Як не варто заощаджувати на пальному: фахові поради автомобілістам

29.04.2016 г. в 18:44, unn

В умовах підвищення цін на пальне, які усі експерти нафтового ринку, до слова, називають економічно обґрунтованим, українські водії шукають шляхи зекономити.

Так, хтось намагається менше їздити, хтось обирає альтернативне пальне та газ, а хтось, як столичний мер Віталій Кличко, пересідає на велосипеди. Проте подібні сценарії економії не є універсальними, і багатьом українцям, які, зокрема, працюють водіями і не можуть відмовитися від керма, доводиться все ж миритися з цінами.

Окремі винахідники, як розповіли нам експерти, інколи з метою економії та за допомогою всезнаючого Інтернету вдаються до певних ненадійних і навіть небезпечних “методик” впливу на авто, аби зменшити розхід пального.

Ми з цього приводу поспілкувався з фахівцями, зокрема, запитав порад, як не варто заощаджувати на пальному, у провідного оператора нафтового ринку.

Тож наводимо перелік небажаних “методів” економії, які не лише не виправдовують очікувань водіїв, що на слово повірили Інтернет-форумам, а й можуть призвести до поломки авто.

Порада 1. Збільшення тиску в шинах

Деякі автомобілісти радять збільшити тиск в шинах, бо в цьому випадку зменшується площа контакту з дорожнім полотном, і, відповідно, зменшується тертя, що, на переконання окремих водіїв, призводить до економії пального. І хоча дійсно такий крок може позитивно позначитися на кількості витраченого бензину, однак у такому випадку треба розуміти, що збільшення тиску у шинах неодмінно призводить до збільшення навантаження на деталі підвіски (її частіше доведеться ремонтувати) і дискомфорту під час поїздки (нерівності дорожнього покриття будуть відчуватися сильніше). Та найголовніше те, що перевищення допустимого тиску в шинах призводить до збільшення гальмівного шляху, що, звичайно, є небезпечним.

Порада 2. Присадки та електронні “поліпшувачі”

Завзяті комерсанти-винахідники часто пропонують водіям “чудодійні” присадки, а також певні електронні гаджети, які обіцяють економію пального і одночасне збільшення потужності двигуна. У більшості випадків склад таких присадок, як правило, нейтральний стосовно рідини-носія і не робить ані найменшого впливу на роботу мотору. Те ж саме стосується і електронних “покращувачів” — від них немає жодної користі. Тому варто не експериментувати задля своєї ж безпеки.

Порада 3. Чіп-тюнінг

Сучасні двигуни легко піддаються перепрограмуванню. Використовуючи неофіційне програмне забезпечення, гаражні майстри пропонують, зокрема, і знизити витрату пального. Однак тут потрібно розуміти, що поліпшення одного параметра зазвичай призводить до погіршення іншого. Так, при зниженні витрат пального може впасти потужність або крутний момент мотора, не кажучи вже про інші можливі неприємні несподіванки, які можуть виникнути в процесі експлуатації авто.

Порада 4. Негарантійне встановлення ГБО

Встановити газобалонне обладнання на авто сьогодні пропонує велика кількість компаній. Деякі з них — офіційно, з гарантією та за вищу ціну. Решта — в умовах сусідського гаражу, проте дешевше.

Зрозуміло, що жартувати з власною безпекою у цьому випадку не варто. Відповідно, якщо рішення про перехід на ГБО прийнято, не доречно економити на самому обладнанні та на послугах його встановлення. Мінімальні похибки “майстра на всі руки” щонайменше можуть призвести до появи запаху газу в авто, у гіршому випадку — до проблем в дорозі і навіть загорання.

загрузка...
Еще одна новость

Штрафы в Словакии - до 1000 евро за превышение скорости

29.04.2016 г. в 18:44, tourismnews

Наиболее серьезные штрафы в Словакии за нарушение скоростного режима в населенных пунктах страны, в зависимости от скорости - штраф до 1000 евро. -- Собираетесь в Словакию? Знакомьтесь с "ценником" на штрафы: Превысили скорость? – до 1000 евро в зависимости от скорости Забыли купить билет на платной дороге? – до 300 евро Ответили на мобильный…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Названо «найризикованіший» автомобіль в Україні

29.04.2016 г. в 18:44, automotoclub

У Міністерстві внутрішніх справ України розповіли, де і які машини викрадають найчастіше. Кількість крадіжок автомобілів в минулому році зросла, а розкриття угонів дуже низьке, розповів прес-секретар МВС Артем Шевченко. «Органи Національної поліції зареєстрували в минулому році 11 324 незаконних заволодінь автотранспортом (без урахування Криму),…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть