Екс-чиновник розповів, як зникають гроші на ремонт доріг

16.09.2016 г. в 22:31, informator

Колишній голова дорожнього департаменту Міністерства інфраструктури України Роман Хміль, Мінфін постійно займався махінаціями із коштами, які виділялись автодорам.

Про це повідомляє ТСН.

“Ми вперлися в Верховну Раду – нічого не було прийнято. Всі розмови точаться навколо цього. Хочете, щоб ми проголосували за такий законопроект? Посадіть нашу людину в таке крісло”, – зазначив він.

Наприклад, депутати мали б проголосувати за створення спеціального дорожнього фонду, куди повинні були надходити гроші від акцизу на нафтопродукти і далі йти на ремонт. У 2015 році сума бензинових надходжень сягала 26 мільярдів гривень.

“Насьогодні акциз, який має бути цільовим на дороги, і який всі автомобілісти сплачують, коли купують бензин. Держава нам каже, що ви маєте платите цей акциз тому, що нам потрібно ремонтувати дороги, якими ви їздите, а по факту на дороги доходить до 10% тих грошей, які збираються”, – додав Хміль.

Таким чином, 26 мільярдів гривень знову підуть куди завгодно, тільки не на дороги. Але платять автовласники не тільки той акциз. Уже два роки діє 5% податок на роздрібний прожаж пального на АЗС. Щоразу заправляючи власний автомобіль, 5% від загальної суми йде до бюджету населеного пункту, де розташована заправна станція.

Наприклад, загалом в 2015 році, згідно з відповіді Київської міськдержадміністрації, столиця отримала майже 1 млрд гривень від податку на паливо.

Цього року – дохід буде ще більшим. При цьому в державі створена система за якою роботу Укравтодору контролює тільки сам Укравтодор.

“Укравтодор контролює сам себе і навіть ті гроші, які ми узгодили з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Вони були готові цього року профінансувати експертизу всіх доріг в Україні. Ця експертиза була скасована командою Володимира Омеляна та в.о. голови Укравтодору Євгена Бараха”, – розповів Роман Хміль.

Своєю чергою, юристи закликають автовласників викликати поліцію туди, де знайдена яма на дорозі. У результаті правоохоронці мають змусити дорожників заробити неякісні ділянки шляхів.

Україна займає 139 місце з 142 країн у світі за якістю доріг. При цьому 97% шляхів у незадовільній якості. Лише 10% від усіх зібраних на дороги коштів надходять на їхнє утримання.

загрузка...
Еще одна новость

Почему при растаможке иномарок ставят ограничение на передачу авто другим лицам

16.09.2016 г. в 22:31, o-doroge

Автор законопроекта о снижении акцизов на ввозимые иномарки народный депутат Роберт Горват направил обращение в Главный сервисный центр МВД (ГСЦ) с просьбой разобраться в том, что таможенники в свидетельствах о регистрации машин ставят пометки «без права продажи, дарения, обмена, передачи во владение, пользование и отчуждения». По мнению депутата,…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Японці отримали водень з каналізаційних стоків і заправляють ним автівки

16.09.2016 г. в 22:31, ecotown

Місто Фукуока (Японія) зуміло першим отримати водень з каналізаційних стоків і використовувати його в якості палива для автомобілів. У розробці і проектуванні цієї технології брали участь компанії Toyota і Mitsubishi, а також Університет Кюсю (Kyushu University), які підключилися до проекту після того, як заводу стічних вод були виділені інвестиції…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть