Як правильно поводитись після аварії, щоб не стати винним у ній

29.12.2015 г. в 17:36, gazeta

За рік в Україні стається більше 20 тис. автомобільних аварій. Від дій і поведінки водіїв після ДТП залежить, яку відповідальність на них покладуть і як швидко вдасться врятувати життя постраждалих.

Після аварії водії часто перебувають у стані шоку. Можуть допустити помилки, які роблять їх винними навіть при повній правоті, вважає автоюрист Богдан Глядик. Він розповідає Gazeta.ua як поводитися у перші хвилини після аварії.

"Якщо ви причетний до аварії, негайно зупиніться та залишайтеся на місці пригоди. Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки. Опануйте себе, зберігайте спокій та оцініть ситуацію навколо. Подивіться, чи немає жертв. Звертайте увагу на все, що може стати у пригоді", - радить юрист.

Потрібно переконатися, чи є свідки автопригоди серед пішоходів та водіїв транспортних засобів.

"Якщо свідки не мають можливості чекати поліцію - запишіть їхні дані: повне ім'я, номери телефонів, адресу проживання", - каже Богдан Глядик.

За його словами, потрібно звернути увагу на розташування транспортних засобів після зіткнення, місцезнаходження уламків, рідин, гальмівний шлях, сигнали світлофорів.

"Рекомендую звернутися до спеціаліста по справах ДТП для отримання попередньої консультації. Зазвичай така консультація у телефонному режимі безкоштовна, а Вам допоможе уникнути багатьох "підводних каменів" при оформленні матеріалів аварії. Поки їде поліція, обговоріть зі спеціалістом, чи обдумайте самостійно пояснення, котрі даватимете. Вживайте всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх і організуйте об'їзд місця пригоди. е давайте пояснень, якщо знаходитеся у шоковому стані. Ви маєте право не давати пояснення на місці ДТП. Для цього можете зіслатися на погане самопочуття, стресовий, шоковий стан", - говорить юрист.

Найважливішим документом по справі є схема ДТП. Варто уважно слідкувати за складанням схеми, а також за даними, що на ній фіксують.

"Зверніть увагу на місця розміщення автомобілів, розміри замірів, місце зіткнення, розміри та розміщення гальмівних шляхів, місце знаходження уламків. Усе це повинно бути зафіксовано на схемі ДТП. Ваш обов'язок прослідкувати щоб дані, зафіксовані на схемі, відповідали дійсності. Підписавши схему ДТП Ви погоджуєтеся з її змістом і в подальшому оскаржувати схему немає сенсу", - розповів юрист.

загрузка...
Еще одна новость

Киев увяз в пробках

29.12.2015 г. в 17:36, ura-inform

В столице на дорогах настоящая катастрофа. Эксперты оценивают уровень пробок на улицах в 6-7 баллов. И такие показатели являются нетипичными для будничного рабочего дня, когда еще не наступил час-пик. Как подсказывает сервис Яндекс-Пробки, обычно загруженность улиц в подобное время составляет 2-3 пункта. На тротуарах Киева можно увидеть…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

В Новой Зеландии так переделали Subaru Impreza, что она может ещё и плавать (видео)

29.12.2015 г. в 17:36, creativpodiya

В Новой Зеландии на аукцион выставлен необычный лот — Subaru Impreza. Примечателен этот автомобиль не ценой продажи, а своими возможностями. Владелец превратил серый хэтчбек в амфибию. В аукционном листе отмечено, что автомобиль проехал менее 1000 км. Известно также, что модель оснащена 2,0-литровым четырехцилиндровым бензиновым двигателем, который…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть