Що означають назви автомобілів на різних мовах світу

05.05.2016 г. в 15:00, autodriving

Компанія Renault запустила російське виробництво кросовера Captur. Правда, для Росії автомобіль завчасно перейменували в Каптур. Маркетологи пояснили, що така назва в Росії виглядає краще. Швидше за все, причина в тому, що європейське ім’я при транслітерації викликає не найкращі асоціації.

Насправді, цілий ряд машин перед стартом продажів в новій країні перейменовують, так як в різних мовах навіть самі, здавалося б, нешкідливі оригінальні назви нерідко виявляються співзвучні з лайками або словами, що абсолютно не підходять автомобілю. Але перейменувати вчасно встигають далеко не завжди.

Так, найвідоміша і гучна історія — з перейменуванням позашляховика Mitsubishi Pajero. Задумка спочатку дуже хороша, позашляховик назвали в честь аргентинської дикої кішки. Але у всіх іспаномовних країнах він продається виключно як Montero. Виявилося, що в Іспанії слово Pajero — нецензурна лайка. З Іспанією, до речі, «не склалося» у цілого ряду автомобілів, аж надто багато безневинних слів в іспанській мові перетворюються в лайки. Так, цензуру не пройшли Fiat Punto, Ford Pinto і Mazda Лапута. Удача не спіткала і Chevrolet Nova. Нічого лайливого в слові Нова немає, просто на іспанську воно перекладається як «не їде».

Цікава також історія появи російського бренду Lada. Це ім’я було придумано в 1975 році для продажу автомобілів марки «Жигулі». З початковою назвою купувати ці машини європейці відмовилися, так як слово асоціювалося з поняттям «жиголо», а в деяких мовах і зовсім було співзвучно з місцевою лайкою. У Росії бренд повністю перейменували в Lada в 2004 році. До речі, у Франції і до цієї назви є питання — воно співзвучне з ladre — скупердяй, скнара.

Після початку поставок до Фінляндії Lada Kalina, АвтоВАЗу знову довелося спішно виправлятися. Виявилося, що у фінській мові слово «калина» означає «тріск, деренчання і гуркіт», що абсолютно не мотивує до покупки автомобіля. В результаті, в Європу «Калини» стали поставляти як Lada 1119th

А ось про російських покупців АвтоВАЗ не надто подумав. Вихід на ринок автомобіля Lada 4x4urban викликав масу жартів в мережі на тему, пасажири якої національності, і в якій кількості повинні їздити на новому автомобілі.

Серйозні проблеми з невдалою назвою на початку 2000-х років виникли у Honda. Популярний автомобіль, відомий в Європі як джаз, а в Японії як Fit, спочатку називався Fitta. Японці встигли навіть запустити рекламну кампанію і розвісити білборди, після чого з’ясувалося, що в скандинавських країнах Fitta — це вкрай вульгарне нецензурне слово. Закінчилася така реклама великим міжнародним скандалом. Рекламну кампанію спішно згорнули, і, про всяк випадок, змінили назву навіть на внутрішньому ринку.

Зустрічаються і просто сумнівні назви, що викликають питання на будь-якій мові. Так не пощастило автомобілю AMC Gremlin. Гремліни завжди були відомі як дуже неприємне фольклорні персонажі, тому навіщо так назвали автомобіль — залишається загадкою. А через кілька років після того, як з’явився цей автомобіль, вийшла прем’єра фільму «Гремліни» остаточно заплямувавши репутацію машині.

загрузка...
Еще одна новость

Uber внедряет распознавание лиц

05.05.2016 г. в 15:00, ubr.ua

При регистрации в системе, новые водители должны будут не только предоставить свою ID-карту, но и отсканировать лицо через веб-камеру. Uber внедряет в Китае систему распознавания лиц для водителей, чтобы противостоять мошенничеству, краже персональных данных и обеспечивать безопасность своих клиентов, пишет PaySpace. Американская служба заказа…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

10 процедур для автомобиля перед дальней поездкой

05.05.2016 г. в 15:00, autodriving

Что нужно сделать с авто перед поездкой на дальнее расстояние? 1. Давление в шинах должно соответствовать загрузке автомобиля плюс 0,2-0,5 бара. Небольшое увеличение давление повысит стойкость к нашим разбитым дорогам и несущественно повысит экономичность. Информация о требуемом давлении шина имеется на тыльной стороне лючка бензобака, на стойке…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть