Які документи треба для поїздки за кордон на авто?

28.05.2016 г. в 12:35, autonews

Громадяни які вперше виїжджають на автомобілі за межі України повинні знати, які документи потрібно при собі мати. Дані питання регулюються двома нормативними актами: Конвенцією про дорожній рух і Постановою Кабінету міністрів України №1388 від 7 вересня 1998 року.

Згідно Віденської конвенції про дорожній рух, на транспортний засіб повинна бути наступна документація:

свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

розпізнавальний знак автомобіля;

посвідчення водія;

страхування «Зелена карта»;

документи для окремих випадків;

В свідоцтві про реєстрацію автомобіля повинна міститися наступна інформація:

порядковий (реєстраційний) номер;

рік випуску автомобіля;

П.І.Б. і місце проживання власника техпаспорту;

назва марки і моделі автомобіля, заводу-виробника транспортного засобу;

порядковий номер шасі (заводський або серійний номер заводу-виробника);

дозволена максимальна вага, якщо мова йде про вантажний транспортний засіб;

дата закінчення терміну дії свідоцтва, якщо вона обмежена.

При цьому, особиста інформація, що прописана в свідоцтві про реєстрацію повинна дублюватися латиною.

На кожному автомобілі має бути присутній розпізнавальний знак тієї країни, в якій він зареєстрований. (для українських авто — білий овал з чорною окантовкою і написом «UА»).

Всі країни віденської конвенції, в яку входять більшість країн Європи, зобов’язані визнавати національні водійські посвідчення (крім посвідчень водія зразка СРСР). З водійськими посвідченнями останнього покоління за кордоном фактично ніяких проблем не виникає, а от з ламінованими, які видавалися до 2011 року, на практиці виникають курйози, пов’язані з відсутністю графи «дійсні до».

Водій транспортного засобу перед виїздом за кордон, обов’язково повинен придбати страхування цивільно-правової відповідальності — «Зелену картку» — це страховий поліс (сертифікат) єдиної форми, введений на початку 1950-тих років, діє у більшості країн Європи, а також в деяких країнах Азії та Африки.

У разі відсутності права власності на транспортні засоби оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі заяви власника транспортного засобу або документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки за їх бажанням видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у відповідних сервісних центрах МВС.

Автомобіль, який знаходиться під тимчасовою забороною зняття з обліку, до поїздок в інші країни не допускається (крім лізінгу).

загрузка...
Еще одна новость

Гонку со звездой Top Gear превратили в ралли-кроссовый заезд

28.05.2016 г. в 12:35, avtoblog

Ралли-кроссовые заезды Top Gear будут проходить на хэтчбеке MINI. Создатели шоу Top Gear изменили формат традиционных заездов «Звезда в бюджетном автомобиле», результаты которых ведущие заносили на специальную доску в студии. Теперь гости передачи будут соревноваться в ралли-кроссе. Также будет изменена конфигурация трека — на трассе появятся грязевой…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Дизель против бензина. Стоит ли бояться солярки

28.05.2016 г. в 12:35, famozio

Перед покупкой автомобиля встает вечный вопрос: бензин или дизель? Отечественный потребитель чаще всего по-прежнему выбирает первый вариант, опасаясь связываться с соляркой. Развенчиваем мифы о дизельных двигателях. В Украине дизельная легковая машина давно не экзотика, но все еще редкость. В доступных сегментах автопроизводители зачастую даже не…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть