Акциз на вживані автомобілі в Україні в 22 рази вищий, ніж на нові

28.03.2016 г. в 13:28, zn.ua

Вартість б/в автомобіля після офіційного розмитнення подвоюється.

За останні роки б/в автомобілі в Україні трохи подешевшали, але в порівнянні з аналогами в країнах Європи вони все одно залишаються на 20-50% дорожче.

Як зазначає автор, основна причина такого стану справ – акцизний збір, який для вживаних автомобілів у 22 рази вищі, ніж для нових.

“Акцизний збір становить левову частку суми розмитнення і є її основною корупційною складовою розмитнення як процесу”, – пише він.

Автор нагадує, що для офіційного розмитнення старого автомобіля необхідно сплатити від 25 до 50% від його вартості як акцизний збір. Таким чином, загальна ціна розмитненого авто складається з 10% ввізного мита і 20% ПДВ (разом на ці дві складові припадає понад 30%, тому що ПДВ стягується і з ввізного мита також), а якщо ще додати 50% акцизного збору, то вартість розмитненого б/в авто наближається до подвійної його ціни при покупці.

“Таким чином, все зроблено для того, щоб та невелика частина населення, яка в змозі придбати новий автомобіль, кілька років покористувавшись ним, продала його за завищеною для такого віку ціною і, додавши трохи грошей, мала можливість придбати наступний. Альтернативи у вигляді дешевих б/в автомобілів з-за кордону немає. Тому в Європі автомобіль у віці 4-7 років при пробігу 100-150 тис. км. втрачає в своїй вартості на 40-60%, а у нас тільки на 20-30%”, – йдеться у статті.

Автор вважає, що держава сама підштовхує ринок до нелегальних схем, перелік яких можна легко знайти в Інтернеті. При цьому весь дохід від такого “розмитнення” осідає в кишенях нечистих на руку чиновників і бізнесменів, а не надходить до державного бюджету.

загрузка...
Еще одна новость

Самая сложная дорожная развязка в мире (видео)

28.03.2016 г. в 13:28, glavnoe

Наиболее запутанная и сложная дорожная развязка в мире находится в американском Лос-Анджелесе. В состав транспортной развязки входят дороги, мосты, туннели. 34 переплетения дорог всего на двух уровнях – вот результат решения американских инженеров. Данное «архитектурное чудо» было построено еще в 1993 году. Наверняка, далеко не каждый водитель с…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Закон, що дозволить їздити на авто з іноземними номерами більше року, повністю переверне автомобільний ринок

28.03.2016 г. в 13:28, versii

У парламенті зареєстрований законопроект, що дозволяє їздити на авто з іноземними номерами більше року. Правила тимчасового ввезення іномарок в Україну можуть змінитися вже найближчим часом, передають Версії з посиланням на ua-reporter. Нагадаємо, позавчора прем’єр-міністр Арсеній Яценюк дав доручення голові Мининфраструкуры Андрію Пивоварскому…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть