Коли в Україні закінчиться дешевий бензин?

06.03.2016 г. в 20:58, Сегодня

Українцям варто чекати підвищення цін на пальне.

Експерти впевнені, що в Україні є економічні обґрунтування підняти вартість палива на кілька гривень.

Світові ціни на нафту після тривалого падіння поповзли вгору – квітневі ф’ючерси на Brent подорожчали на 2,07%. У той час як нафта дорожчає, гривня продовжує девальвувати. На початку року «зелений» в Україні (курс НБУ) продавали по 24 гривні, зараз долар коштує близько 27. Всі ці фактори, запевняють експерти, призведуть до подорожчання бензину на АЗС.

Сайт Сегодня.ua з’ясовував, наскільки і коли в Україні подорожчає пальне.

За даними порталу ВсеАЗС, 1 січня середня вартість бензину А-95 в Україні досягла 20,24 гривень, зараз же літр аналогічного палива обійдеться в 19,42 гривні. Головна причина зниження цін – «мертвий сезон». Як пояснює експерт в сфері енергетики Геннадій Рябцев, взимку попит на бензин скорочується і для того, щоб зберегти обсяги продажів, ціни доводиться утримувати.

— Куди піднімати ціни? Вони й так високі, – скаржиться президент асоціації Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук.

Враховуючи девальвацію гривні, літр А-95 повинен був подорожчати на 2,5 гривні. Однак, для того, щоб не втратити клієнтів, на АЗС ціни стримують.

Холодні п’ять місяців (з листопада по березень) – традиційно збиткові для операторів ринку нафтопродуктів. Тільки в кінці березня, коли попит відновиться, почнеться прибутковий період.

— Ми п’ять місяців працюємо у збиток і потім, за умови стабільного курсу, є півроку, щоб компенсувати збитки і попрацювати в прибуток, – говорить Косянчук.

При цьому, стримування цін призводить до «відкладеного подорожчання», яке вже найближчим часом відчують на собі автолюбителі. Ціни на бензин виростуть і стануть економічно обґрунтованими.

— Втрати у вартості однієї гривні на доларі призводить до економічних обґрунтувань піднімати вартість бензину приблизно на одну гривню на літрі.

При цьому курсі вже не на 70 копійок, а на одну гривню. Валютна залежність дуже велика, – говорить Леонід Косянчук.

Нагадаємо, в Україну тимчасово припинений імпорт нафти з нововведень в законодавстві.

загрузка...
Еще одна новость

Автопарк Администрации президента: во сколько кортеж обходится народу. ВИДЕО

06.03.2016 г. в 20:58, 24tv

Каков автопарк Администрации Президента? На этот вопрос в АП не отвечают. А вот какие суммы тратятся на автомобили с Банковой — узнать все же удалось. 75 млн грн — такую сумму в 2015 году потратила Администрация Президента на автопарк, сообщает Канал 24. По сравнению с 2014-м эта сумма выросла на треть. А вот о количестве и марках автомобилей…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Авто-факт: название "Джип" придумали английские солдаты!

06.03.2016 г. в 20:58, m2motors

Дело было так: перед началом Второй мировой войны на вооружении армий мира было несколько автомобилей с колесной формулой 4×4, а именно: американский полноприводый «Мармон-Херрингтон», японский «Курогане» (1935 г.), немецкий «средний внедорожный» автомобиль «Хорьх-91» (1937 г.), и советский ГАЗ-61 на базе «Эмки» (1938 г.). Все эти машины выпускались…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть