Ford вивів безпілотники на мороз (ВІДЕО)

14.01.2016 г. в 19:58, avtoz

Американський концерн приступив до тестування безпілотних автомобілів в зимових умовах. Інженери проробляють алгоритми поведінки робота, коли не видно дорожньої розмітки і навіть самої дороги.

Коли ми даємо новини про безпілотниках, багато читачі пишуть нам листи і коментарі у тому дусі, що для нас все це неактуально, тому що ні доріг, ні дорожніх знаків у нас на більшій території країни немає. Так що нічого нам втирати окуляри про автономні автомобілі – крутили кермо сто років і ще покрутимо, поки нафта в землі є.

Між тим у північних штатах Америки зима не менш довга, ніж у нас, та і якість доріг найчастіше залишає бажати кращого – щербатий асфальт з “дірками” тут норма життя. Однак тут проживає населення не може залишатися в стороні від технічного прогресу, який обіцяв скасування людини як ведучого виду, а тому розробникам безпілотних автомобілів доводиться працювати, що називається, по фактичній погоді.

Компанія Ford вже кілька місяців тестує безпілотні седани Fusion Hybrid в резервації для роботів при Мічиганському університеті, а в цьому році машини повинні вийти на дороги загального користування, які зараз природа щедро посипає снігом. LiDAR-сенсори при гарній погоді і якісної дорожньої інфраструктури є для робота головним джерелом інформації про навколишній світ, але в умовах снігопаду вони працюють некоректно, оскільки принцип їх дії ґрунтується на відбитті світла, і коли навколо все білим біло, толку від цих приладів небагато. До того ж лінзи LiDAR-сенсорів під час поганої погоди можуть бути заліплені брудом або снігом.

В умовах зими робомобилям Ford здебільшого доводиться розраховувати на заготовлені заздалегідь 3D-карти високого дозволу, які штучний інтелект співвідносить з дійсністю всіх наявних у нього арсеналом навігаційних засобів, включаючи відеокамеру, GPS-модуль і ультразвукові датчики.

Розробникам ще тільки належить виробити універсальний алгоритм поведінки автономного автомобіля при поганій погоді і пов’язати його з роботою систем активної безпеки автомобіля, тому що їзда по слизькій дорозі без людського контролю поки звучить лякаюче. Тим не менше робота ведеться. Ось як прокоментував поточне положення справ Джим МакБрайд, технічний керівник напрямку автономних автомобілів Ford:

«Системи безпеки, такі як електронна система курсової стійкості і система контролю тяги, які часто використовуються на слизьких зимових дорогах, працюють одночасно з програмним забезпеченням автономного автомобіля. Ми хочемо, щоб в кінцевому рахунку автономні автомобілі розпізнавали погіршуються погодні умови і приймали рішення, безпечно продовжувати рух, і в разі, якщо це можливо, то як довго».

Загалом, щоб зробити безпілотники по-справжньому універсальними і всепогодными, доведеться докласти чимало зусиль. Не факт, що це завдання взагалі розв’язувана в середньостроковій перспективі.

В кінці минулого року в американську пресу просочилися відомості про переговори між Google і Ford на тему спільного виробництва безпілотників. Офіційно про співпрацю ще не оголошено.

На автосалоні в Детройті Ford показав спортивну версію седана Fusion з 325-сильним мотором V6 і повним приводом.

Глава Tesla Motors Ілон Маск заявив в інтерв’ю журналу Fortune, що автомобілі Tesla стануть повністю автономними вже через два роки.

загрузка...
Еще одна новость

Последствия ДТП - как правильно посчитать ущерб

14.01.2016 г. в 19:58, wikilex

Верховный Суд Украины рассмотрел дело №6-760цс15 о возмещении имущественного ущерба, причиненного вследствие ДТП, и были сделаны следующие выводы. Согласно пункту 2.4 Методики товароведческой экспертизы и оценки колесных транспортных средств, стоимость материального ущерба (реальный убыток) определяется как стоимостное значение затрат, которые несет…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Защищаем от зимы самое дорогое в авто

14.01.2016 г. в 19:58, avtoblog

Конечно любой автолюбитель поймет о чём пойдёт речь. Безусловно самой дорогой частью автомобиля был и будет его кузов. Кузов - единственная деталь, которую нельзя заменить как по техническим, так и по финансовым причинам (а точнее очень сложно и дорого), а последствия разрушительного воздействия коррозии необратимы. Поэтому в цикле подготовительных…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть