Вживані автомобілі стануть дешевші. Справді? Пояснюємо на цифрах

19.05.2016 г. в 12:29, zaxid

Президент України Петро Порошенко 13 травня підписав закон №3046-д «Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів», який мав би сприяти здешевленню вживаних автомобілів та легалізації ринку «trade-in» (обміну старих авто на нові). Чи справді так буде?

Чи подешевшають вживані автомобілі?

Суттєвого зниження вартості вживаних авто очікувати не варто. Підписаний закон, за задумом законодавців, повинен сприяти не зниженню вартості, а легалізації ринку продажу вживаних автомобілів через офіційних автодилерів. Він також змінює структуру сплати податків від перепродажу автомобілів.

Раніше автосалони, що працюють за системою «trade-in», якщо брали автомобіль на комісію за, умовно, 10 тис. доларів повинні були сплатити 20% ПДВ. Відтак, щоб заробити тисячу доларів на перепродажі автомобіля, продати автомобіль салон повинен мінімум за 13 тис. доларів. З цієї суми, 10 тис. доларів треба віддати продавцю, 2 тис. доларів - заплатити ПДВ.

Тепер же для того, щоб заробити тисячу доларів на продажі вживаного автомобіля, що оцінений в 10 тис. доларів, салону достатньо продати його за 11,2 тис. доларів. Оскільки, згідно з новим законодавством ПДВ треба заплатити лише зі свого прибутку. Тобто при маржі 1200 доларів ПДВ складе 240 доларів.

Навіщо тоді закон?

Головна мета нового закону – легалізація ринку вживаних автомобілів та збільшення надходжень до бюджету. Автори закону передбачають, що насамперед зросте кількість автомобілів проданих через систему «trade-in», коли автомобільний салон бере вживаний автомобіль та зараховує його вартість для купівлі нового. Оскільки тепер угода буде більш вигідною для обох сторін.

Збільшення продажів через офіційні мережі сприятиме розширенню підприємств та збільшенню кількості робочих місць. Поява додаткових робочих місць через потребу розширення сервісних потужностей підприємств, а також менеджерів з продажу вживаних автомобілів. Додаткові доходи підприємств, пов’язані з наданням фінансових і страхових послуг для покупців, збільшить надходження до бюджету країни.

Надходження до бюджету також повинні збільшитися за рахунок збільшення прозорих угод про продаж вживаних автомобілів.

Автори закону переконані, що його реалізація не потребує додаткових витрат із державного бюджету, але сприятиме його наповненню на рівні від 500 млн грн до 1 млрд грн. щорічно.

А коли подешевшають вживані автомобілі?

Експерти нагадують, що з вересня 2015 року Україна вже скасувала спецмита на імпорт автомобілів. Проте це не вплинуло суттєво на ціну, оскільки спецмита складали лише від 2,14% до 4.32% від вартості автомобіля, залежно від типу двигуна.

Основні витрати на розмитнення формує акцизний збір і ПДВ, який сплачується з митних зборів та акциз. Ставка акцизу залежить від року випуску, типу палива та кубатури двигуна. В результаті вартість розмитнення автомобіля складається з:

митного збору - 10%

акцизного збору за кожен см об’єму двигуна - 2,21 євро

ПДВ – 20%.

Для автомобіля середнього класу з об’ємом двигуна 1,5 літра лише акцизний збір складає понад 3 тис. євро. Приблизно така ж сума і податку на додану вартість.

Депутати Верховної Ради 12 квітня 2016 року прийняли за основу законопроект №3251, який повинен стимулювати розвиток ринку вживаних транспортних засобів. Цей закон пропонує знизити акцизний збір на вживані легкові авто від 2 до 28 разів. Тобто замість 3 тис. євро збір може скласти 90 євро.

Якщо цей закон приймуть у другому читанні і в цілому без особливих поправок зниження вартості автомобілів стане справді відчутним. Проте нововведення вступлять в дію не раніше 2017 року.

загрузка...
Еще одна новость

Украинский автопром все еще находится в полумертвом состоянии

19.05.2016 г. в 12:29, novosti-n

В апреле в Украине работали только два автозавода, о чем свидетельствует свежий статистический отчет «Укравтопрома». Всего в стране за месяц выпустили 299 транспортных средств, что на 2% меньше, чем в марте и на 46% меньше апреля 2015 года. Легковые машины в Украине выпускал только завод «Еврокар». Там собрали 188 новых Skoda — на 25% меньше, чем в марте. Чрезвычайно удачным выдался апрель и для «АвтоКрАЗ», о чем уже успела отчитаться пресс-служба завода. Завод выпустил 110 единиц продукции, 65% из которой отправилось на экспорт. О выпуске одного единственного автобуса отчитались в «Черкасском автобусе». Больше этот вид транспорта не делал никто. Чистые ноли показали: ЗАЗ, «Богдан», оба завода «Эталон», и «Часив Яр».

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Депутаты сегодня могут ужесточить наказание за пьяное вождение

19.05.2016 г. в 12:29, nbnews

В повестку дня заседания Верховной Рады в четверг, 19 мая, включен законопроект, усиливающий ответственность за вождение транспортного средства в состоянии алкогольного или наркотического опьянения. Об этом сообщает пресс-служба парламента. Депутаты рассмотрят законопроект о внесении изменений в КУАП относительно усиления ответственности за управление транспортными средствами в состоянии алкогольного, наркотического или другого опьянения или под воздействием лекарственных препаратов. На рассмотрение будут вынесены проекты постановлений о переименовании ряда населенных пунктов. В повестку дня включены законопроекты об изменении в Госбюджет на 2016 год относительно объема средств, выделяемых на жилищные субсидии и социальные выплаты, а также изменения в Налоговый кодекс относительно налогообложения пенсий. Парламентарии рассмотрят вопросы либерализации системы государственного надзора, содействия…

Прочитать новость
загрузка...
Загрузка...
Loading...

© 2013-2017 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть