Чи може водій обманути алкотестер?

06.12.2015 г. в 14:08, autodriving

Способи обману алкотестера: міф чи реальність?

Алкотестер — це складний вимірювальний прилад, який визначає відсоток вмісту парів етилового спирту у видуваємому повітрі.

Похибка вимірювань у професійних алкотестерів не повинна перевищувати 0,02 проміле.

А сам сенсор працює за досить складним принципом:

напівпровідниковий — молекули спирту осідають на провіднику, тим самим підвищують опір струму;

електрохімічний — відсоток спирту визначається за рахунок реакції, що окислилась в присутності каталізатора;

інфрачервоний — спектрограф, налаштований на хвилю поглинання молекул етанолу.

У багатьох водіїв виникає питання, чи можна обдурити алкотестер?

Спробуємо розібратися.

Як обдурити алкотестер?

На даний момент відомий тільки один реально діючий спосіб. Це вентиляція легенів перед тим, як будете дути в трубочку.

Чому це працює?

Спирт, міститься в крові. У легені надходить венозна кров, що наповнюється киснем, щоб далі відправитися по артеріях і капілярах. Пари спирту разом з вуглекислим газом ми видихаємо.

Відповідно, якщо добре провентилювати легені, зробити кілька глибоких вдохів і видихів, то короткочасно вміст парів спирту у видихуваному повітрі зменшиться. Але незначно.

Так, прості виміри показують, що після випитого фужера шампанського або пляшки пива вміст етанолу підвищується з 0,16 до 0,25-0,3 проміле. Якщо ви зробите глибокі вдохи і видохи, то цей показник складе 0,2-0,24, тобто зменшиться на 0,05-0,06 проміле.

Висновок: даний метод допоможе вам, якщо ви випили пляшку пива або келих слабенького винця. Якщо ж людина прийняла на груди з півлітра без закуски і запила це все пивом, то ніяка гіпервентиляція не допоможе — навіть за перегаром можно буде визначити, що чоловік п’яний, причому з великої відстані.

Інші способи обдурити алкометр

В принципі, тут можна було б і закінчити статтю, бо як алкотестер аналізує повітря і знаходить в ньому молекули етанолу. Всі ж інші запахи, якими водії намагаються перебити перегар, алкотестеру байдужі.

Відповідно, ні жувальна гумка, ні насіння, ні антиполіцай або спрей для ротової порожнини не зможуть допомогти, оскільки молекули етанолу надходять у легені крові.

Багато водіїв хвалять такі успішні, на їх погляд, методики обдурити алкотестер:

жування чаю або кавових зерен;

поїдання шоколаду;

споживання солодкої води;

м’ятні льодяники, цукерки «Барбарис» і так далі.

Ходять легенди, що соняшникова олія дуже добре приховує запах. Це дійсно так. Якщо випити 50-70 мл олії перед п’янкою, то можна сп’яніти не так швидко, оскільки утворюється плівка на стінках шлунка. Тільки рано чи пізно алкоголь все одно надійде в кров. Так що соняшникова олія теж не здатна вам нічим допомогти.

Висновки: обдурити професійний алкотестер неможливо.

Глибокі вдохи і видохи допоможуть тільки, якщо випито мало. Всі інші способи — це казки для водіїв. Тому редакція порталу AutoDriving радить не сідати навіть після випитої пляшки пива за кермо.

загрузка...
Еще одна новость

Какие дороги в Киеве лучше объезжать?

06.12.2015 г. в 14:08, autocentre

Какие дороги в Киеве лучше объезжать, чтобы не попасть в многокилометровые заторы, ежедневно образовывающиеся из-за массового введения в столице полос для движения общественного транспорта. В конце ноября текущего года в Киеве были массово введены полосы для движения общественного транспорта. Их организовали на улицах и магистралях столицы, которые относятся к так называемой Малой кольцевой дороге. Таким образом, общая протяженность маршрутной полосы составила около 40 км и по ней ежедневно курсирует 24 автобуса. Как заявляют столичные власти, такие полосы повышают эффективность работы общественного транспорта за счет увеличения его эксплуатационной скорости и перевозной способности. Также при этом минимизируется время сообщение между основными транспортными узлами города. Вместе с тем, есть и оборотная сторона медали этого нововведения – из-за введения полос общественного транспорта заметно сократилась…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Поліція зупинила ваш автомобіль: Права водія

06.12.2015 г. в 14:08, 112

Національна поліції регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі (п. 11 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про Національну поліцію"). Окрім цього, вона видає дозволи на рух окремих категорій транспортних засобів; у випадках, визначених законом, видає та погоджує дозвільні документи у сфері безпеки дорожнього руху (водійське посвідчення тощо; п. 13 ч. 1 ст. 23 ЗУ "Про Національну поліцію"). -- 1. Вас зупинив поліцейський. Зупинення транспортного засобу здійснюється виключно жезлом, а у виняткових випадках – жестом руки. При цьому поліцейський спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім – на місце, де йому слід зупинитися (п. 27.3. Наказу 111). Законом (…

Прочитать новость
загрузка...
Загрузка...
Loading...

© 2013-2017 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть