Коли неправильно припарковане авто підлягає евакуації. Коментар експертів

25.05.2016 г. в 11:43, newsradio

У «Київавтодорі» попросили автомобілістів не заважати проїзду спецтехніки для прибирання снігу та пригрозили евакуацією за неправильну парковку. Правові аспекти евакуації транспорту в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментували керівник управління Нацполіціі в Києві Юрій Зозуля та юрист Михайло Можаєв.

Комунальне підприємство «Київавтодор» звернулося до автомобілістів з проханням не залишати свої машини на узбіччях доріг, щоб не заважати прибиранню вулиць від снігу. У «Київавтодорі» наголосили: в разі паркування в недозволеному місці машину евакуюють на штрафмайданчик, після чого водіям доведеться оплачувати штраф і роботу евакуатора.

При цьому у столиці вже фіксують випадки евакуації машин. Вулиці Києва розчищає спецтехніка, комунальників супроводжують патрулі поліції, які й оформлюють незаконну парковку та надають дозвіл на евакуацію.

Процес прибирання снігу та випадки евакуації авто в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував начальник Управління патрульної поліції в Києві Юрій Зозуля.

У яких випадках можна евакуювати автомобіль?

— Ми евакуювали транспорт у разі суттєвої перешкоди дорожньому руху. Щодо евакуації авто при прибиранні снігу, то у нас не цілком є такі можливості. Такі заходи ми можемо вживати тільки в разі якогось стихійного лиха. Тоді ми зможемо прибирати автомобілі, щоб змогла проїхати якась техніка.

Як саме проходить процес евакуаціі автомобіля?

— Патрульний поліцейський приймає рішення про евакуацію транспортного засобу, викликає евакуатор. На місці складаються акти, які віддаються водієві евакуатора, один примірник залишається у поліцейського, один в майбутньому передається водію авто. Але якщо водій з'явився в момент евакуації транспортного засобу, то автомобіль повертається власнику. У такому випадку водієві виписується тільки постанова на сплату штрафу. Сума штрафу становить 510 гривень. Якщо ж авто вже забрали на штрафмайданчик, то необхідно сплатити 740 гривень за послуги евакуатора, 140 гривень за один день простою на майданчику та суму штрафу.

Яка компанія в Києві обслуговує штрафмайданчики?

— Ми в ході всього процесу співпрацюємо з державним підприємством «Розвиток». Всі майданчики або на договірних засадах обслуговуються цим держпідприємством, або перебувають у його власності. Коли відбувається вилучення транспортного засобу, то сам патрульний зазначає, на який штрафмайданчик відправиться автомобіль. Поки їх не так багато, ми працюємо, наскільки мені відомо, з двома штрафмайданчиками.

Юридичний аспект евакуації автомобілів, що заважають прибиранню снігу, в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував також юрист Михайло Можаєв.

Згідно із законодавством, в яких випадках можна евакуювати автомобіль?

— Є Кодекс про адміністративні правопорушення, і у зв'язку з прийняттям закону про Національну поліцію, туди були внесені зміни. Додали статтю 265-2, яка передбачає можливість поліцейському тимчасово затримати автомобіль. Евакуювати авто можна лише у тому випадку, якщо транспорт суттєво перешкоджає дорожньому руху, наприклад, авто стоїть на трамвайних коліях. При цьому чіткого визначення терміна «суттєво» закон не містить.

Неправильна парковка і парковка в недозволеному місці — це різні речі?

— Так. Неправильна парковка, наприклад, полягає в тому, що ви припаркувалися на автостоянці торгового центру, але на місці для інвалідів. А якщо ви припаркували автомобіль на проїжджій частині і залишили автомобіль, то це вже неправильна стоянка, стаття 122. Тут передбачена різна відповідальність. У разі порушення правил паркування вперше, наприклад, якщо ви не сплатили вартість послуг паркування, передбачено штраф від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, зараз він становить 17 гривень. І ця вилка дозволяє поліцейському встановлювати розмір штрафу самостійно.

Як водіїв мають оповіщати про евакуацію їх авто?

— У новій редакції закону передбачено, що водії повинні отримати цю інформацію. При цьому важливо: затримання автомобіля має здійснюватися або на строк до трьох днів, або до притягнення водія до адміністративної відповідальності. Якщо, наприклад, через три дні автомобіль все ще перебуває на стоянці, а до водія не застосована адміністративна відповідальність, то автомобіль можна забрати.

Нагадаємо, в Україні офіційно почав діяти податок на автомобілі з великим об'ємом двигуна. Як заявив керуючий партнер аудиторської компанії PSP Audit Дмитро Сушко, значну частину очікуваних надходжень від нього «з'їсть» адміністрування цього податку.

У той же час президент Асоціації об'єднання операторів ринку нафтопродуктів в Україні Леонід Косянчук заявляв в ефірі радіостанції Голос Столиці, що ціни на нафтопродукти знижуватися не можуть, так як гривня постійно падає.

загрузка...
Еще одна новость

Кампания по ремонту дорог в Украине может провалиться

25.05.2016 г. в 11:43, autocentre

В этом году украинские дороги начали латать с большим опозданием – и это при обещанных миллиардных вливаниях. Почти половина областей Украины начнет ремонт дорожной сети только в июне-июле и это при том, что его надо было начать еще в начале апреля, а то и в марте. В результате дорожники могут попросту не успеть выполнить работу до наступления холодов. Главная причина такой задержки – позднее выделение средств. Напомним, что в этом году из госбюджета на ремонт дорог запланировано ни много ни мало 19 млрд грн. Однако более половины этой суммы уйдет на погашение кредитов. На непосредственные нужды дорожником останется 2,5 млрд грн - на ямочный ремонт и 3,5 млрд гривен – на средний ремонт. Но даже из эти средств за первые четыре месяца 2016 года перечислено только 13% от запланированного – 767 млн., причем две трети от этой суммы поступи…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Учимся ремонтировать дороги японским способом

25.05.2016 г. в 11:43, autocentre

Японские дорожные службы применяют уникальный метод для частичного ремонта проезжей части, наклеивая специальные гибкие латки. Японию, как известно, считают самой высокотехнологичной страной. И это касается не только робототехники, электронных технологий и автомобилей. Дороги здесь ремонтируют тоже на достойном уровне. Вот, например, частичный ремонт выполняется здесь не так как у нас. Отсутствует громоздкая техника, рабочих минимум и нет грязи. Небольшие ямки и трещины в асфальте заделывают с помощью специального листового материала, наподобие рубероида. Намазывают его с одной стороны жидким битумом и просто прижимают к поврежденному участку дороги. Тонкий и гибкий материал быстро заполняет неровность и не создает дискомфорта для подвески автомобиля. Таких латок правильной прямоугольной формы может быть несколько подряд. Однако у нас такая технология…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

Загрузка...
Loading...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть