Велосипедисти закликали владу знизити ліміт швидкості на дорогах у містах до 50 км/год

27.05.2016 г. в 19:48, unian

Велосипедисти з різних громадських організацій України закликають уряд знизити ліміт швидкості автотранспортних засобів на дорогах у містах до 50 км/год з нинішніх 60 км/год.

Про це повідомила на прес-конференції в УНІАН координатор з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

"Ми виступаємо за те, щоб швидкість на дорогах у містах України було знижено до безпечного рівня. Безпечний рівень, як і в більшості міст Євросоюзу становить 50 км/год, це ліміт", - сказала Бондаренко.

Крім того, на думку Бондаренко, необхідно зменшити ліміт нештрафованого перевищення швидкості на дорогах з 20 км/год до 5 км/год.

Вона зазначила, що головною причиною смертності серед пішоходів і велосипедистів на дорогах є перевищення водіями безпечної швидкості руху.

"У разі наїзду на пішохода чи велосипедиста зі швидкістю 50 км/год, у них є 90% шансів вижити, на відміну від наїзду на швидкості 60+ км/год, коли шанси вижити зменшуються до 5%", - сказала активіст.

Вона додала, що раніше активісти велосипедного та пішохідного руху з ряду українських міст підписали петицію з вимогою встановити безпечний ліміт швидкості в містах України та передали документ на розгляд у Кабмін, однак відповіді поки що не отримали.

Крім того, як очікується, під час проведення масштабного велопараду - Всеукраїнського Велодня, який пройде 28 травня в Києві та 29 травня в Харкові з метою популяризації велосипедного руху, активісти також підпишуть цю петицію.

За словами присутнього на заході організатора змагання "Київська сотка", депутата Київської міської ради Сергія Харчука, кількість людей, які подорожують містом на велосипедах, зростає, а розвиток велоінфраструктури відстає від цих темпів.

"При цьому місто дуже істотно відстає від розвитку інфраструктури. На жаль, гроші, які виділено в бюджеті цього року, настільки мізерні, що вони суттєво не поліпшать велоінфраструктуру. На наступний рік потрібно переглянути деякі витратні статті бюджету, які не настільки актуальні, як розвиток веломережі", - скаазав він, додавши, що веломережу можна розвивати і за рахунок залучення грантів, однак для цього потрібні бажання влади і колосальна воля".

Як уточнила УНІАН Бондаренко, зараз концепція розвитку велосипедного транспорту в Києві перебуває на стадії затвердження міською владою.

"У цій концепції прораховано, що в Києві має бути більш як 600 км велосипедних доріг, у середньому вартість 1 км такої дороги становить близько 1 млн грн, тобто більш як 500 млн грн на всю програму, яка розрахована на 15 років",- підсумувала активіст.

загрузка...
Еще одна новость

Стиль вождения так же уникален, как отпечатки пальцев

27.05.2016 г. в 19:48, avtomaniya

Мы встречали множество исследований, связанных с автомобилями. Но ни одно из них не казалось таким странным как это. Оказывается, стиль вождения человека столь же уникален, как отпечатки пальцев, сетчатка глаза или ДНК. Исследование, проведенное группой ученых из университетов Вашингтона и Калифорнии, доказали, что это утверждение имеет смысл. Авторы…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Популярность электромобилей нанесет вред нефтяной индустрии

27.05.2016 г. в 19:48, eizvestia

Недавняя презентация Tesla Model 3, после которой спрос на этот электромобиль взлетел до небес, доказала: вопрос не в том, произойдет ли массовая электрификация мирового транспорта, вопрос в том, когда это случится? Эксперты предсказывают ежегодный 50-процентный прирост продаж электромобилей в период до 2020 года, после чего спрос сначала замедлится…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть