З якого віку можна возити дитину на передньому сидінні?

06.05.2016 г. в 12:53, mmr

Ще 20-25 років тому на передньому сидінні автомобіля могли їздити діти будь-якого віку – чи це одномісячний малюк, чи дитина десяти років – і ніхто не міг це заборонити. Це пояснюється досить просто: засобів безпеки (принаймні в нашому розумінні) тоді практично не було. Ті ж ремені безпеки з’явилися не так давно, а про подушки безпеки і говорити нічого, пише autodriving.net.

Але з часом багато країн світу почали забороняти перебування дітей на передньому сидінні, завдяки чому було збережено сотні тисяч життів.

То з якого віку?

Згідно з чинними Правилами дорожнього руху, перевезення дітей на передньому пасажирському сидінні можливе, але з деякими застереженнями.

* Якщо дитині не виповнилося 12 років, то потрібно використовувати спеціальні захисні засоби – «трикутники». Наприклад, для дітей вагою до 36 кілограм – автомобільні крісла, що підбираються за зростом, вагою, і т. д.

* Якщо дитина старша 12 років, то вона має право використовувати звичайний ремінь безпеки.

Засоби для утримання

До таких засобів можна віднести:

* подушки;

* автокрісла;

* бустери;

* ремені.

Вимога до таких пристроїв всього одна – вони повинні враховувати вік і біометричні показники дитини. Тому батьки зобов’язані адекватно підібрати захист.

* Згідно з правилами перевезення, небезпечно садити дорослу дитину в крісло для малюка, так само як пристібати грудну дитину звичайним ременем.

* Конструкція фіксується так, щоб при непередбачуваних обставинах мінімізувати травматизм дитини, скувати рухливість її тіла.

* Для дітей старших 12 років потреби у використанні спеціальних утримуючих крісел немає. Використовується звичайний ремінь.

Де краще встановлювати такі засоби?

За статистикою, переднє крісло небезпечніше, тому автокрісла бажано монтувати на задньому сидінні, а саме – по центру. Все можна пояснити фізіологією дитини: в такому положенні різка зупинка не буде настільки небезпечною для здоров’я і ніжних м’язів шиї.

Подушка безпеки відмикається зовсім, оскільки наслідки її спрацювання можуть бути досить непередбачуваними. Діти, старші 4 років, сідають обличчям вперед, тому подушку краще вже не відмикати.

Поширена помилка – перевозити дитину на руках у дорослого! Цього робити не можна, оскільки при аварії дорослий просто придавить дитину своєю вагою. Не варто розраховувати на шанс її втримати.

загрузка...
Еще одна новость

Лайфхак для водителей: пять правил безопасной езды в дождь

06.05.2016 г. в 12:53, glavnoe

С приходом весны, в Украину пришли и дожди. Не лишним будет напомнить водителям важные правила езды в дождливое время. 1. Первое и самое важное правило в условиях плохой погоды и ограниченной видимости – соблюдение безопасного скоростного режима и дистанции. В данном случае у водителя будет возможность вовремя отреагировать на изменение дорожной…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Названа худшая автомобильная дорога Украины

06.05.2016 г. в 12:53, autodriving

В агентстве «Укравтодор» выразили мнение о наихудших автомобильных дорогах Украины. Олег Федоренко, занимающий пост руководителя Управления эксплуатации дорог, поделился с журналистами, что самая ужасная автомобильная дорога находится в Николаевской области. Наиболее вероятно, что чиновник говорил о автотрассе «Пункт пропуска «Тимково» — Александровка»,…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть