Українці хочуть за гроші «стукати» на порушників ПДР

15.03.2016 г. в 19:54, autocentre

Ініціативна група пропонує вважати доказом порушення правил дорожнього руху запис на відеореєстратор з іншої машини. І отримувати за це гроші.

У столиці група ентузіастів розробляє систему, за якою поліція буде розглядати порушення ПДР з відеоматеріалів, знятих іншими автомобілістами. Причому не безкоштовно, а за грошову винагороду. За словами одного з ініціаторів пропозиції, Олексія Афоніна, «стимулом послужило повідомлення про те, що нова поліція планує до літа закупити відеокамери для фіксації порушень ПДР. В середньому така камера разом з антивандальним захистом, програмним забезпеченням, лініями зв’язку і обслуговуванням обійдеться місту близько $ 20 тис., а в сумі 600 камер – $ 12 млн. Та й ефективність цього заходу, як показує російський досвід, сумнівна ».

Водії скоро запам’ятовують місця, напхані камерами, продовжує він. «Ми ж пропонуємо аналог, який не буде коштувати державі ні копійки», – додав Афонін. За його словами, ідеєю вже зацікавилися чиновники і депутати, правда, конкретних домовленостей поки немає. Концепція проекту передбачає, що співробітник поліції, який повинен обробляти вхідні матеріали, буде отримувати від людини, який зафіксував порушення, не тільки відео, але і анкету з інформацією про порушення, достатньою для оперативного прийняття рішення у справі.

«Причому система, що обробляє відео, буде прибирати всі номери і контакти: навіть якщо поліцейському дістанеться порушення за участю, наприклад, його дружини – він не зможе цього виявити. Також він не зможе контактувати ні з порушником, ні з відправником анкети про порушення. Таким чином ми прибираємо корупційну складову », – вказав Афонін.

Чиновники, втім, до ідеї поставилися прохолодно. «Нововведення такого роду повинні відповідати чинному законодавству. Системний підхід – це все-таки фіксація за допомогою стаціонарних сертифікованих камер, а не зйомки на відеореєстратори або мобільні пристрої », – сказав« Вістям »директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА Олександр Козловський.

Але радник глави МВС Іван Варченко вважає, що ідея має право на життя: «Сама ідея партнерства держави і громадянина позитивна, але є «але». Адже ми не винагороджуємо людей за повідомлення про пожежу або, наприклад, злочин на вулиці». Цей же момент і бентежить юриста Вадима Володарського. «Важливо, щоб це не переросло в полювання на відьом і в те, щоб хтось не зробив це своїм заробітках. Адже це заохочення доносів », – попереджає він. Втім, за словами керівника проекту dtp.kiev.ua Влада Антонова, подібні проекти працюють в інших країнах – наприклад, в Білорусі це «Перехоплення», але у нас є ризик зростання аварійності. «Зараз поліцейські нарікають, що багато аварій трапляється через те, що люди по ходу руху «зависають” в «Вайбері »та інших додатках, а таке полювання може тільки погіршити тенденцію», – каже Антонов. Є ще і питання достовірності відео. «Публічна людина, яку, умовно кажучи, замовили – змонтували за ним 100 сюжетів, – повинен буде ходити і доводити, що на відео не він. Кожен громадянин буде поставлений під постійний контроль осіб, які, по суті, не мають на те повноважень», – підкреслив екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

загрузка...
Еще одна новость

Из ствола столетнего дерева смастерили автомобиль. Видео

15.03.2016 г. в 19:54, ТСН

Несмотря на довольно архаичный вид, деревомобиль представляет собой вершину современных технологий. Например, ездит эта машина на двух электромоторах. Она даже установила мировой рекорд как самое быстрое бревно на планете.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Подборка сногсшибательных происшествий с мировых дорог. Видео

15.03.2016 г. в 19:54, ТСН

В России пес спасся из-под колес автомобиля. В Зимбабве в машину заполз несколькометровый питон. В Таиланде отец с ребенком чуть не погиб под колесами автопоезда. Cтраус бегущий по автостраде со скоростью 50 км/ч. Все это и многое другое в нашей подборке.

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть