новость
загрузка...
Загрузка...
Loading...

© 2013-2017 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть