В Україні обмежують дозволений ліміт перевищення швидкості руху

24.06.2016 г. в 08:48, depo

У Парламенті зареєстрований законопроект, який передбачає зниження "безнаказаного" ліміту швидкості до 5-10 км/год замість нинішнього 20 км/год.

Після громадського обговорення законопроект номер 4275 був доопрацьований і норма ліміту швидкості змінена, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Автомотоклуб".

Сьогодні у ч. 1 статті 122 Кодексу про адміністративні правопорушення міститься норма про те, що перевищення встановленої швидкості руху штрафується тільки після збільшення її більш ніж на 20 км/год. Така норма призвела до того, що українці в місті їздять зі швидкістю 80 км/год замість належних 60 км/год, а на заміських трасах – 110 км/год замість 90 км/год. Це притому, що в Європі водії в містах не розганяються понад 50 км/год, А найвища швидкість у населених пунктах призводить до тяжких наслідків при аваріях, особливо при наїздах на пішоходів.

В законопроекті 4275 від 18.03.2016 депутати запропонували штрафувати водіїв за перевищення швидкості на 5 км/год. Але вивчивши європейський досвід, думки правозахисників і фахівців з безпеки дорожнього руху, нардепи вирішили змінити цей поріг. У доопрацьованому законопроекті номер 4275 міститься два ліміти перевищення встановленої швидкості. Для населених пунктів вона залишилася 5 км/год, а за межами населених пунктів – збільшена до 10 км/год. Це пов'язано з тим, що як спідометри, так і вимірювальні радари поліції мають похибку вимірювань. Вони залежать від швидкості. І саме такий «зазор» дасть впевненість в тому, що водій, який порушив ліміт швидкості навмисно, і це не технічна помилка. У разі фіксації такого порушення водієві загрожує штраф у розмірі 255 грн. Швидкість буде контролюватися як автоматичними камерами, так і працівниками поліції.

Крім встановлення ліміту швидкості, законопроект 4275 містить і інші важливі для безпеки дорожнього руху норми. Зокрема, створення єдиного органу, який повинен відповідати за безпеку руху в країні. Подібні організації, створені в європейських країнах, сприяли серйозному зниженню аварійності і жертв внаслідок ДТП.

загрузка...
Еще одна новость

З’явилися перші фото новітнього бронетранспортера Griffon

24.06.2016 г. в 08:48, mmr

Під час підготовки до проведення міжнародної виставки EUROSATORY 16 у Франції був помічений новий бронеавтомобіль Griffon. Новий бронеавтомобіль розроблений у рамках реалізації програми Scorpion з модернізації сухопутних військ Франції. Згідно з планом підвищення бойових можливостей наземної складової збройних сил Франції, планується замінити колісні…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Сегодня Кабмин решит, что делать с дорогами

24.06.2016 г. в 08:48, interfax

Кабинет министров Украины на заседании в пятницу, 24 июня, намерен рассмотреть вопрос ремонта дорог. "Главная тема - выполнение поручения премьера по ремонту дорог", - написал пресс-секретарь премьер-министра Дмитрий Столярчук в социальной сети Twitter, передает Интерфакс-Украина. Он сообщил, что заседание начнется в 11:00.

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть