Як не купити викрадений автомобіль?

06.05.2016 г. в 08:06, autonews

Авторинки заполонили крадені автомобілі й важливо не потрапити в тенета шахраїв

Нещодавно Андрій Куцинда придбав «Фольксваген Пассат». А, як з’ясувалося згодом, цей автомобіль був краденим. Тепер в Андрія забирають авто, адже воно — у розшуку.

На жаль, такі випадки непоодинокі. Купуючи авто «з рук», ми наражаємося на небезпеку потрапити на чергове шахрайство.

То як упевнитися в тому, що куплений автомобіль не принесе проблеми із законом? Про це — у розмові з Євгеном Шляхтою, автоюристом страхової компанії.

— Які найпопулярніші способи маскування краденого авто перед продажем?

— Найчастіше шахраї змінюють номери на двигуні та кузові машини. Тут є два варіанти: або майстер перебиває номер, тобто замінює цифри та букви на візуально подібні, або ж вирізає старий номер і

приварює новий.

У першому випадку шахраї мають досить якісне обладнання високоточного зварювання, робота виглядає філігранно. А тому часто навіть професіонали не можуть визначити, чи номери справжні, чи вже перебиті. Опісля цього шахраї купують фальшиві документи й зі спокійною совістю продають авто.

Другий варіант дещо складніший. Фактично це комбінування двох автівок. Роблять таке рідше, бо афера непроста. Наприклад, спочатку шахрай купує побитий автомобіль за безцінь, бо ремонту він не піддається. Тоді відпилює від нього необхідну частину, де вказаний номер кузова. А потім приварює її до краденого авто замість старої. Відтак документи з авто, від якого відпиляли деталь з номером кузова, у порядку. Так шахраї продають авто.

— Невже на експертизі не виявляють таку аферу?

— На жаль, у більшості випадків на експертизі звертають увагу лише на номер кузова. А на шви від зварювання мало хто зважає. Крім цього, так само можуть стерти і маркування скла на вікнах автомобіля. На ньому обов’язково зазначається рік виготовлення, який повинен збігатися з роком випуску автомобіля. Шахраї з допомогою різного обладнання можуть стерти ці номери.

Також популярним способом є використання автоклона. Це викрадене авто з документами, у яких дані іншого зареєстрованого транспортного засобу такої ж моделі та кольору. Варто розуміти, що тут найчастіше фігурують автомобілі з донецькими та луганськими номерними знаками. При цьому коштують вони дуже дешево. Це має насторожити покупця, адже є ймовірність того, що автомобіль

відібраний у тамтешніх мешканців бойовиками, а згодом перевезений на мирну територію для продажу.

— А в яких ще містах найчастіше трапляються такі шахрайства?

— Переважно це великі обласні центри. Найчастіше автомобіль крадуть у невеликому місті, а згодом вивозять до сусіднього мегаполісу. Наприклад, автомобіль вкрали у Черкасах, а продають його в Києві. Найчастіше — через інтернет, щоби зайвий раз «не світитися». І задешево, щоби якомога швидше продати авто та не потрапити в халепу.

— Які автомобілі найчастіше крадуть, а потім намагаються продати?

— У 90 відсотках випадків це дорогі іномарки. Бо який сенс викрадати дешевий автомобіль, бавитися з його маскуванням, а потім продавати за копійки? Тому переважно такі афери проводять з автомобілями марок «Toyota», «Mercedes», «Hondа», «Lexus», «Audi». Такі авто можна продати за хороші гроші.

— Та все ж, як перевірити авто на його законність?

— Найкраще дотримуватися простих правил. По-перше, треба звірити VIN-код вживаного автомобіля — це 17 цифр, за якими можна ідентифікувати автомобіль. Він вказаний у технічній документації та на самому авто (залежно від марки — у різних місцях). Крім цього, у будь-якому разі потрібно звірити номер кузова з тим, який вказаний у техпаспорті. Там не повинно бути жодних потертостей, подряпин чи виправлень. Далі — перевірити маркування скла на вікнах. І в жодному разі не шкодувати грошей на перевірку спеціалістами. Вони винесуть кінцевий вердикт. Сумнів мають викликати авто, які продаються за нижчою ціною, ніж ринкова, а також, які продають у великих містах, хоч вони зареєстровані в провінції.

— А як перевірити юридичну чистоту авто?

— По-перше, автомобіль можна перевірити на офіційному сайті МВС, у розділі «Транспортні засоби в розшуку» (http://wanted.mvs.gov.ua/searchtransport/). Там можна ввести номер державного знаку, номер кузова або шасі й таким чином переконатися, чи перебуває авто в розшуку в зв’язку з незаконним

заволодінням. Оформляти договір купівлі-продажу треба в досвідченого нотаріуса.

— Якщо людина придбала крадене авто, що їй загрожує?

— Вона ризикує потрапити під слідство. Правоохоронці конфіскують авто, будуть з’ясовувати всі подробиці. Може бути довга судова тяганина. Зазначу, стаття 289 КК України пояснює, що незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою карається штрафом 1000 — 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (а це 17000 — 20400 тисяч гривень) або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

загрузка...
Еще одна новость

Украинцы дали совет властям, как нужно ремонтировать автомобильные дороги

06.05.2016 г. в 08:06, avtoblog

Рядовые украинцы поделились своим мнением о том, как качественно производить ремонт дорог, не привлекая дополнительных средств. Журналисты 112-го телеканала провели эксперимент: поинтересовались мнением у народа, как в Украине осуществлять качественный ремонт отечественных дорог. Судя по всему, эти рекомендации необходимо направить нашим властям…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Украинцы сократили квартальное потребление бензина на 5%

06.05.2016 г. в 08:06, ubr

Украина в январе-марте текущего года сократила потребление бензина по сравнению с январем-мартом прошлого года на 4,7% - до 494,7 тыс. тонн и дизельного топлива на 1,2% - до 847,5 тыс. тонн, говорится в сообщении Министерства энергетики и угольной промышленности. Согласно данным министерства, потребление бензина в марте 2016 года упало по сравнению…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть