Таксі подорожчає в 10 разів через підготовлений проект закону

16.01.2016 г. в 18:56, business-companion

Компанія Uber, проти якої бунтували в Європі, зібралась до Києва.

В Україні таки з'явиться американський сервіс таксі Uber, який вже неодноразово робив спроби потрапити на наш ринок. Мінінфраструктури провело зустріч з його представниками, а на самому сервісі навіть з'явився розділ «Київ». Але представники вітчизняних таксі категорично проти конкурента.

Чому чиновники підтримують Uber

Uber працює в 57 країнах світу і відрізняється тим, що пропонує більш низькі тарифи. Через це в Європі навіть були бунти таксистів, що вимагають заборонити цей ресурс, який демпінгує, не сплачуючи податки. Суть сервісу в тому, що стати таксистом в компанії може будь-який автоаматор без ліцензії. А плату вони беруть безналом. Причому 80% від заробленого належить водієві.

Замміністра інфраструктури Володимир Омельян вже повідомив про те, що пройшла зустріч з представниками компанії Uber. «Зустрілися з компанією Uber. Предметна розмова і повне розуміння », - написав на сторінці в фейсбуці Омелян.

Українські таксисти нервують. «Вони поламали вже не один ринок таксі. Цей сервіс успішний там, де поїздка коштує дорого, де компанії повинні отримати багато ліцензій. А наші чиновники суперечать самі собі - хочуть вивести таксі з тіні, але в той же час зустрічаються з Uber », - говорить« Вістям »голова Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк.

І дійсно: по суті, на нашому тіньовому ринку новий сервіс не буде нічим відрізнятися від більшості наявних, де диспетчери сидять на кухні і приймають дзвінки, а таксистом може працювати хто завгодно і на який завгодно машині. У самих таксистів думка розділилася.

«Я подумаю, якщо ця компанія запропонує мені більш вигідні умови, то піду туди працювати. Єдине, що мене бентежить - потрібно встановлювати лічильник. Якщо за їх рахунок - взагалі питань немає », - говорить таксист Микола. «Я багато чув про цю компанію, кажуть, проти них у Європі таксисти виступають. Не знаю, якщо вони будуть вести себе агресивно, демпінгувати, то і тут їм можуть боки пом'яти », - прогнозує таксист Валерій К.

Закон про таксі

У той же час найближчим часом у парламентському комітеті збираються розглянути законопроект про таксі, розроблений депутатами від Блоку Петра Порошенка та «Народного фронту». Його суть якраз в тому, щоб ввести для ринку таксі хоч якісь правила.

Наприклад, законопроект пропонує врегулювати поняття «диспетчерська». Згідно з проектом, це повинен бути офіс в нежитловому приміщенні, спеціально обладнані місця. Крім того, повинна бути введена плата за таксометром, обов'язкові шашечки і спецфонарікі - червоні, якщо машина з пасажирами, і зелені, якщо вільна. Водії повинні мати ліцензії, а стояти виключно у спеціально відведених місцях.

«Плюсів у цього закону мало, він спрямований на те, щоб перерозподілити ринок і суттєво підвищити ціну проїзду. Ініціатори закону не приховують це, і якщо ці правила набудуть чинності, то таксі подорожчає в 10 разів », - вважає транспортний експерт Олександр Кава.

Втім, власник одного з небагатьох легальних таксі Олександр Круліковський запевняє, що страхи перебільшені. За його словами, тарифи всім доведеться підняти, але не настільки, щоб таксі стало зовсім недоступним. У його компанії тарифи вищі, ніж у нелегалів на 15-20%.

«Я за те, щоб був нормальний закон по таксі. Головне, щоб його виконували. І зараз всі таксисти повинні мати ліцензії. А насправді всього 5% таксі їздять з документами. У решти дружини сидять на кухнях і приймають замовлення. Ні парку авто, ні медпроверкі, ні лічильників - нічого немає. В результаті у нас по дорогах людей возять роздовбані авто з хамами-водіями, які ні за що не відповідають. Це хіба європейський сервіс? »- Говорить таксист Андрій Коваленко.

загрузка...
Еще одна новость

Нововведения: пешеходу безопаснее, водителю легче

16.01.2016 г. в 18:56, novosti-n

Для человека, переходящего дорогу, автомобиль – реальный источник опасности, при этом добросовестный автолюбитель зачастую уделяет большое внимание при проезде переходов. Облегчить жизнь этим двум категориям участников дорожного движения должны следующие нововведения. Например, в Киеве по просьбе граждан рассматривается вопрос об установке на…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Мошенники активно продают машины-двойники

16.01.2016 г. в 18:56, ukrautonews

Покупка автомобиля приятное дело, однако не все покупатели относятся к ней ответственно. Нередки случаями являются приобретение авто находится в розыске, с перебитым номером кузова, поддельным свидетельством о регистрации. Как сообщил ведущий специалист сектора кадрового обеспечения и связей с общественностью РСЦ МВД в Тернопольской области Василий…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть