Що означають назви автомобілів на різних мовах світу

05.05.2016 г. в 15:00, autodriving

Компанія Renault запустила російське виробництво кросовера Captur. Правда, для Росії автомобіль завчасно перейменували в Каптур. Маркетологи пояснили, що така назва в Росії виглядає краще. Швидше за все, причина в тому, що європейське ім’я при транслітерації викликає не найкращі асоціації.

Насправді, цілий ряд машин перед стартом продажів в новій країні перейменовують, так як в різних мовах навіть самі, здавалося б, нешкідливі оригінальні назви нерідко виявляються співзвучні з лайками або словами, що абсолютно не підходять автомобілю. Але перейменувати вчасно встигають далеко не завжди.

Так, найвідоміша і гучна історія — з перейменуванням позашляховика Mitsubishi Pajero. Задумка спочатку дуже хороша, позашляховик назвали в честь аргентинської дикої кішки. Але у всіх іспаномовних країнах він продається виключно як Montero. Виявилося, що в Іспанії слово Pajero — нецензурна лайка. З Іспанією, до речі, «не склалося» у цілого ряду автомобілів, аж надто багато безневинних слів в іспанській мові перетворюються в лайки. Так, цензуру не пройшли Fiat Punto, Ford Pinto і Mazda Лапута. Удача не спіткала і Chevrolet Nova. Нічого лайливого в слові Нова немає, просто на іспанську воно перекладається як «не їде».

Цікава також історія появи російського бренду Lada. Це ім’я було придумано в 1975 році для продажу автомобілів марки «Жигулі». З початковою назвою купувати ці машини європейці відмовилися, так як слово асоціювалося з поняттям «жиголо», а в деяких мовах і зовсім було співзвучно з місцевою лайкою. У Росії бренд повністю перейменували в Lada в 2004 році. До речі, у Франції і до цієї назви є питання — воно співзвучне з ladre — скупердяй, скнара.

Після початку поставок до Фінляндії Lada Kalina, АвтоВАЗу знову довелося спішно виправлятися. Виявилося, що у фінській мові слово «калина» означає «тріск, деренчання і гуркіт», що абсолютно не мотивує до покупки автомобіля. В результаті, в Європу «Калини» стали поставляти як Lada 1119th

А ось про російських покупців АвтоВАЗ не надто подумав. Вихід на ринок автомобіля Lada 4x4urban викликав масу жартів в мережі на тему, пасажири якої національності, і в якій кількості повинні їздити на новому автомобілі.

Серйозні проблеми з невдалою назвою на початку 2000-х років виникли у Honda. Популярний автомобіль, відомий в Європі як джаз, а в Японії як Fit, спочатку називався Fitta. Японці встигли навіть запустити рекламну кампанію і розвісити білборди, після чого з’ясувалося, що в скандинавських країнах Fitta — це вкрай вульгарне нецензурне слово. Закінчилася така реклама великим міжнародним скандалом. Рекламну кампанію спішно згорнули, і, про всяк випадок, змінили назву навіть на внутрішньому ринку.

Зустрічаються і просто сумнівні назви, що викликають питання на будь-якій мові. Так не пощастило автомобілю AMC Gremlin. Гремліни завжди були відомі як дуже неприємне фольклорні персонажі, тому навіщо так назвали автомобіль — залишається загадкою. А через кілька років після того, як з’явився цей автомобіль, вийшла прем’єра фільму «Гремліни» остаточно заплямувавши репутацію машині.

загрузка...
Еще одна новость

Uber внедряет распознавание лиц

05.05.2016 г. в 15:00, ubr.ua

При регистрации в системе, новые водители должны будут не только предоставить свою ID-карту, но и отсканировать лицо через веб-камеру. Uber внедряет в Китае систему распознавания лиц для водителей, чтобы противостоять мошенничеству, краже персональных данных и обеспечивать безопасность своих клиентов, пишет PaySpace. Американская служба заказа такси с мобильного Uber запустилась в Китае еще в 2013 году. Однако из-за высокой конкуренции терпит убытки. Тем не менее, компания продолжает модернизировать свои сервисы для китайских пассажиров. При регистрации в системе, новые водители должны будут не только предоставить свою ID-карту, но и отсканировать лицо через веб-камеру. Кроме того, такие проверки будут использоваться выборочно для дополнительной идентификации водителей, которые находятся онлайн. Если с поверкой данных возникнут какие-то проблемы,…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

10 процедур для автомобиля перед дальней поездкой

05.05.2016 г. в 15:00, autodriving

Что нужно сделать с авто перед поездкой на дальнее расстояние? 1. Давление в шинах должно соответствовать загрузке автомобиля плюс 0,2-0,5 бара. Небольшое увеличение давление повысит стойкость к нашим разбитым дорогам и несущественно повысит экономичность. Информация о требуемом давлении шина имеется на тыльной стороне лючка бензобака, на стойке кузова у водительской двери или с торца этой двери и обязательно в руководстве по эксплуатации авто. 2. Обязательно возьмите в дорогу солнцезащитные очки, а при планировании ночных поездок полезными окажутся «желтые» очки, повышающие контрастность изображения. 3. Если имеются симптомы неустойчивой работы двигателя, воспользуйтесь услугами диагностики. Неполадки в работе системы питания и зажигания в дороге могут стать причиной остановки или же повысят расход топлива. 4. Проверьте исправность запасного колеса (давление в шине)…

Прочитать новость
загрузка...
И кое-что еще!

Условные сигналы между водителями

05.05.2016 г. в 15:00, from-ua

Внезапно проезжающий мимо вас водитель дважды посигналил вам, тот, который едет позади, включил дальний свет фар. К чему бы это?.. Вы усаживаетесь за руль своего нового автомобиля и устремляетесь по шоссе. Рядом с вами пролетают авто, вы наслаждаетесь скоростью. Внезапно проезжающий мимо вас водитель дважды посигналил вам, тот, который едет позади, включил дальний свет фар. К чему бы это? Только без паники. Предоставляем подробное руководство по сигнальной азбуке для новичков-автомобилистов. -- Немного истории Согласитесь со мной, вылезать из окна автомобиля и вопить впереди мчащемуся водителю, что его заднее левое колесо спустило, не самая безопасная затея. Так полагает множество автолюбителей всего мира, следственно, была введена специальная сигнальная азбука автомобилиста, которая весьма облегчает взаимопонимание на дороге. Тяжело сказать, в какой пери…

Прочитать новость

© 2013 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть