На штрафмайданчик! За що можуть евакуювати автомобіль

06.08.2016 г. в 19:36, ckp.in.ua

Евакуація автомобіля на штрафмайданчик – історія вкрай неприємна, яка найчастіше закінчується скандалами та судовими процесами. Проте більшості таких ситуацій можна було б уникнути, якби водії знали свої права та відстоювали їх на місці.

У листопаді минулого року вступили в силу зміни у законодавстві щодо регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Зокрема, вони передбачають автоматичну фіксацію порушень ПДР, а також змінені правила евакуації авто. Так, тепер працівники поліції можуть евакуювати автомобіль, якщо його власником було здійснене адмінправопорушення. Проте закон також визначає, що здійснювати цю процедуру правоохоронці можуть лише у тому випадку, якщо ними були вичерпані усі інші заходи впливу, передбачені КУпАП. До речі, якщо затриманий автомобіль суттєво не перешкоджає іншим автомобілям та не створює незручностей для інших учасників дорожнього руху, евакуювати його немає необхідності.

З яких ще причин ваше авто можуть забрати на штрафмайданчик? По-перше, якщо ви зупинились у недозволеному місці. Ще одна підстава для евакуації – якщо у вас немає при собі водійського посвідчення або ви раніше були позбавлені права керувати авто. Перебування у стані алкогольного сп’яніння також дає право поліцейським евакуювати авто на штрафмайданчик. Автомобіль можуть евакуювати також у зв’язку з його несправністю. Важливо знати, що за порушення правил паркування працівники поліції не можуть накласти на вас адміністративне стягнення – це до їхньої компетенції не входить.

Евакуація “за законом“

Як діяти, якщо ви порушили правила стоянки, внаслідок чого працівники поліції вирішили евакуювати транспортний засіб? Слід наголосити, що порядок доставлення авто на спецмайданчик чітко регулюється законом. Так, після приїзду евакуатора працівник поліції зобов’язаний скласти акт огляду автомобіля та протокол у присутності двох свідків та представника організації, якій безпосередньо належить евакуатор. До відповідного документа можуть також додаватись фото автомобіля, а також перелік особистих речей водія, що в ньому знаходяться.

“Коли поліцейський складає протокол про адмінправопорушення, він обов’язково має повідомити водію місце, куди його автомобіль буде доставлено на зберігання. Проте бувають випадки, коли автомобіль евакуюють за відсутності власника авто. Тому, якщо ви повернулись на місце, де залишили свій автомобіль, та не виявили ні машини, ні інформації від поліцейського про його вилучення – відразу телефонуйте за номером “102”. Там за номером і маркою автомобіля визначать, евакуювали ваше авто чи вкрали”, – говорить юрист ЮК “Центр Конфліктології і Права” Катерина Коваленко.

За словами юриста, якщо поліцейський не залишив на місці вилучення авто інформації про те, за що і куди його було евакуйовано, або ж порушив процедуру притягнення особи до адмінвідповідальності, водій може оскаржити дії поліції у суді. До речі, в подальшому це взагалі може стати підставою для того, щоб провадження у справі про притягнення водія до відповідальності за неправильну зупинку чи стоянку було закрите.

Зверніть увагу, що автомобіль може бути тимчасово затримано лише на період, поки розглядається справа про адмінправопорушення, але не більше ніж на три дні з дати, коли авто було затримано. Відлік цього строку починається з дня оформлення протоколу.

Як забрати авто?

Для того, щоб повернути автомобіль зі штрафмайданчика, власнику необхідно написати відповідну заяву. Проте повернення автомобіля можливе лише за умови сплати власником транспортного засобу витрат, які пов’язані з транспортуванням і зберіганням авто. Щоб забрати свій автомобіль, необхідно також пред’явити протокол про адмінправопорушення.

“Водії мають пам’ятати, що забрати своє авто зі штрафмайданчика можна після закінчення триденного строку з моменту тимчасового вилучення автомобіля. Навіть якщо справа про адмінправопорушення ще розглядається, звернення власника авто є обов’язковим для виконання. Але водію доведеться сплатити певні кошти за транспортування та зберігання авто на штрафмайданчику. Ця сума залежатиме від маси автомобіля. Так, якщо авто масою до 2 тон, водій має сплатити 600 грн. У випадку, якщо автомобіль важить від 2 до 3 тон, то сума збільшується до 700 грн”, – говорить Катерина Коваленко.

Практичні поради

І наостанок дамо кілька основних порад водіям, які можуть допомогти уникнути неприємних наслідків у результаті евакуації авто. По-перше, пам’ятайте, найчастіше причиною евакуації автомобіля є зупинка або стоянка у недозволеному місці, тому залишайте своє авто виключно там, де це дозволено. До того часу поки не буде підписано протокол та акт передачі автомобіля у вас є можливість забрати автомобіль на місці, після підписання протоколу такої можливості не буде – доведеться їхати на штрафмайданчик. Підкреслимо, що евакуація транспортного засобу з пасажирами всередині – заборонена. Ви, звичайно, можете спробувати залишитись у салоні, аби уникнути евакуації, але це тягне за собою неприємні наслідки – відповідальність за непокору працівникам поліції. І нарешті ще один важливий момент – перед тим, як забрати авто з штрафмайданчика, перевірте, чи немає на ньому нових пошкоджень. Якщо такі є, обов’язково зафіксуйте їх на камеру. Можна також самостійно скласти простий акт, в якому це все буде вказано, та залучитися одним або двома свідками. Далі на вас чекатиме візит до незалежного експерта, щоб оцінити суму збитків. Ось невеликий перелік рекомендацій, які можуть стати вам у пригоді. Та найголовніше – пам’ятайте про свої права та будьте обачними на дорозі.

загрузка...
Еще одна новость

В какой стране выгоднее покупать б/у авто

06.08.2016 г. в 19:36, autodriving

Если вы вдруг решили пригнать б/у авто из Европы, то вам лучше заранее узнать в какой стране его выгоднее купить. Нидерланды Портовая страна, поэтому есть много коммерческих авто. Что касается легковушек, то близость к морю может стать причиной коррозии кузова. Возможен большой пробег автомобилей, которые использовались в коммерческих структурах. Германия Много…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Что принёс месяц работы Uber в Киеве

06.08.2016 г. в 19:36, segodnya

Уже месяц киевляне пользуются популярным во всем мире мобильным сервисом по заказу такси Uber, который внедрен в 450 городах мира. Некоторые эксперты сомневались, что такой сервис приживется в Киеве, ведь не секрет, что около 90% бизнеса, связанного с такси, находится в тени и легализовать его — затея не из простых. Мы проверили, действительно…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть