Нововведення для водіїв: що потрібно знати, щоб обійтися без штрафів

10.07.2016 г. в 23:14, zak-kor

Скоро обіцяють повернути "листи щастя". У МВС повідомили, що до жовтня на дорогах будуть встановлені камери. Розрахуватися за порушення на автодорогах можна балами.

Рік тому ВР прийняла закон, що передбачає повернення системи автофіксації порушень ПДР. Нагадаємо, її вже запускали в 2008 році, але в 2010-му Конституційний суд визнав відеофіксацію незаконною. Камери, що є зараз, за словами речника МВС Артема Шевченка, працюють у режимі звичайного відеоспостереження, але при запуску нового проекту їх знову почнуть використовувати за призначенням.

Перед новим запуском 4 липня вже провели экперимент: дві камери встановили в Одесі і ще одну в Києві. “За шість годин тестового режиму на трьох камерах зафіксовано порушень на суму штрафів близько 3 млн грн”, — заявив глава МВС Арсен Аваков. У планах — до жовтня встановити близько 5 тис. камер по всій Україні, хоча в Нацполіції прогнозують: на повну силу вони запрацюють в наступному році. На встановлення і наладку, за словами Авакова, потрібно декілька мільярдів доларів, а оскільки грошей у бюджеті немає, то МВС планує провести конкурс інвесторів.

Камери будуть фіксувати сім видів порушень: перевищення швидкості, проїзд на червоний, їзду по зустрічній смузі, порушення правил паркування, рух по тротуарах, смугах громадського транспорту, порушення правил руху через залізничний переїзд.

За словами заступника голови Нацполіції Костянтина Бушуєва, це дозволить знизити аварійність на 30%. “По всій країні є 2000 небезпечних і аварійних ділянок, які ми плануємо обладнати камерами в першу чергу. Ці місця в основному у великих містах”, — каже Шевченко.

БЕЗ ЛЮДИНИ. У свою чергу голова Асоціації безпеки дорожнього руху Михайло Берлін каже, що така система буде працювати тільки в разі, якщо з процесу прибрати людину: “Система має працювати автоматично. Тобто щоб і чиновник будь-якого рівня, і звичайна людина отримували штраф. Не повинно бути людини, яка буде їх сортувати. Так це працює в усьому світі”. Але, за словами Авакова, камера фіксуватиме порушення, після чого дані передадуть у центр обробки даних Нацполіції, а отримана інформація буде оброблятися поліцейським. Вже після його аналізу виноситься електронна адміністративна постанова, яка і надсилається порушнику. У свою чергу юрист Вадим Володарський вважає, що система приречена на провал. “У нас приблизно 40% автомобілів продано за дорученням. Плюс люди іноді позичають машину родичам або друзям. Врешті вона може бути в угоні. У нас в законі прописана відповідальність власника, незалежно від того, хто порушив ПДР. Це той же принцип, який минулого разу заперечив Конституційний суд. І люди будуть масово посилатися саме на те його рішення, коли до них почнуть приходити нові “листи щастя”. І ніщо не завадить їм оскаржити всі ці квитанції в суді. Тож нічого працювати і на цей раз не буде”, — зазначає він.

БАЛИ. Також зі стартом роботи камер кожен водій зможе розраховуватися за порушення балами. Нагадаємо, на початку року кожен шофер отримає 150 балів на рік. В Адмінкодексі будуть прописані порушення на дорозі і кількість балів, що знімаються за них. Наприклад, за перевищення швидкості на 20 км/год відберуть 50 балів (еквівалент штрафу 255 грн). Тобто лише четверте таке порушення буде каратися безпосередньо грошовим штрафом. Юристи вважають, що такі “бонуси” вводити небезпечно, адже вони дають право водіям якийсь час безкарно порушувати ПДР.

загрузка...
Еще одна новость

Что такое триплекс: случайность и лобовое стекло

10.07.2016 г. в 23:14, autocentre

Автомобильные стекла отличаются от обычных тем, что будучи разбитыми, не причиняют существенного вреда человеку – их осколки получаются неопасными. Достигается это одним из двух путей. Более простой – сделать стекло закаленным, чтобы оно крошилось на мелкие части, не могущие причинить серьезные раны. Кроме того, закаленное стекло получается в несколько…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Что ждет рынок подержанных машин и как выбрать себе автомобиль правильно

10.07.2016 г. в 23:14, kr24

В мае-июне на вторичном рынке было продано вполовину меньше машин по сравнению с прошлым, при этом кризисным для авторынка годом. Эксперты поясняют такую динамику просто: люди откладывают покупку в надежде на тотальное удешевление подержанных иномарок. Напомним, закон о снижении акцизов на импорт бэушных авто был принят парламентом в конце мая. В середине…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть