Сонливість за кермом: Що провокує, як подолати

11.08.2016 г. в 16:18, expres

Улітку водіїв присипляють спека, монотонний рух і навіть міцна кава.

Мабуть, не раз у житті це бувало з кожним водієм: кермуєш і раптом відчуваєш, що твої очі злипаються, картинка попереду розпливається... Для таких випадків існує негласне правило: негайно зупинитися, з'їхати на узбіччя дороги й перепочити.

Але, на жаль, чимало автомобілістів цим правилом нехтують чи просто не встигають відреагувати. Звідси й сумна статистика: до 10% автоаварій на дорозі трапляються тому, що водій заснув за кермом. І більшість таких інцидентів стаються о літній порі, коли люди долають тривалі автодистанції, мріючи про море, гори, озера. Причому це може статися навіть з тими, хто добре відпочив і виспався перед дорогою. Що ж провокує таку невчасну і небезпечну сонливість?

Серед факторів, що спричиняють несподівану сонливість у людини, є й погодні умови. Так, наприклад, при спекотній погоді розширюються судини, через це може різко знизитися артеріальний тиск, і навіть людину, що добре виспалася, раптом потягне на сон, -- пояснив Іван Сосін, доктор медичних наук, лікар-нарколог. -- А нерідко водії в автомобілях, не обладнаних кондиціонерами, потрапляють у своєрідну температурну пастку. За таких умов не лише заснути, а й дістати запаморочення можна.

Крім того, небезпечний за кермом стан можуть провокувати ліки. Список препаратів, якi загальмовують швидкiсть реакцiй та координацiю рухiв, викликають сонливість, доволі широкий. І пiдступнiсть багатьох із цих медикаментів у тому, що наслiдки їх вечiрнього вживання можуть проявитися навіть наступного ранку.

Так, чимало людей змушені щодня вживати препарати вiд гiпертонiї, і вони також можуть провокувати сонливість. Якщо немає можливостi вiдмовитися вiд водiння авто, то принаймнi слiд за допомогою лiкаря пiдiбрати такi лiки, якi мають мiнiмальнi побiчнi дiї.

Не варто сідати за кермо й особам, що, наприклад, мають сезонну алергію і заживають протиалергенні препарати із так званого старого поколiння. Завжди уважно читайте в інструкції до препарату не лише про правила вживання, а й про можливу побічну дію.

Зрештою, пригальмовують реакцiю навiть трав'янi мiкстури (зі собачою кропивою, валерiаною, мелiсою). Чимало з них ще й мiстять спирт. А якщо вам з тієї чи iншої причини доводиться вживати вiдразу кiлька препаратiв, то раджу поцiкавитися, як вони взаємодiють.

А чи може бути сонливість за кермом симптомом недуги, про яку людина, можливо, навіть не здогадується?

Сонливість -- характерна ознака атеросклерозу судин головного мозку, коронарних артерій, недуг щитоподібної залози, цукрового діабету. Якщо сонливість переслідує водія постійно, то йому слід звернутися до кардіолога, невропатолога, ендокринолога, пройти необхідне обстеження, здавши аналіз крові. А не випробовувати долю за кермом.

Якщо сонливість викликана лише втомою, спекою, поганим сном уночі, а їхати конче потрібно, то як найкраще себе підбадьорити водієві, щоб не дрімати за кермом? Горня кави врятує?

-- Якщо є вибір, то краще -- чай, -- сказав Ігор Плеш, доктор медичних наук. -- У чашці чорного чаю середньої міцності міститься до 30 мг кофеїну -- це менше, ніж у традиційній порції еспресо (50 мг). Однак приблизно через 3 години дія навіть якісної кави починає вщухати, а через 6 годин від неї і сліду не залишається. Тонізувальний ефект чаю розвивається повільніше і діє довше.

загрузка...
Еще одна новость

В Tesla назвали дату премьеры электрогрузовика и микроавтобуса

11.08.2016 г. в 16:18, autonews

Впервые в истории Tesla грузовик и минивэн дебютируют в начале-середине следующего года. Ранее сообщалось, что в модельный ряд американского бренда также войдет пикап. В первую очередь новинка будет ориентирована на американский рынок. Основными конкурентами автомобиля могут стать Ford F-150, Dodge Ram и Chevrolet Silverado. Пикап, как…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Кличко заявил, что отремонтирует дороги в Киеве и даст гарантию на асфальт

11.08.2016 г. в 16:18, strana

Благодаря дополнительным поступлениям в бюджет в столице на протяжении этого года будут отремонтированы 52 дороги, хоть ранее и говорили о 44. Об этом сообщил мэр Киева Виталий Кличко в интервью "5 каналу". "Запланирован был ремонт 44 дорог. Позже мы поняли, что у нас имеются доппоступления в бюджет. Мы осознавали, что летом мы имеет не так много…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть