Порівняння бронеавтомобілів “Барс-8” і “Варта-2”

17.04.2016 г. в 10:14, mmr

Два найзагадковіші українські бронеавтомобілі – «Барс-8» і «Варта-2». Ні, вони зовсім не секретні. Їх показують на виставках. Вони проходять державні випробування. Їх купують силові відомства. Але залишається одне питання – хто займався розробкою цих броньовиків?

«Барс-8» – творіння «Богдана». Цю корпорацію запам’ятав на все життя кожен, хто їздив на вітчизняних маршрутках. Так, «Богдан» відомий своїми жахливими автобусами, але ніяк не броньованою технікою. І у компанії ніколи не було в штаті фахівців з «броні», пише cardiagram.com.ua

За «Варту» питань ще більше. Мало хто взагалі зможе назвати компанію, яка випускає цей автомобіль. А збирає його маловідома контора – «Українська бронетехніка».

Ніколи не чули про таку? Це не дивно. До 2015-го компанії з такою назвою взагалі не існувало. Виробник «Варти» називався по-іншому – «Укрглавпак». За назвою неважко здогадатися: ніякого відношення ця фірма до виробництва техніки, тим більше броньованої, не мала. Підприємство випускало тару з пластмаси.

Броньовики зі зв’язками

Як же так вийшло, що дві компанії без досвіду виробництва автомобілів для армії стали впливовими гравцями на ринку бронетехніки? Відповідь для України класична – зв’язки у владі.

Власник «Богдана» – Олег Гладковський. Він давній бізнес-партнер і соратник Петра Порошенка, який, до речі, раніше теж значився серед співвласників корпорації. Близькість Гладковського до президента доводити дуже просто: коли Порошенко зайняв крісло глави держави, він власника «Богдана» “поставив” на посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Як ви розумієте, людина в такому статусі має прямий вплив на поставки техніки в армію.

“Українська бронетехніка» теж для влади не чужа. Серед представників «Варти» знайшовся колишній помічник народного депутата Сергія Пашинського. У Верховній Раді Пашинський очолює комітет з питань національної безпеки і оборони. Також депутат – давній соратник Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Тому не дивно, що саме МВС практично відразу після презентації «Варти» вирішило зробити замовлення приблизно на 0,5 млрд гривень.

Як створювалися

Яких саме фахівців залучали до розробки «Барса-8» і «Варти-2», невідомо. Однак можна зробити припущення, що в створенні обох машин брала участь «Практика». Компанія вже має досвід проектування і виробництва бронеавтомобілів – всім добре відомий її «Козак».

До того ж «Практика» бере участь у спільному проекті Мінського автозаводу і «Богдана» – компанія бронює МАЗи, які збирають в Черкасах. Ви навіть можете подивитися відео, як це відбувається.

Так що НУО має досвід роботи як з «Богданом», який випускає «Барс», так і з МАЗом, на базі якого побудована «Варта». Логічно припустити, що саме «Практику» залучали до розробки цих двох броньовиків.

Ще один аргумент на користь того, що в створенні «Варти» і «Барса» могла брати участь «Практика», – тимчасові рамки, в які були розроблені обидві бронемашини. У 2013 році ніхто навіть і не думав про створення цих автомобілів. А через рік-півтора їх вже офіційно представили силовикам. Так швидко створити автомобіль з нуля можна тільки, якщо використовуєш готові рішення. А такі були тільки у «Практики», яка має багаторічний досвід роботи над «Козаком».

Ви запитаєте, навіщо «Практиці» своїми руками створювати конкурентів? Відповідь проста: щоб не залишитися без роботи, як це сталося з КрАЗом, який, наприклад, в 2016 році не отримав жодного замовлення від МВС.

Характеристики

Якщо над створенням бронеавтомобілів дійсно працювала одна компанія, то за рівнем захисту ці машини, швидше за все, дуже схожі. А ось за іншими параметрами «Барс» і «Варта» відрізняються дуже сильно.

Про «Барс-8»: бронеавтомобіль побудований на базі пікапа RAM, які раніше випускала американська компанія Dodge. Тепер виробництво цих вантажівок виділено в окремий підрозділ в рамках концерну Fiat Chrysler, який володіє «Доджем». Це дуже потужна вантажівка з мотором на 350 кінських сил і 910 Нм крутного моменту. Так що броню тягати для нього не важко.

«Варта» побудована на базі повнопривідного МАЗа. Який двигун встановлений на бронеавтомобіль, виробник не повідомляє. Відомо, що на презентаційному екземплярі стояв російський ЯМЗ. Компанія обіцяла поміняти його на американський Cummins. Але чи виконала обіцянку, невідомо. Якщо двигун залишився колишній, то, швидше за все, на авто стоїть ЯМЗ-5363. Його потужність – 240 кінських сил. Крутний момент – 1049 Нм.

Динамічні характеристики автомобілів порівнювати досить складно, адже про «Варту» практично ніяких даних немає. Відомо, що, як «Барс», так і «Варта» здатні пересуватися на прострілених колесах. У останньої всередині кожної шини є гумове колесо, на якому автомобіль може пересуватися зі швидкістю 30-40 км на годину.

«Варта» більш містка – в автомобілі може поміститися на дві особи більше, ніж у «Барсі».

загрузка...
Еще одна новость

Патрульные полицейские разочаровались в Toyota Prius

17.04.2016 г. в 10:14, avtoblog

Украинским полицейским обещают обновить автомобильный парк. Глава Нацполиции Украины Хатия Деконоидзе сообщает о том, что в скором времени автопарк патрульной полиции будет обновлен. Она отмечает тот факт, что, как показывает опыт, Toyota Prius – это далеко не самый идеальный автомобиль для патрулирования украинских городов. Когда ведомство получит полное финансирование, правоохранителей пересадят на новые машины. Также чиновница сообщила, что по этому поводу уже ведутся переговоры с Японией. Напомним, что патрульные Toyota Prius, оснащенные гибридной силовой установкой, были ввезены в Украину в рамках Киотского протокола.

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Український броньований тягач проходить випробування (відео)

17.04.2016 г. в 10:14, mmr

Українська армія продовжує ставити на хід все наявне в запасі озброєння. Так, з тягача МТ-ЛБ умільці вирішили зробити РСЗВ. На броньовані тягачі МТ-ЛБ замість зенітних ракет встановлюються авіаційні блоки з некерованими ракетами С-8. Всього на кожну машину монтуються по два блоки, здатних запустити 40 боєприпасів. Маса порожнього блоку – 150 кг, спорядженого – 450 кг, пише zsu-info.com. Ракети можуть мати різні бойові частини: кумулятивно-осколкові, з двома тисячами «стріл» для ураження живої сили, бетонобійні і освітлювальні і ін. Прицільна дальність стрільби – близько 2 км. На максимальній дистанції – розсіювання близько 6 метрів від точки прицілювання. Звичайно, авіаційні НУРС – це не «Град», та й дальність невисока. Але на армійських складах ще досить МТ-ЛБ,…

Прочитать новость
загрузка...
Loading...

© 2013-2017 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть