Укравтодор змінює обличчя?

07.08.2016 г. в 22:11, ukurier

Якість доріг контролюватимуть через запроваджену систему філій, а бюджетні кошти — завдяки ProZorro.

З початку цього року Укравтодор відремонтував близько 4 мільйонів квадратних метрів доріг державного значення. Про це заявив виконувач обов’язків голови Державного агентства автомобільних доріг України Євген Барах. Він зазначив, що це стало можливим завдяки збільшенню фінансування: у липні додатково спрямовано 1,5 мільярда гривень на поточний дрібний ремонт та зимове утримання, а також 3,9 мільярда гривень на поточний середній ремонт доріг.

Із 1 серпня електронна система публічних закупівель ProZorro, яка має повноцінно запрацювати по всій країні для ефективного використання та економії держкоштів, торкнеться і цього підприємства. «Це дієвий механізм для зменшення корупції і значної економії бюджетних коштів. Маємо ситуацію, коли система ProZorro економить державі 10—15% за кожну закупівлю. Запровадивши систему дотендерної оцінки, сподіваюся, зекономимо щонайменше 30, а то й 100%, можливо, 200% коштів (подекуди). В середньому по країні це теж економія 10—30%. Коли корупціонерів посадять у тюрми, от тоді зекономимо найбільше», — заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Нині в країні до співробітництва залучають чимало іноземних компаній, які мають досвід будівництва складних об’єктів у Європі та світі. Дороги — це пріоритет для держави. Щоб не було зловживань, максимально спрощують процедури участі таких компаній у тендерах як міжнародних фінансових організацій за їхні кошти, так і коштом державного бюджету. В Мінінфраструктурі розуміють: чим швидше демонополізувати ринок, тим кращу якість робіт отримаємо для країни. Щоб не було такого, коли дороги будують, а через чотири роки вони стають абсолютно непридатними для експлуатації.

Планується, що якість збудованих чи відремонтованих доріг контролюватимуть незалежно — через запроваджену систему філій (вона перебуває на фінальній стадії погодження урядової постанови). На доручення Прем’єр-міністра нині створюють робочу групу, до якої увійдуть представники контрольно-перевіряючих органів і фіскальних спільно з Укравтодором. Це робиться з метою унеможливлення створення так званих чорних ям, коли кошти, замість того щоб спрямувати на ремонт доріг, використали на задоволення чиїхось приватних потреб.

«За попередніми підрахунками, щонайменше у 2—3 рази в окремих ситуаціях завищували вартість матеріалів під час закупівлі», — уточнив Євген Барах. Тепер в Укравтодорі готують порівняльну таблицю, в якій вказуватимуть товарні групи і суми, коли було зафіксовано завищення цін. Надалі підприємство здійснюватиме всі тендери виключно через електронну систему закупівель ProZorro.

загрузка...
Еще одна новость

На свой страх и иск: как автовладельцы выбивают выплаты из страховщиков-банкротов

07.08.2016 г. в 22:11, rbc

В Украине растет число неплатежеспособных страховщиков в сегменте обязательного страхования гражданско-правовой ответственности автовладельцев (ОСГПО). Общая задолженность неплатежеспособных страховщиков перед потерпевшими составляет около 200 млн гривен. 1 августа 7 крупных игроков этого рынка были признаны банкротами. Но пока никаких рецептов…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

В России беременная девушка вылетела через лобовое стекло в результате ДТП

07.08.2016 г. в 22:11, gazetavv

Столкновение произошло прямо напротив поста ГИБДД. На Алтае, Российская Федерация, произошло ДТП с участием двух автомобилей. Toyota Corolla, в которой ехала беременная жнщина, двигалась по главной трассе, соблюдая скоростной режим. Навстречу машине выехал хлебовоз и не уступил преимущество легковому автомобилю. В результате произошло столкновение,…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть