"Моя машина важить лише 1,8 кілограми, але вартує, як справжня"

27.06.2016 г. в 13:43, expres

62-річний Ігор Сафіяник виграв етап Кубка Європи - 2016 серії "Грен-шлем" з автомодельного спорту.

Цікаво, що на самих змаганнях майстерність пілотові не потрібна. Уся його робота - запустити двигун і встигнути відійти. Машина, завдяки автоматиці, по колу радіусом 20 метрів розганяється сама. Для того щоб вийти на повну потужність, їй потрібно приблизно зробити 20 кіл. І наступні вісім, а це 500 метрів траси, є заліковими, на яких і вимірюють максимальну швидкість.

Самі машини - справжній витвір мистецтва. Крім свічок, поршня, циліндра і шин, все решта - ручна робота майстра. На створення однієї моделі йдуть місяці, а то й роки. В Івана Сафіяника дві власноруч створені моделі. Хоч машина важить лише 1,8 кілограма, її обслуговування дорожче за звичну іномарку.

"На одне змагання мені потрібні 10 свічок розжарення, а це 50 євро, три комплекти шин - 72 євро, поршнева система - 175 євро і так далі. Насправді це дуже дороге задоволення. Зрештою, звичною викруткою тут нічого не полагодиш. Має бути спеціальний інструмент. Я викладаю автомоделювання для дітей, так от для них усе спрощено. Дітям цим займатися дешево, але професіональний рівень потребує величезних витрат", - розповідає в інтерв"ю газеті "Експрес" Іван Сафіяник.

загрузка...
Еще одна новость

Как пережить жару в автомобиле без кондиционера

27.06.2016 г. в 13:43, sobkor

Эффективные советы, которые пригодятся многим водителям. С приходом настоящего знойного лета водители сталкиваются с серьезной проблемой, вызванной отсутствием кондиционера. Не имея лишних средств к его установке, владельцы транспортных средств вынуждены выживать в раскаленных коробках, пытаясь не сойти с ума и не лишиться чувств. Однако даже…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Внедорожник "Москвич": мечта, так и не ставшая явью

27.06.2016 г. в 13:43, o-doroge

Автомобиль создали в СССР в далеком 1973 году. АЗЛК-2150 – легкий внедорожник от АЗЛК, созданный в СССР в 1973 году, в рамках проекта по созданию компактного комфортабельного внедорожника. Агрегатная часть прототипа была унифицирована с моделью М-2140, планировавшейся в то время к производству. Всего было создано два прототипа М-2150 с брезентовым…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть