Як не платити «транспортний податок» у 2016 році?

23.02.2016 г. в 16:58, autocentre

Податок на розкіш, або транспортний податок, діє уже другий рік. Однак недосконалість цього податку дає цілком законні підстави для того, щоб його не платити.

Наприкінці 2014 року автовласники отримали новорічний подарунок, який полягав у новому транспортному податку, або як його тоді подали – податок на розкішні автомобілі. Тоді об’єктом оподаткування були автомобілі, вік яких не перевищував 5 років, а об’єм циліндрів двигуна становив більше трьох літрів. За кожний такий автомобіль власник повинен був платити по 25 тис. грн.

Такий податок викликав багато критики. Так, наприклад сплатити його потрібно було за Toyota Camry із двигуном об`ємом 3.5 л. У той же час не оподатковувалися багато моделей автомобілів Mercedes-Benz, Audi, Porsche, Lexus оскільки на багатьох з них встановлювалися двигуни з об’ємом менше трьох літрів.

Протягом 2015 року в Раді було зареєстровано більше п`яти законопроектів з варіантами зміни транспортного податку. Однак змін так і не відбулося. Натомість автовласники почали звертатися до суду щодо скасування податкового повідомлення про необхідність сплати такого податку. І, як не дивно, суди задовольняли такі вимоги.

Як і в попередні роки, в кінці грудня 2015 року народні обранці приймають бюджет на наступний рік, який включає «подарунки» для автовласників. Змінили також транспортний податок. Тепер, у 2016 році, оподатковуватися будуть автомобілі, вік яких не перевищує 5 років, а вартість яких більша 750 мінімальних заробітних плат, встановлених на початку року. Тобто новий-старий податок у 2016 році хочуть стягувати з автомобілів, які випускаються з 2011 року і вартість яких більша 1033500 грн.

Вартість автомобіля (об’єкту оподаткування) визначатиметься виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля. Законом передбачено, що податкові повідомлення-рішення про необхідність сплати транспортного податку повинні надсилатися автовласнику контролюючим органом до 1 липня. Відомості, необхідні для розрахунку податку, контролюючі органи отримують від органів МВС.

А тепер питання. А звідки органи МВС можуть взяти відомості про тип коробки передач в автомобілі, а також про фактичний пробіг автомобіля? Вони не зазначені в реєстраційних документах автомобіля. Згідно із вимогою закону, ці показники повинні враховуватися при визначенні вартості транспортного засобу. При цьому не враховуються такі показники, як внутрішнє оздоблення автомобіля (матеріал сидінь, аудіосистема тощо), що досить суттєво впливає на кінцеву вартість автомобіля.

Податковий кодекс передбачає, що в разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів , контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і вручає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Тобто, автовласникам дається можливість довести, що вартість автомобіля не перевищує критичної для цього податку суми. В такому випадку це дасть змогу не платити транспортний податок.

Варто зазначити, що приймаючи зміни до транспортного податку, народні обранці наступають на ті ж граблі, що й минулого року. Однією із основних засад податкового законодавства є його стабільність. Це означає, що зміни в податки та збори не можуть вноситися пізніше як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податок, прийнятий у грудні, який платники повинні будуть сплачувати у наступному році є незаконним. І це ще одна підстава для несплати цього податку у 2016 році.

На жаль, вартість транспортного засобу прямо залежить від курсу української гривні по відношенню до іноземної валюти (долар, євро). При сьогоднішній ситуації із знеціненням української валюти, завтра транспортний податок платитимуть власниками таких «розкішних» автомобілів як Honda, Kia, Nissan, Toyota, Skoda, Hyundai тощо.

Юристи оскаржують транспортний податок у судах різних інстанцій Адже приймаючи цей податок, народні обранці (свідомо чи ні) залишили можливість автовласникам його не платити. З іншої сторони, є підозра, що цей податок взагалі видасться збитковим для держави. Затрати на його адміністрування (ведення справ, його стягнення, перевірка даних ТЗ, надсилання повідомлень тощо) можуть перевищити реально стягнуту суму.

загрузка...
Еще одна новость

Водитель рассказал, как работается за рулем беспилотного автомобиля

23.02.2016 г. в 16:58, iz.com.ua

С тех пор как в 2014 году беспилотные автомобили Google впервые выехали на общественные дороги, они уступали управление живым водителям около 350 раз – в основном, из-за того, что датчики неправильно распознали объекты на дороге. Как выяснилось, мужчины и женщины, которые сидели за рулем в тех случаях, не были разработчиками Google – компания намеренно нанимает сотрудников, не знакомых с высокими технологиями, чтобы проанализировать их опыт как рядовых водителей. Один из водителей, журналист Стивен Леви рассказал о своем опыте в лонгриде. Рядовых водителей Google начал нанимать в далеком 2009 году. Сегодня каждого нового оператора ждет формальный четырехнедельный курс обучения. Прежде всего, кандидаты должны продемонстрировать свои навыки на большом испытательном стенде Google, где есть симулят…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Водитель фуры продемонстрировал потрясающий уровень профессионализма при заезде на погрузку (видео)

23.02.2016 г. в 16:58, «AvtoVod»

В группе фанатов тяжелых грузовиков «Truck Drivers U.S.A» на Facebook опубликовали видео, на котором водитель длинномера задним ходом заезжает в очень узкий проем. Профессионализм и легкость выполнения этого сложнейшего маневра впечатляют!

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

Загрузка...
Loading...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть