Китай представив авто, кероване силою думки

14.12.2015 г. в 18:10, newsmarket

Китайські вчені представили автомобіль, керований мозковими імпульсами водія. Функціональність його поки невелика: силою думки водій може змусити авто їхати вперед або назад, відкривати і закривати двері, а також зупинятися.

Як повідомляє Reuters, розробка першого китайського автомобіля, керованого силою думки, спільно з компанією Great Wall зайняла два роки. Розробників надихнули інваліди, які не можуть водити автомобіль звичайним способом. Саме управління здійснюється за допомогою гаджета, що зчитує мозкові імпульси водія. На даний момент водій може без допомоги рук або ніг змусити авто їхати вперед, назад, зупинятися, а також блокувати і розблокувати двері.

За словами розробника Чжана Чжао з групи співробітників Нанькайского університету, які працювали над проектом, гаджет для керування автомобілем включає 16 датчиків, що фіксують електроенцефалограму - сигнали, що посилаються мозком водія. Спеціально створена комп'ютерна програма ловить їх по бездротовому зв'язку і розшифровує, переводячи в команди для машини.

За словами ще одного учасника розробки, доцента Дуань Фена, в майбутньому ця китайська технологія може бути поєднана із західними експериментами, наприклад Google Self Driving Car. На думку вченого, не варто побоюватися можливих ДТП через те, що мозок водія на дорозі відвернеться від управління на сторонні думки. «Концентрація необхідна тільки для зміни напрямку руху, зміни смуги або на повороті», - пояснив Дуань Фен. Проте журналісти не впевнені, що таке пояснення буде достатнім для самих водіїв. Про плани з масового виробництва автомобіля не повідомляється.

загрузка...
Еще одна новость

На чем ездят девушки в израильской армии? (ВИДЕО)

14.12.2015 г. в 18:10, ТСН

Корреспонденту удалось попасть в единственное в мире боевое женское подразделение армии обороны Израиля – ЦАХАЛ. Девушки в форме отлично справляются с легендарными внедорожниками Hummer. Корреспонденту Юлии Панковой удалось не только заглянуть в женскую казарму, но и разодрать локти и колени на их учениях. Об этой командировке договаривались…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Представлена регулируемая электрическая тонировка нового поколения

14.12.2015 г. в 18:10, fainaidea

Тонировка нынче большая проблема для автолюбителей, солнце мешает и слепит, а защита от него тонированием стекол запрещена во многих странах. Власти этих стран убеждают, что тонировка негативно влияет на качество вождения. Поставщик автокомплектующих Continental решил эту проблему разработав новую технологию — Glass Control. Для того чтобы тонировка…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть