Укравтодор змінює обличчя?

07.08.2016 г. в 22:11, ukurier

Якість доріг контролюватимуть через запроваджену систему філій, а бюджетні кошти — завдяки ProZorro.

З початку цього року Укравтодор відремонтував близько 4 мільйонів квадратних метрів доріг державного значення. Про це заявив виконувач обов’язків голови Державного агентства автомобільних доріг України Євген Барах. Він зазначив, що це стало можливим завдяки збільшенню фінансування: у липні додатково спрямовано 1,5 мільярда гривень на поточний дрібний ремонт та зимове утримання, а також 3,9 мільярда гривень на поточний середній ремонт доріг.

Із 1 серпня електронна система публічних закупівель ProZorro, яка має повноцінно запрацювати по всій країні для ефективного використання та економії держкоштів, торкнеться і цього підприємства. «Це дієвий механізм для зменшення корупції і значної економії бюджетних коштів. Маємо ситуацію, коли система ProZorro економить державі 10—15% за кожну закупівлю. Запровадивши систему дотендерної оцінки, сподіваюся, зекономимо щонайменше 30, а то й 100%, можливо, 200% коштів (подекуди). В середньому по країні це теж економія 10—30%. Коли корупціонерів посадять у тюрми, от тоді зекономимо найбільше», — заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Нині в країні до співробітництва залучають чимало іноземних компаній, які мають досвід будівництва складних об’єктів у Європі та світі. Дороги — це пріоритет для держави. Щоб не було зловживань, максимально спрощують процедури участі таких компаній у тендерах як міжнародних фінансових організацій за їхні кошти, так і коштом державного бюджету. В Мінінфраструктурі розуміють: чим швидше демонополізувати ринок, тим кращу якість робіт отримаємо для країни. Щоб не було такого, коли дороги будують, а через чотири роки вони стають абсолютно непридатними для експлуатації.

Планується, що якість збудованих чи відремонтованих доріг контролюватимуть незалежно — через запроваджену систему філій (вона перебуває на фінальній стадії погодження урядової постанови). На доручення Прем’єр-міністра нині створюють робочу групу, до якої увійдуть представники контрольно-перевіряючих органів і фіскальних спільно з Укравтодором. Це робиться з метою унеможливлення створення так званих чорних ям, коли кошти, замість того щоб спрямувати на ремонт доріг, використали на задоволення чиїхось приватних потреб.

«За попередніми підрахунками, щонайменше у 2—3 рази в окремих ситуаціях завищували вартість матеріалів під час закупівлі», — уточнив Євген Барах. Тепер в Укравтодорі готують порівняльну таблицю, в якій вказуватимуть товарні групи і суми, коли було зафіксовано завищення цін. Надалі підприємство здійснюватиме всі тендери виключно через електронну систему закупівель ProZorro.

загрузка...
Еще одна новость

На свой страх и иск: как автовладельцы выбивают выплаты из страховщиков-банкротов

07.08.2016 г. в 22:11, rbc

В Украине растет число неплатежеспособных страховщиков в сегменте обязательного страхования гражданско-правовой ответственности автовладельцев (ОСГПО). Общая задолженность неплатежеспособных страховщиков перед потерпевшими составляет около 200 млн гривен. 1 августа 7 крупных игроков этого рынка были признаны банкротами. Но пока никаких рецептов по спасению ситуации нацрегулятор рынка не предлагает, кроме выведения страховщиков с рынка. Тем временем, для пострадавших автовладельцев ситуация тупиковая - добиться компенсационных выплат через суд практически невозможно. 1 августа стало известно, что отечественные суды признали банкротами семь страховых компаний, которые занимались страхованием гражданско-правовой ответственности автовладельцев. По данным Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ), обанкротились компании "Бонус", "Ренессанс", "Галактика",…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

В России беременная девушка вылетела через лобовое стекло в результате ДТП

07.08.2016 г. в 22:11, gazetavv

Столкновение произошло прямо напротив поста ГИБДД. На Алтае, Российская Федерация, произошло ДТП с участием двух автомобилей. Toyota Corolla, в которой ехала беременная жнщина, двигалась по главной трассе, соблюдая скоростной режим. Навстречу машине выехал хлебовоз и не уступил преимущество легковому автомобилю. В результате произошло столкновение, после которого беременная девушка вылетела из своего автомобиля через лобовое стекло. Авария произошла на выезде из города, прямо напротив мобильного поста ГИБДД. Очевидцы происшествия выбежали из своих автомобилей и начали вызывать "скорую помощь". Автор видео сообщил в описании, что пострадавшая девушка на 8 месяце беременности, ее ребенок не пострадал.

Прочитать новость
загрузка...
Загрузка...
Loading...

© 2013-2017 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть