За два місяці газ на АЗС сильно подорожчав

17.09.2016 г. в 09:28, mmr

Поки водії продовжують активно переобладнувати свої машини під скраплений газ — ціна на нього ставить рекорди замість обіцяного здешевлення! Нині цей газ вартує вже 11,30 — 11,66 гривні за літр, пише газета “Експрес”.

— З липня, тобто за два місяці, гуртові ціни на скраплений газ зросли на 50% і більше, — розповідає Геннадій Рябцев, заступник директора науково-технічного центру “Психея”. — Подорожчання відбулося через дефіцит цього ресурсу. Зараз ринок недораховує приблизно третини місячного обсягу споживання.

— Чому на ринку бракує скрапленого газу?

— Тому що автомобілісти відмовляються від дорогого бензину, — — вважає Сергій Куюн, директор консалтингової групи “А-95”. — Таких темпів ніхто не очікував. Тому газу елементарно не вистачає.

— Скільки саме скрапленого газу бракує на ринку?

С. Куюн: — Лише у попередньому місяці дефіцит склав близько 30 тисяч тонн. І це продовжує тиснути на ціни.

— Який газ використовують наші автомобілісти?

Г. Рябцев: — У нас є власний газ, але його виробляють дедалі менше, бо в “Укргазвидобуванні” та “Укрнафті” зменшуються обсяги видобутку сировини. Відтак нам потрібно більше імпортувати.

— Якою є частка імпортного автогазу і звідки ми його завозимо?

— Зараз завозимо близько половини від необхідних обсягів. Чітко сказати, скільки саме — складно, бо цей ринок закритий й він вийшов з-під контролю держави кілька років тому. Лише в столиці діє щонайменше 300 нелегальних газових заправок. В основному завозимо скраплений газ із Білорусі та Росії. В інших країнах він дорожчий.

— Яке сьогодні співвідношення використання обсягів газу та бензину? Як воно змінилося за рік?

— У нас споживається близько 4 мільйонів тонн бензину і близько 1 мільйона тонн скрапленого газу. До того ж у ці 4 мільйони входить не лише врахований офіційний бензин, але й суміші, сурогат. Протягом останніх років обсяги реалізації пропан-бутану збільшуються, а бензину — зменшуються.

— Чого очікувати у цінах на газ?

С. Куюн:– Найближчим часом ціна може зрости до 12,5 — 13 гривень за літр у більшості мереж. Однак у випадку щонайменшої девальвації гривні зростання цін продовжиться.

Г. Рябцев: — Ніхто з трейдерів не заявляє про відновлення постачань, збільшення обсягів поставок. Перспективи на найближчий час не дуже хороші.

загрузка...
Еще одна новость

У Раді пропонують впровадити безмитне ввезення авто

17.09.2016 г. в 09:28, intvua

У Раді представили законопроект, який передбачається надання можливості імпорту машин без оплати митних платежів для учасників АТО. Автором відповідного проекту стала Юлія Тимошенко, передає automotoclub.info. Відповідно до пояснювальної записки, зараз учасники антитерористичної операції на Донбасі повинні платити податки, які збільшують вартість…

Прочитать новость
И еще это можно почитать

Невідомі полюють на авто з українською символікою

17.09.2016 г. в 09:28, gazeta

Невідомі полюють на авто з українською символікою У Харкові невідомі полюють за автомобілями з українською символікою. Фотографії пошкоджених авто розміщені в соціальних мережах. Користувачі мереж наголошують, що зловмисники вибирають саме "проукраїнські машини". "Тварюки ходять і обливають кислотою машини з українською символікою. Моя машина…

Прочитать новость
загрузка...

Больше новостей

загрузка...

© 2013-2018 AvtoVod
info@avtovod.org.ua

Закрыть
Нажмите «Нравится» и читайте автомобильные новости в Facebook!
Спасибо, я не хочу больше это видеть