Що не впускає дешеві автомобілі з Європи?

23.05.2016 г. в 12:41, o-doroge.com

Перше, що необхідно зрозуміти, це, що основні бар’єри на шляху ввезення вживаних автомобілів – це не мита, а акцизи. Про це пише експерт Реанімаційного Пакету Реформ, старший економіст Case Україна Володимир Дубровський.

– Мито становить лише 10% від митної вартості. Ще 20% – це ПДВ, який скасовувати, звичайно ж, не можна. Але найголовніший платіж, що збільшує ціну ввезеного автомобіля – це акциз, який навмисне був використаний у невластивій для себе ролі, оскільки мито підняти до захмарних висот не можна, СОТ проти.

Наприклад, на умовно ввезену 6-річну легкову машину з об’ємом 2 л і вартістю 7 000 Євро, акциз складе 4360 Євро, а мито – лише 700. Ну і, з урахуванням ПДВ (який стягується, нагадаю, з повною ціни – включає акциз!) митні платежі складуть 7 487, тобто більше, ніж вартість самого автомобіля. Що, власне, і робить такі ставки заборонними.

Прибравши мито “в нуль” можна знизити підсумковий платіж менш ніж на тисячу Євро. Інша справа, якщо б акциз був знижений хоча б до розмірів, установлених для нових автомобілів, тобто в даному випадку – 512 Євро, як пропонує законопроект № 3251: тоді розмитнене авто коштувало б у межах 10 тис. Ще правильніше було б взагалі скасувати акциз на автомобілі як анахронізм, і замінити його податком на користування – але, звичайно, тільки для нових покупців, яким не довелося платити акциз. Зрештою, якщо згадати економічний сенс акцизу, то це – податок на розкіш, або на щось шкідливе, – вважає експерт. Нагадаємо, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив внести до парламенту законопроект про скасування ввізного мита на вживані автомобілі, виготовлені в будь-яких країнах, крім РФ.

загрузка...
Еще одна новость

Покористувались автомобілем 10 років, отже він ваш?

23.05.2016 г. в 12:41, o-doroge

До редакції звернувся рівненський інвалід, який має від держави автомобіль і нещодавно дізнався, що його можна отримати у власність. Як саме? Куди і які документи потрібно подавати, щоб автомобіль не довелося повертати державі? Чоловік попросив оприлюднити відповіді на ці запитання. Ось що повідомила головний спеціаліст відділу соціально-побутового…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Черкаський міст через Дніпро поки що не закриватимуть (ВІДЕО)

23.05.2016 г. в 12:41, vikka

Черкаський міст на ремонт не закриватимуть. Принаймні два найближчі місяці, пише видання "Про все" з посиланням на обласну Службу автомобільних доріг. У відомстві не підтвердили факт закриття мосту на ремонт. Натомість серед черкащан активно ширяться плітки, нібито міст перекриють уже з червня. У службі уточнюють, якщо сполучення таки дочекається ремонтних…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть