Як перехід на «Євро-5» відіб'ється на ціні автомобілів. Коментар експерта

16.01.2016 г. в 16:07, newsradio

З початку року в Україні почав діяти екологічний стандарт «Євро-5». Це означає, що в країну тепер не можна ввозити авто старше 2009-2010 років випуску – періоду, коли норма «Євро-5» почала діяти в ЄС.

Як перехід на новий стандарт відіб'ється на ринку авто в Україні, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Чи спричинить заборона на ввезення автомобілів з терміном експлуатації більше 5 років скорочення імпорту авто?

– Я не підтримую приєднання до європейських екологічних стандартів, принаймні, таке термінове. Поки що у нас працюють екологічні стандарти по бензину «Євро-3». І ми навіть підтримували торік законопроект про відстрочення введення стандарту «Євро-5», але, на жаль, ми програли. І тепер як законослухняний громадянин я зобов'язаний буду виконувати закон. Спричинить це зміни на автомобільному ринку? На автомобільному ринку при імпорті авто з ЄС ніяких змін не відбудеться абсолютно, тому що в Європі вже діє стандарт «Євро-6», отже, автомобілі з Європи, що поставляються в Україну, всі відповідають «Євро-5», а то й «Євро -6 ». Для автомобілів, які поставлялися в Україну минулого року з Японії, Кореї і Китаю, може відбутися певне подорожчання. «Євро-5»-автомобілі оснащені додатковими нейтралізаторами і каталізаторами, тому вони дорожче. І певне подорожчання цих авто можливо. При цьому з 1 січня був скасований п'ятивідсотковий імпортний збір, і, за великим рахунком, автомобілі могли б і подешевшати на 5%. Але подорожчання у зв'язку з екологічним стандартом це здешевлення компенсує.

Експерти стверджують, що ціни на легкові авто можуть підвищитися на 10-15%. Ви згодні з такою думкою?

– Абсолютно ні. По-перше, це може стосуватися тільки японських, корейських і китайських легковиків. По-друге, 10-15% – це абсолютна дурість. Перехід від «Євро-4» на «Євро-5» здорожує автомобіль на 300-500 доларів. А 15% від вартості середнього автомобіля на сьогодні – це 3 тис. доларів. Але це просто неможливо.

загрузка...
Еще одна новость

У Рівному елітні позашляховики паркують по-хамськи

16.01.2016 г. в 16:07, vse.rv

Успільноті "Я паркуюсь як МУДАК" рівнянка розмістила світлину, на якій позашляховик із елітним номерним знаком припаркований посеред центральної площі міста. Рівняни обурюються, що власники елітних автівок не дотримуються ПДР та не притягаються до відповідальності працівниками поліції.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Правила ввоза б/у автомобилей из Европы

16.01.2016 г. в 16:07, ultramir

Вepхoвнa Рaдa в пpoшлoм гoду пoддepжaлa зaкoнoпpoeкт №3251 «Пpo cтимулювaння poзвитку pинку вживaних тpaнcпopтних зacoбів», aвтopoм кoтopoгo являютcя 93 дeпутaтa. Дaнный зaкoн мoг бы пpoизвecти peвoлюцию нa укpaинcкoм aвтopынкe. Сoглacнo зaкoнa нa 2 гoдa знaчитeльнo (бoлee чeм в 10 paз) cнижaeтcя aкцизный cбop нa пoдepжaнныe aвтoмoбили, кoтopый в пocлeдниe гoды был фaктичecки eдинcтвeнным бapьepoм для мacштaбнoгo пoтoкa бу aвтo из Евpoпы. Однaкo, этo в oчepeднoй paз oкaзaлocь пpoфaнaциeй, вeдь c 1 янвapя 2016 гoдa в Укpaину зaпpeщeн ввoз и лeгaлизaция aвтoтpaнcпopтa, кoтopый нe cooтвeтcтвуeт нopмaм Евpo-5. Пepeвoдя нa чeлoвeчecкий язык в cтpaну ужe нeвoзмoжeн…

Прочитать новость
загрузка...
И кое-что еще!

В Киеве очень пьяный таксист устроил серьезное ДТП. ВИДЕО

16.01.2016 г. в 16:07, magnolia

Прибор показал, что уровень алкоголя в крови таксиста превышает допустимую норму в 11 раз. И случаи, когда водители такси садятся за руль пьяные, или ездят на неисправном автомобиле, далеко не единичны. Часто все заканчивается ДТП.

Прочитать новость
Loading...

© 2013 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть