Бронеавтомобіль “Дозор-Б” проти КрАЗ “Кугуар” (Видео)

16.02.2016 г. в 09:40, mmr

У грудні 2015 року в Києві був представлений перший серійний бронеавтомобіль вітчизняної розробки – Дозор-Б. Машина народжувалася в муках – знадобилося більше 10 років, щоб довести броньовик до кінця. Вперше «Дозор» як прототип був представлений в 2004 році на виставці «Зброя та безпека». Потім про нього забули. І якби не війна на Донбасі, можливо, і не згадали б, пише cardiagram.com.ua.

Але з початком російської агресії розробникам – Харківському КБ ім. Морозова – довелося здути пил з креслень і довести концепт до серійного стану.

Яким вийшов автомобіль, поки сказати важко, – «Дозор» ще не надійшов на озброєння ЗСУ. Першу партію чекають в 2016 році (хоча машини обіцяли ще рік тому). Але, виходячи із заявлених технічних характеристик, можна припустити: броньовик цілком в змозі скласти конкуренцію КрАЗ. В першу чергу, який встиг стати ветераном війни на Донбасі – « КрАЗ Кугуар ».

Перше враження

«Дозор-Б» проходив випробування майже весь 2015 рік. Правда, інформації про те, як себе показувала машина, дуже мало. Мабуть, найбільш резонансною новиною стало повідомлення в кінці жовтня 2015-го про те, що український броньовик потонув, долаючи водну перешкоду.

Новина ілюструвалася красномовною фотографією.

Втім, не можна сказати, що ця подія говорить щось про низьку якість автомобіля. По-перше, тому, що це були ще тільки випробування.

По-друге, бронеавтомобіль в принципі не призначений для запливів. У його технічних характеристиках зазначено, що він може долати водні перешкоди глибиною в метр. На фото ж видно, що водій заїхав у водойму, яка є значно глибша.

До речі, в характеристиках КрАЗ Кугуар про можливість долати водні бар’єри взагалі немає ні слова. У паспортних даних мова йде лише про позашляхові якості. Не показано, як «Кугуар» вміє «ходити» вбрід і в офіційному відео компанії розробника – арабо-канадської Streit Group.

Бойові можливості

КрАЗ Кугуар вже пройшов бойове хрещення. Автомобіль брав участь в боях на Донбасі в складі полку «Азов». Також машину активно використовували прикордонники. У минулому році один з автомобілів підірвався на міні в Луганській області. «Кугуар» розніс практично весь моторний відсік.

Однак при цьому екіпаж і пасажири залишилися неушкодженими. Броньовик довів, що здатний захистити військових.

Але, з іншого боку, військові постійно нарікали на якість збірки «кразівської» техніки. Нібито вона швидко ламається, а на високих швидкостях поводиться невпевнено. У на початку 2015 року волонтери навіть взялися за вдосконалення «кугуар». Як повідомляв Auto-Consulting, активісти «Автосотні» виявили майже 100 позицій, за якими необхідна була модернізація.

Теоретично: подібна історія не повинна повторитися з Дозор-Б. Автомобіль удосконалився під час випробувань. І якщо недоробки не були усунені під час тестів військовими, тоді виникає питання – чим же займалися випробувачі бронеавтомобіля весь 2015 рік?

В цілому можна припустити, що все ж Дозор-Б – непоганий автомобіль. Непрямим підтвердженням цього може служити той факт, що в 2011 році ліцензію на виробництво броньовика купила польська компанія Mista. Польський варіант «Дозору» отримав назву Oncilla.

Технічні характеристики

Обидва броньовика – КрАЗ Кугуар і Дозор-Б – прийнято вважати українськими. Але все ж останній з багатьох причин рідніший. По-перше, тому що «Дозор» розроблялися з «нуля» в Україні. «Кугуар» ж – продукт Streit Group, компанії, яка має інвесторів з Канади і ОАЕ.

По-друге, ступінь локалізації виробництва Дозор-Б вище, ніж у «кугуар». Представники «КрАЗу» не приховують, що їх броньовик на 80% складається з імпортних деталей. У ньому імпортні практично всі основні комплектуючі – шасі, двигун, трансмісія, броня.

У «Дозора» двигун і трансмісія теж імпортні. Однак бронеавтомобіль побудований на власному шасі. І має багато інших вітчизняних комплектуючих.

загрузка...
Еще одна новость

Российский депутат: готовьте кошельки - гаишникам в РФ разрешили определять опьянение водителей "на глазок"

16.02.2016 г. в 09:40, vchaspik

Госдума РФ хочет предоставить инспекторам ГАИ право на упрощение медицинского осмотра водителей, что будет выражаться в определении фактически «на глаз» степени их опьянения. При этом гаишники в таких случаях не могут выписать протокол об отстранении водителя от управления машиной с указанием косвенных признаков опьянения. Такое нововведение в России объясняется «революционной целесообразностью». Об этом пишет в соцсети российский депутат Дмитрий Гудков. «А вот теперь, извините за непарламентское, капец. Сейчас Комитет в Думе голосует за упрощение медобследования водителей. Это означает, что любой гаишник сможет на основании собственных фантазий отправить вас к врачу проверить на алкоголь или наркотики. Никакого больше «Дыхните в трубочку»: по нормам революционной целесообразности - и точка. Формулировка - «достаточные основания». При этом инспекторам больше не нужно будет составлять протокол…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Яка насправді оплата в «новій поліції»? - відео

16.02.2016 г. в 09:40, newvv

Красива форма, гарні дівчата і висока заробітна плата – все це говорили нам про нову поліцію, але так чи все красиво як це намагаються нам нав'язати? Чи дійсно вони отримують чесну, велику зарплату? А як щодо системи штрафів для поліцейських, про просочується інформація? Концепція реформи «на грузинський зразок», передбачала під собою знищення корупції, шляхом видачі високих зарплат. Про це, керівництво країни, команда реформаторів, заявляли не один раз. Коли Аваков запрошував молодь приходити на відбір в нову поліцію, він обіцяв то 6-8, то 8-10 тисяч гривень, як заробітна плата патрульного. Тоді ж, люди з доходом в 2-3 тисячі, не замислюючись, йшли подавати документи…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть