Правозахисники розповіли про новий закон для водіїв

15.07.2016 г. в 22:15, dniprograd

Дніпропетровські правозахисники оцінили новий закон про штрафи для п'яниць за кермом. Про це на прес-конференці у Zabeba повідомили правозахисники.

«За ДТП у нас передбачена адміністративна відповідальність і, в деяких випадках, кримінальна відповідальність, - сказала адвокат Юлія Сегеда. - Якщо в результаті події заподіяно наслідки середньої тяжкості чи тяжкі, або ДТП призвело до смерті однієї чи декількох осіб, то ми говоримо вже про кримінальну відповідальність. Той законопроект, який вчора був прийнятий і відправився на підпис до президента, і, ми сподіваємося, що він буде підписаний і опублікований, він підсилює саме адміністративну відповідальність. Але ми можемо в статті закону не те що штрафи підвищити: 10 тисяч гривень, 20 тисяч або написати там хоч розстріл на місці, справа в іншому. Ми повинні домогтися сукупної роботи правоохоронної і судової системи, яка не допустить ухилення від відповідальності».

Правозахисниця впевнена, що якщо нетверезий водій спокійно чекає приїзду правоохоронців, то яке б покарання ні передбачав закон, його можна уникнути.

«Найбільше запитань під час обговорення закону було пов'язано з його виконанням, - заявила Юлія. - Саме виконання закону правоохоронцями та судами може змусити людину, яка сідає в нетверезому вигляді за кермо, згадати про невідворотність покарання. Такий водій повинен на 100% знати, що він не «вирішить» і не відкупитися ».

За новим законом перший штраф становить 10 тисяч 200 гривень, повторні штрафи протягом року - 20 тисяч 400 гривень.

«Але водіїв лякає більше не штраф, а вилучення авто, - сказала Юлія Сегеда. - Якщо водія неодноразово протягом року зупиняли в нетверезому стані за кермом, то судом може бути призначено таке покарання».

На думку тренера національної поліції, командира кіборгів, представника «Всеукраїнської спілки ветеранів АТО» Кирила Недрі, тих, кого ловлять повторно, можна сміливо зарахувати до алкоголіків.

«Одне із завдань закону - це превентивна функція, - сказав Кирило Недря, - я залишаюся прихильником того, що поки для початку не буде передбачено за водіння у п'яному вигляді мінімум адмінарешт на пару місяців, від таких законів не буде толку».

За словами кандидата юридичних наук Дениса Голобородько, новий закон навряд чи зможе змінити ситуацію на дорогах.

«Коли власник авто передає право водіння свого друга, який на три чарки менше випив, то в цьому випадку один буде вважатися водієм і понесе свою відповідальність, а той, хто передав право водити, може понести відповідальність у вигляді штрафу і вилучення машини. Але дуже складно довести, що власник передав право водити нетверезому товаришу», - сказав юрист.

Денис також впевнений, що жорстокість відоповідальності - це заміна одного виду покарання іншим. Що можна запропонувати сильніше штрафу? Наприклад, адміністративний арешт і будь-яка повторність - це вже кримінальна відповідальність. Зараз такий арешт максимально передбачає 15 діб. Це мало, і деякі водії просять суд відсидіти 5-10 діб, ніж платити штраф.

загрузка...
Еще одна новость

Geely Emgrand GL розсекретили в Мережі

15.07.2016 г. в 22:15, mmr

Представники китайської автомобільної компанії Geely повідомили про те, що незабаром планують офіційно представити суспільству свій новий автомобіль моделі Geely Emgrand GL. Попередньо презентація відбудеться вже в жовтні цього року. Виробник не став тримати в таємниці всю інформацію про новинку і опублікував в Мережі кілька фотознімків із зображенням автомобіля. Варто відзначити, що автомобіль вийшов стильним і сучасним. Інженери і дизайнери добре попрацювали і встановили на новинку світлодіодну оптику, нижню частину переднього бампера укомплектували протитуманними фарами. За попередніми даними стало відомо, що модель отримала під капотом бензиновий мотор об’ємом 1,8 літра, який може видавати трохи більше 133 кінських сил, а також об’ємом 1,3 літра видає близько 130 коней. Залежно від комплектації,…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Ты ни за что не поверишь! Сколько денег Tesla тратит на рекламу

15.07.2016 г. в 22:15, topgir

Агентство Global Equities Research выяснило, сколько средств тратят автокомпании на продвижение и пиар своих машин. Аналитики организации посчитали, какое количество рекламных долларов приходится на каждый реализованный автомобиль. Самым интересным моментом этого исследования оказалось то, что в конце списка расположилась Tesla. Выяснилось, что она тратит на рекламу одного своего авто… 6 долларов! Шесть долларов, Карл! Это, к слову, в 554 раза меньше затрат лидера рейтинга – Ягуара, который тратит на продвижение одного своего авто порядка 3325 долларов. В целом же список 5 самых затратных и 5 экономичных автопроизводителей в плане рекламных инвестиций выглядит так:

Прочитать новость
загрузка...
Загрузка...
Loading...

© 2013-2017 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть