Експерти спрогнозували ціну газу для авто

13.09.2016 г. в 07:22, gazeta

Мінімум два тижні вартість скрапленого газу для автомобілів зростатиме, доки розпродадуть партії, закуплені сьогодні.

Про це в коментарях Gazeta.ua розповіли директор консалтингової компанії "Юпеко" Олександр Сіренко та аналітик компанії "Альпарі" Антон Козюра.

"Різкого нарощування виробництва скрапленого газу в Україні не буде до Нового року. Як мінімум пару тижнів ціна зростатиме, доки розпродадуть газ, який закупили сьогодні. 13 гривень за літр - не межа. Ціни на скраплений газ уже на межі привабливості - це 50-55 відсотків від ціни 95-го бензину. Так і балансуватимемо на межі", - спрогнозував Олександр Сіренко.

За словами Сіренка, на газовому аукціоні 7 вересні був ажіотаж. Ціна з заводу була чи не найбільша за всю історію - понад 20 600 грн за т, це приблизно 11 грн за літр. Вищою вона була тільки у лютому 2016-го, коли курс долара наближався до 30 грн.

"2016 року в Україні ринок авто на газу збільшився мінімум на 40 відсотків. Попит на скраплений газ так само зріс. А експорт та виробництво відстає. Росія притримує відвантаження нафти Білорусі, яка її переробляє також і на скраплений газ та експортує в Україну. У нас в країні видобуток газового конденсату й нафти збільшився лише в приватних компаніях. У державних - скоротився через високу ренту. Виробники користуються цим і піднімають ціну на газ", - пояснив Олександр Сіренко.

Дещо іншу точку зору має аналітик компанії "Альпарі" Антон Козюра.

"Важливу роль, проте далеко не вирішальну, в зростанні вартості палива зіграло зниження вартості гривні відносно долара США, яке спостерігають уже протягом місяця. За цей час гривня впала приблизно на 8,2%. Водночас теперішній стрибок цін на автогаз виглядає спекулятивним, є досить високі шанси, що вже до кінця поточного місяця ціна стабілізується. На це цілком може вплинути традиційне зниження попиту після проведення сільгоспробіт. А також виведення з планових ремонтів потужностей, які на даному етапі виведені з ринку", - аргументував Антон Козюра.

загрузка...
Еще одна новость

В сети появилось видео украинского БМП с немецким двигателем

13.09.2016 г. в 07:22, realii

Нa Житoмиpcкoм бpoнeтaнкoвoм зaвoдe aдaптиpoвaли двигaтeли нeмeцкoй фиpмы Deutz для уcтaнoвки нa БМП-1 и БМП-2 вмecтo poccийcких УТД-20. Об этoм в Facebook cooбщил кoopдинaтop гpуппы "Инфopмaциoнный cпpoтыв" Дмитpий Тимчук. "Пpoблeмa c двигaтeлями для БМП вoзниклa пpaктичecки c caмoгo нaчaлa АТО, пocкoльку пoдoбнaя пpoдукция у нac нe выпуcкaeтcя.…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Ремонт на трассе "Днепр-Николаев" откладывается

13.09.2016 г. в 07:22, novosti-n

Водители уже начинают поговаривать о мистике, поскольку по-другому нельзя объяснить ситуацию, которая происходит с печальноизвестной трассой «Днепр-Николаев». Напомним, что эта трасса является самой ужасной трассой в Украине. Не смотря на то, что автодор то и дело пытается отремонтировать трассу, ремонт по разным причинам откладывается, а то и…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть