Невинуватість автовласникам доведеться доводити у суді

15.11.2015 г. в 20:31, vidido

На дороги повертається автоматична фіксація порушень. Тепер водіям виписуватиме штраф камера, яка зафільмує правопорушення. Так звані "листи щастя" водії зможуть отримати або поштою, або SMS на мобільний телефон. Де і коли будуть встановлені камери, ще невідомо.

- Це прямо суперечить Конституції України, а саме статті 61, відповідно до якої юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. Тобто за конкретне порушення відповідає конкретна людина. У випадку з новим законом ця норма нівелюється, - розповідає одному з інформаційних ресурсів партнер незалежної адвокатської компанії Олександр Климчук. - Ці зміни спотворюють логічну формулу "порушення і відповідальність" і фактично вводять принцип "презумпції винуватості" – на противагу статті 62 Конституції, де чітко написано: "ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину". З 7 листопада протокол про порушення не складається, замість цього співробітник МВС встановлює, за ким зареєстровано ТЗ і без участі його власника виносить постанову про накладення адміністративного стягнення, яке протягом 3-х днів направляє власнику автомобіля поштою. Прикметно, що ця схема абсолютно не передбачає, щоб встановити, хто дійсно скоїв правопорушення. Принцип "презумпції винуватості" дає можливість звинуватити власника ТЗ без провини. Крім того, згідно зі змінами до статті 249 КУпАП, розгляд справи про адміністративні правопорушення відтепер буде проходити у закритому режимі, що є порушенням принципу гласності та відкритості.

Отож тепер невинність автовласникам потрібно буде доводити у суді. Але і за це потрібно буде заплатити - за судовий збір необхідно віддати 550 гривень.

- У зв'язку з цими змінами деякі статті КУпАП суперечать одна одній. Наприклад, втрачається сенс статті 23, відповідно до якої адміністративне стягнення застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, а не власника будь-якого майна. А також статті 280, відповідно до якої під час розгляду справи про адміністративне правопорушення обов'язково потрібно з'ясувати, чи винна дана особа в його вчиненні. Нові правила зводять ці норми нанівець. Варто зазначити, що притягнення юридичної особи до відповідальності за порушення ПДР є неприйнятним з точки зору логіки і статусу юридичної особи, адже вона не може водити автомобіль, так само як і не може ходити по вулицях або курити в недозволеному місці, - зазначає фахівець.

Лише зізнання водія звільнить власника від відповідальності

Власник транспортного засобу звільняється від відповідальності, якщо протягом 14 днів з моменту отримання постанови про накладення стягнення особа, яка керувала транспортним засобом, звернеться до підрозділу МВС із заявою про визнання нею факту порушення.

загрузка...
Еще одна новость

Ввезти автомобиль в Украину без растаможки станет легче

15.11.2015 г. в 20:31, obozrevatel

Кабинет Министров Украины на выполнение Соглашения об ассоциации с Евросоюзом внес в парламент законопроект, который облегчает ввоз в Украину легковых автомобилей без уплаты налогов гражданам, которые переезжают в нашу страну на постоянное место жительства. Законопроект № 3444 от 10.11.2015 "О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Ответы на часто задаваемые вопросы об электромобилях

15.11.2015 г. в 20:31, ultramir

Блaгoдapя тaким кoмпaниям, кaк Tesla Motors, бoльшe людeй пoлучили пpeдcтaвлeниe o тoм, кaк paбoтaют элeктpoмoбили – в чeм зaключaютcя их пpeимущecтвa, a в чeм нeдocтaтки. Однaкo мaccoвoe вocпpиятиe элeктpичecких тpaнcпopтных cpeдcтв вce eщe cлaбoe, в нeмaлoй cтeпeни пo пpичинe oтcутcтвия вcпoмoгaтeльнoй инфpacтpуктуpы или cooтвeтcтвующeй пoддepжки,…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть