Федерація роботодавців автомобільної галузі виступає проти зниження акцизу на б/у іномарки

14.12.2015 г. в 15:59, autoconsulting

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроект №3251 “Про стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів”, яким пропонується в 9-28 разів знизити акциз на ввезення старих іномарок. У Федерації роботодавців автомобільної галузі (ФРА) стверджують, що прийняття цього законопроекту призведе до непоправних наслідків: будуть змушені закритися не лише всі автомобільні виробники в Україні, але і не менше 30 автоімпортерів.

Як зазначають у ФРА, досвід такої непродуманої лібералізації вже був у Польщі. При вступі до ЄС країна знизила імпортні мита з 35% до 10% і скасувала ПДВ. У результаті ринок нових автомобілів за півтора роки впав з позначки 360 тис. до 230 тис. штук, а ринок б/у авто тут же зайняв 70% всього польського ринку.

Але треба зауважити, що в Польщі на той момент не було інших негативних макроекономічних чинників, а лише лібералізація б/у імпорту. В Україні на даний момент спостерігається падіння рівня доходів населення на 58%, а авторинок перебуває в ситуації нестабільності. Якщо у 2016 році відбудеться лібералізація ринку уживаних автомобілів, як це значиться в законопроекті №3251, то замість очікуваного ринку 50-55 тис. нових автомобілів, продажі за оцінками ФРА скоротяться до 15-20 тис. нових авто. А враховуючи той факт, що поріг беззбитковості для автомобільного заводу становить 25 тис. штук на рік, всі українські автовиробники, а також виробники комплектуючих і їхні суміжники, не мають шансів на виживання.

При цьому постраждає і імпортерський бізнес, який при такому ринку стає ірраціональною бізнес-моделлю. В результаті не менше 30 офіційних імпортерів нових автомобілів будуть змушені закритися.

загрузка...
Еще одна новость

Как полицейские наказывают автомобилистов

14.12.2015 г. в 15:59, gx

Нерадивых шоферов массово штрафуют. За ноябрь полиция Харькова отправила на штрафплощадку более 180 автомобилей, припаркованных с нарушениями правил дорожного движения. Напомним, с 7 ноября вступил в силу закон, позволяющий полицейским принудительно эвакуировать припаркованные машины, которые мешают дорожному движению. Услуги эвакуатора, в…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

На ринку б/в автомобілів в Україні стався переворот

14.12.2015 г. в 15:59, businessua

На первинному ринку автомобілів, які були в експлуатації, вперше за останні вісім місяців кількість проданих комерційних автомобілів перевищила продажі легкових, передає "Укравтопром". У листопаді загальне число первинних реєстрацій б/в автомобілів склало 2532 шт., падіння щодо результатів жовтня – 25%, у т.ч. в сегменті легкових автомобілів первинні…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть