Чому дорожчає бензин та дизпаливо

22.04.2016 г. в 22:38, nv

Ціни на нафтопродукти знову почали зростати. Так, за даними консалтингової компанії UPECO за місяць – з 17 березня – нафтопродукти подорожчали на 1,36 грн/л та 1,29 грн/л відповідно.

Поточна середня ціна в Україні на бензин А-95 за даними UPECO досягла 20,45 грн/л, дизельне паливо – 17,48 грн/л. Ще два тижні тому середня роздрібна ціна на бензин А-95 була на рівні 19,95 грн/л, ДТ – 17,13 грн/л.

Аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко пов'язує зростання цін з збільшення котирувань нафтопродуктів на європейських ринках через подорожчання нафти. На його думку, ціни на бензин могли б вирости і менше. За останній час, за його словами, нафтотрейдери підвищили маржу, збільшивши прибутки свого бізнесу.

Заступник директора НТЦ Психея Геннадій Рябцев додає, що близько 85% нафтопродуктів в Україні імпортні і тому ціни на них аналогічні світовим. Вроздріб, пояснює він, таке подорожчання відображається пізніше – від двох тижнів до місяця.

Крім того, Рябцев відзначає, що в першій декаді квітня Білорусь припинила термінові відвантаження для українських компаній і довелося купувати більш дорогий бензин з Литви та Польщі.

Останній перегляд цін операторами розпочався ще на початку року, уточнює директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. І тоді нафтотрейдери могли тримати низьку ціну через невисокий попит. "Зараз попит підвищився і більше закупівель здійснюється за новими цінами, які злетіли слідом за подорожчанням нафти", – говорить він.

Куюн додає, що зараз вартість палива вже наблизилися до рівня, який дозволяє працювати рентабельно і тому далі зростати вона не повинна. "Але при девальвації гривні можливий новий виток подорожчання", – уточнює Рябцев.

загрузка...
Еще одна новость

В Харькове БМВ и Рено "расцеловали" Копейку (Видео)

22.04.2016 г. в 22:38, sq

Вчера, 21 апреля, на перекрестке окружной дороги и ул.Поморской столкнулись три автомобиля - ВАЗ-2101, BMW и Renault. По предварительным данным, причиной аварии стало нарушение правил дорожного движения водителем "Жигулей".

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Что будет, когда акциз на авто таки снизят

22.04.2016 г. в 22:38, ТСН

Законопроект, призванный уменьшить акцизный сбор на бывшие в употреблении автомобили с ЕС, ожидает второе чтение. Если раньше пятилетнюю машину с объемом двигателя от литра до полутора владельцам приходилось платить по 1,36 евро за каждый кубический сантиметр, то вскоре акциз может сократиться до 6 евроцентов.

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть