Українці чекають напливу дешевих іномарок

09.07.2016 г. в 09:31, mmr

Український автомобільний ринок завмер в очікуванні буму іномарок з пробігом. Остаточний текст закону №3251 про зниження акцизу на ці автомобілі ще не затверджений, але більшість споживачів уже відклали купівлю до моменту його вступу в силу.

За перший місяць літа було зареєстровано близько 5 тис. імпортованих легкових автомобілів, з цієї кількості 257 – імпортні автомобілі з пробігом, частка яких складає лише 5% від загального обсягу продажів. Про це повідомляє Укравтопром.

Порівняно з травневими продажами первинний ринок б/у іномарок виріс на 20%, але скоротився на 80% щодо червня 2015 року. Лідером червневих продажів б/у іномарок стала – Renault (64 автомобіля), друге місце – Volkswagen (52 машини) і третє розділили між собою Skoda і Opel (по 21 автомобілю)

Начальник відділу автомобілів з пробігом Das Welt Auto Сергій Федчун розповідає, що такі показники пов’язані насамперед з очікуванням закону №3251, який істотно знижує вартість іноземних автомобілів з пробігом. За його словами, споживачі чекають, коли буде зниження цін на автомобільному ринку. З цим погоджується директор з маркетингу групи компаній АІС Сергій Боровик та зазначає, що зараз немає чого везти іномарку з пробігом і платити акциз в кілька тисяч євро.

Нагадаємо, 4 липня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон №3251 про стимулювання ринку автомобілів з пробігом. Цей закон дозволить до 1 січня 2019 року значно знизити акцизний збір для імпорту іномарок з пробігом в 2-28 разів, залежно від типу та об’єму двигуна за умови ввезення машини на період не менше одного року.

Старший аналітик ІК “Арт Капітал” Олексій Андрейченко пояснює, що в червні, як і в травні, частка легкових автомобілів з пробігом в загальному обсязі продажів становила всього 5%. За його словами, це дуже низький показник для останніх двох років, коли з одного боку скасували утилізаційний збір, що перешкоджав продажу б/у автомобілів, а з іншого боку нові автомобілі стали менш доступними через девальвацію гривні та падіння доходів населення.

“Для порівняння, в травні і червні минулого року частка б/у автомобілів в продажах становила 28%”, – говорить аналітик. За його словами, таке падіння реєстрацій авто з пробігом останні два місяці пояснюється очікуванням спочатку прийняття в Раді, а потім підписання президентом закону № 3251, який знижує акцизи на б/у автомобілі в 10 разів і більше, роблячи їх більш доступними.

За підсумками першого півріччя в Україні було зареєстровано 3,5 тис. іномарок з пробігом, це на 37% менше, ніж за перше півріччя 2015 року. Частка іноземних легкових автомобілів з пробігом склала 11% від загальних продажів. В цілому ж, в 2015 році українці купили 14,2 тис. іномарок з пробігом.

У другому півріччі продажу б/у автомобілів можуть зрости в 3 рази порівняно з минулим роком завдяки дії закону №3251. “Таке зростання в другому півріччі може забезпечити приріст продажів автомобілів з пробігом на 100%, до 30 тис. машин в 2016 році”, – каже Андрейченко.

загрузка...
Еще одна новость

Украинцы внезапно бросились скупать коммерческие автомобили

09.07.2016 г. в 09:31, segodnya

В июне рынок новых коммерческих автомобилей увеличился на 141% относительно показателя годичной давности и составил – 709 проданных авто. Увеличение продаж зафиксировано также и к результату предыдущего месяца – на 65 процентов, сообщает ассоциация "Укравтопром". Наибольшую долю – 35% в этом сегменте авторынка заняли автомобили марки Renault. Реализовав…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Эксперты рассказали, где быстро и недорого купить машину в Украине

09.07.2016 г. в 09:31, hronika

Покупка собственного четырехколесного средства передвижения – грандиозное и долгожданное событие для каждого автомобилиста. Когда нужная денежная сумма собрана, а модель транспортного средства выбрана, важно найти, где быстро и недорого купить автомобиль. Естественно увлекаться экономией тоже не нужно, чтобы не приобрести машину в плохом техническом…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть