Як довго можуть служити автомобільні шини

16.05.2016 г. в 17:18, m2motors

Наскільки довго можуть служити шини? Це питання ставлять не лише автомобілісти, але і фахівці шинної галузі, працюючі в спеціалізованих сервісах і інтернет-магазинах. Компанія Goodyear пропонує вам ключові принципи, якими слід керуватися при експлуатації шин.

Шини, що підлягають заміні

Шини розробляються і проектуються так, щоб забезпечити їх високі робочі характеристики при тривалому пробігу на багато тисяч кілометрів. Шини припиняють використати з наступних причин:

– Висота протектора на літніх шинах знизилася до 1,6 мм, на зимових – до рівня, що відповідає спеціальному індикатору зносу протектора на зимових шинах;

– Ушкодження шини через дефекти дорожнього покриття (ями, вибоїни і ін.);

– Ушкодження через неправильну експлуатацію (недотримання рекомендованого тиску, перевантаження).

Експлуатаційні характеристики матеріалів, з яких виготовляються шини, забезпечують їх належне функціонування. Характеристики ці (фізичні властивості гуми) міняються залежно від часу, умов експлуатації і зберігання. Проте кожна окрема шина піддається дії багатьох чинників, таких як: температура, умови зберігання і експлуатація (навантаження, швидкість, тиск в шині, вибоїни на дорогах та ін.), і усі вони впливають на термін служби шини.

Оскільки умови експлуатації і зберігання істотно різняться, передбачити термін служби кожної окремо взятої шини впродовж декількох місяців або років неможливо.

Роль і відповідальність водія

Компанія Goodyear Dunlop, разом з іншими виробниками шин і автомобілів, невпинно підкреслює роль споживачів в регулярному відході за шинами і їх обслуговуванні, включаючи і рішення про заміну шин. Тому стан шин, включаючи запаску, рекомендується перевіряти регулярно. Кожен місяць слід перевіряти рівень тиску в шинах і глибину протектора. Необхідно проводити ротацію шин (для забезпечення їх рівномірного зносу) і перевірку розвалу-сходження.

Такого роду щомісячний моніторинг повинен проводитися незалежно від того, чи оснащений транспортний засіб системою моніторингу тиску шин, чи ні.

Водіям слід також враховувати умови експлуатації шин. Шини необхідно регулярно оглядати на предмет наявності ушкоджень, які можуть зажадати заміни шин. Також слід звертати увагу на наступні зміни: швидке зниження тиску, нерівномірний знос протектора, шум або вібрація. Такі зміни можуть свідчити про внутрішні чи інші дефектах, що вимагає подальшої перевірки або негайної заміни шин.

Умови зберігання шин

У догляд і технічне обслуговування шин також входять належні умови зберігання. Шини завжди слід зберігати в сухому і прохолодному місці, уникати вогкості, близького розташування нафти або нафтовмісних продуктів, високих температур, дії прямих сонячних променів і/або інших джерел озону, таких як електричні двигуни.

Якщо в машині є відповідна повнорозмірна запаска (такого ж розміру, як і інші шини), рекомендується використати її при регулярній перестановці шин. Щоб зробити перестановку правильно, водії повинні наслідувати рекомендації виробників транспортних засобів.

загрузка...
Еще одна новость

Новость одной картинкой: очень неожиданное применение багажника «Запорожца»

16.05.2016 г. в 17:18, topgir

Ты уже знаешь, что ЗАЗы поистине уникальные машины, причем независимо от года выпуска. Например, коврик от Славуты подходит для Теслы! Если вспомнить старый «Запорожец», он во многом повторяет Порше. Одно из сходств – расположение двигателя, которое позволяет использовать передний багажник не только перевозки вещей… Вот как еще можно использовать…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Дороги будут ремонтировать, но ночью

16.05.2016 г. в 17:18, accbud

По словам секретаря Киевсовета Владимира Прокопива готовится проект решения, которым ремонтные работы на дорогах столицы будут проводить исключительно ночью. «Любая работа должна проводиться в соответствии со здравым смыслом. И ситуация, когда ремонтируется дороги в час пик, в 8 утра, когда все едут на работу, по моему убеждению, это противоречит…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть