Скільки можна випити водію за кермом

18.03.2016 г. в 10:19, mmr

Максимально допустима норма вмісту алкоголю в крові у водіїв – 0,2 проміле. А скільки це у склянках, келихах, «обертах» і грамах?

Завдання експерименту полягало в тому,щоб за рахунок залучення досить широкого кола учасників вивести середній показник у0,2 проміле. Для цього ми запросилишістьох наших працівників: трьох чоловіків та трьох жінок, причому з різною масою тіла- чоловіка вагою 71, 83 і 88 кг, жінки – 50, 60 і 65 кг. Тестували найбільш популярніалкогольні напої: пиво, шампанське, вино,горілку і коньяк.

0,2 проміле – це:

Доза алкоголю відповідає показнику в 0,2 проміле через 30 хв. після вживання певного виду спиртного напою. Дані усереднені іможуть відрізнятися для кожної конкретної людини.

Ступінь алкогольного сп’яніння вимірювалася за допомогою німецького алкотестера Drager Alcotest 6810, який збираєтьсявзяти на озброєння українська Державтоінспекція. Нині 9 комплектів цього німецького обладнання (алкотестер і принтер)щодня тестують на водіях співробітники дорожньо-патрульної служби. Керівництво ДАІ пообіцяло, що при успішномурезультаті цих випробувань дані прилади з’являться у всіх районних підрозділах Державтоінспекції нашої країни.

Ступінь алкогольного сп’яніння залежить від ваги людини, її статі, раси, фізичного стану, а також вживання їжі. Томуотримані нами дані за рівнем в 0,2 проміле є усередненими і в кожному конкретному випадку можуть відрізнятися.

Всього потроху

Починали з пива. Перед вживанням спиртного обов’язково проводили контрольне задування алкотестером, щоб переконатися в тверезості учасників. Щоб не переборщити з кількістю, почали з невеликої дози – маленької пляшки об’ємом 0,33 л. Заміряли відразу після випитого – і здивувалися: алкотестер видав від 0,25 до 1 проміле! Справа в тому, що концентровані пари алкоголю знаходяться в порожнині рота 2-5 хв. після останнього ковтка спиртного. Тому прилад показав рівень алкоголю в роті, а не в крові. З цим явищем ми вже стикалися, коли тестували квас і безалкогольне пиво. Але реальні результати – не ці. Наступний замір – через півгодини, коли алкоголь точно потрапив у кров. Доза пива в 0,33 л для чоловіків виявилася дріб’язковою – від 0,03 до 0,10 проміле, а от для двох худорлявих жінок це була межа – 0,20 і 0,24 проміле. При цьому у Людмили з максимальною серед випробовуваних співробітниць вагою – 65 кг результат склав всього 0,13 проміле. Що ж, треба спробувати випити більше – 0,5 л пива. Замір через півгодини показав – саме ця доза для представників сильної статі дорівнює показнику в 0,2 проміле, а от для прекрасної половини людства півлітрова пляшка пива таки буде забороненою: показник Людмили – 0,24 проміле.

Заміри алкотестера дублювали трубками «Контроль тверезості», якими поки ще користується більшість даішників для«задування» водіїв і за результатами яких направляють водіїв на медичний огляд. Так от – трубка впевнено засікаєнаявність парів алкоголю у видихуваному повітрі при сп’янінні в 0,2 проміле. Більш того, вона здатна відреагувати навітьна незначне вживання спиртного, при показниках приладу вже з 0,01 проміле.

Навіть після вживання «законної» дози спиртного в 0,2 проміле сідати за кермо категорично забороняється. Це можнаробити тільки після повного протверезіння.

Покарання за керування ТЗ підшофе в Україні не найсуворіше. Аоскільки ДТП за участю п’яних водіїв мають дуже важкі наслідки,законодавці пропонують посилити його – запровадити штраф у розмірі 500-600 неоподатковуваних мінімумів (8,5-10,2 тис. грн.) Абовиправні роботи до 2 років з позбавленням права керування на строк до 3 років.

Закуска градус краде

Для чистоти експерименту кожен вид спиртного тестувався в окремий день. На другий день перевіряли коньяк. Як і раніше, починали з невеликих доз – 30 г напою. Замір через півгодини видав вельми несподівані дані – у двох чоловіків показники склали 0,11 і 0,13 проміле, а у найбільш крупного з комплекції – 0,00 проміле! Як виявилося, він схитрував – всі пили на голодний шлунок, а він – після щільного обіду! Для двох жінок 30 г коньяку виявилося достатньо – 0,20 і 0,19 проміле відповідно, і тільки одній потрібна добавка – всього 0,10 проміле. Втім, як тільки її «доза» стала дорівнювати 50 г, прилад «зашкалив» – 0,31 проміле. Доза в 50 г коньяку для чоловіків дала показники від 0,13 до 0,19.

Усі наступні тести ми проводили за описаною вище схемою – починаючи з невеликих доз і збільшуючи їх до отримання потрібного результату. Більшість вимірів здійснювалося на голодний шлунок, так би мовити, в найбільш складних «бойових» умовах. Хоча потім перевірили ступінь сп’яніння після ситного обіду. Дійсно, результати підтвердилися – закуска краде-таки градус. В діаграму ми внесли результати вимірів, проведених на голодний шлунок. У ній наведено усереднені дані по кожному з протестованих нами спиртних напоїв.

Трубка «Контроль тверезості» реагує навіть на незначне вживання спиртного. Вона впевнено засікає наявність парів спирту в повітрі, що видихається при алкогольному сп’янінні в 0,2 проміле і навіть менше.

загрузка...
Еще одна новость

В Украину хлынул "серый" автоимпорт из России

18.03.2016 г. в 10:19, rbc

На украинском рынке наблюдается значительное увеличение количества так называемых "серых" автомобилей, ввезенных в страну при помощи различных схем. Наплыв "серых" автомобилей в 2016 году усилился, причем значительная доля таких авто завозится из России. "По дешевке" предлагают купить такие ходовые модели как Hyundai Accent (Solaris), Kia Rio, Volkswagen Polo Sedan, Nissan Almera, Nissan Qashqai, Toyota Camry, Ford Fiesta, Ford Focus. Перечисленные модели производятся на российских заводах, а значит, покупая эти машины у "серых" дилеров, украинцы наполняют российский бюджет. Так, Volkswagen Polo Sedan на "автома…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Как грабят машины на стоянках больших супермаркетов в Киеве

18.03.2016 г. в 10:19, kievnews

В столице участились случаи ограбления машин и угона транспортных средств. В социальных сетях день ото дня сообщают о новых угонах и просят помочь найти машину. Владельцы транспортных средств предпринимают различные меры, чтобы обезопасить свое авто, но иногда этого не достаточно. Как стало известно, ограбить автомобиль могут и среди дня на стоянке гипермаркетов. О таком происшествии написала в Facebook киевлянка Oksana. «Внимание!!! Грабители на дороге!!! Итак, усаживаемся сегодня вечером на парковке Ашана Радужный по машинам - мы с ребенком в Микру, муж — в Мазду. Я сразу блокирую машину изнутри и че-то там чухаюсь, то есть не уезжаю сразу. Вдруг в моей машине самопроизвольно открывается центральный замок. Я в недоумении жму на кнопку и закрываю снова изнутри. Через 3 секунды - центральный замок опять сам открывается. В это время мимо моей машины проходи…

Прочитать новость
загрузка...
Загрузка...
Loading...

© 2013-2017 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть